Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
DawidSavage

DMS DUCATI MULTIMEDIA SYSTEM

Polecane posty

Hej, 
Czy ktoś może przybliżyć funkcje tego systemu ? 

jest możliwość sparowania motocykla z telefonem, nawigaacją (zumo 350/390/395), interkom kierowcy, interkom pasażera. 

Czy podłączając te wszystkie urządzenia, jest możliwość sparowania tego w taki sposób, że kierowca i pasażer będą mogli rozmawiać ze sobą, dodatkowo kierowca będzie mógł odbierać telefon, dostawać wskazówki z navi itp ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego, że wszelkie połączenia usuń z telefonu i systemu  DMS. Po czym od nowa w takiej kolejności:
1)  Połącz Z MTS TFT najpierw  interkom i moim zdaniem wystarczy kierowcy, następnie połącz telefon z w/w  a reszta powinna też zadziałać, chociaż z tym systemem to nigdy nic do końca nie jest pewne, ale taką zalecają kolejność łączenia serwisy ASO ; :)  Też mam z tym problem, ponoć jakaś aktualizacja dostępna jest w ASO.

 

 

 

Edytowano przez Asty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit.  Mi się dzisiaj po wielu próbach udało połączyć interphon U-COM 16 (taka niedopracowana nowość f-my Cellularline - nie polecam,  Avant prawie idealny a ten niedopracowany na ta chwilę) i telefon Samsunga S20 + . Musisz z sytemu usunąć wszystkie połączenia i z telefonu,  o ile wcześniej był połączony z DMS również.  
Po czym w takiej kolejności łączysz:
1) Interkom z DMS,  wiadomo,  że pod symbolem "R" (rider) . Następnie możesz spróbować  połączyć interkom pasażera, tylko moim zdaniem nie ma to większego sensu, bo i tak łączność z plecaczkiem masz poprzez interkom .  Jest to możliwe i wtedy dwa zestawy na niebiesko będą się Tobie wyświetlały,  tj.  "R"  i "P",  tylko czy ma to jakieś znaczenie? 
2) Następnie łączysz z telefonem, będziesz widział,  kto dzwoni, na wyświetlaczu TFT,  itp.,  typu,  że przyszła wiadomość sms na ten przykład. 

Nie wiem dlaczego chcesz łączyć nawigację z tym systemem, bo ja na ten przykład nie łączę, korzystam z TT 550 (nie znam zumo niestety) i nawigację mam połączoną zarówno z intercomem, jak i z telefonem.  To do szczęścia wystarczy i lepiej nie przeciążać tego systemu DMS, bo on bardzo kapryśny jest.  Jeżeli masz intercom, który posiada dwa, niezależne moduły bluetooth,  tak jak AVANT,  to będziesz mógł np. rozmawiać przez telefon i równocześnie słyszeć komunikaty z navi.  Pozdrawiam i dodam, że połączenie jest stabilne, próbowałem kilka razy i zarówno interkom, jak i telefon na niebiesko się zaświeca i mam nadzieję, że tak zostanie.

Edytowano przez Asty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z samym połączeniem nie miałem żadnych problemów, łączyłem telefon, interkom pasażera i kierowcy oraz navi, wszystko świeciło się na niebiesko. natomiast zastanawia mnie sama użyteczność takiego połączenia. nie daje to możliwości rozmowy między pasażerem a kierowcą, jedyne co dawało połączenie, to jak ktoś dzwonił, to wyświetlał się numer który dzwoni i można było to odebrać, natomiast nawet nie brał kontaktu z książki telefonicznej. dodatkowo samo połączenie z DMS wszystkich tych elementów wpływała negatywnie na jakość połączenia dwóch interkomów - wyglądało jakby DMS bił się o połączenie z interkomem i przełączało się miedzy DMS a interkomem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2021 o 11:10, DawidSavage napisał:

z samym połączeniem nie miałem żadnych problemów, łączyłem telefon, interkom pasażera i kierowcy oraz navi, wszystko świeciło się na niebiesko. natomiast zastanawia mnie sama użyteczność takiego połączenia. nie daje to możliwości rozmowy między pasażerem a kierowcą, jedyne co dawało połączenie, to jak ktoś dzwonił, to wyświetlał się numer który dzwoni i można było to odebrać, natomiast nawet nie brał kontaktu z książki telefonicznej. dodatkowo samo połączenie z DMS wszystkich tych elementów wpływała negatywnie na jakość połączenia dwóch interkomów - wyglądało jakby DMS bił się o połączenie z interkomem i przełączało się miedzy DMS a interkomem

Dlatego nie ma sensu łączyć z DMS wszystkiego,  co teoretycznie można połączyć, bo niewiele to daje a jedynie telefon i ew.  główny intercom, ale też nie zauważyłem, żeby to na coś w kwestii intercomu  wpływało, a wręcz  przy obecnej konfiguracji,  jak mam połączenie DMS z intercomem i telefonem, to mam problem z połączeniem intercomu z telefonem, sic!  Co do wyświetlania kontaktów na wyświetlaczy TFT,  to u mnie te opisane się wyświetlają, tylko mam je zapisane z prefiksem, tj. "+ 48"  i chyba w telefonie musisz coś ustawić typu "udostępniania kontaktów", itp.  U mnie z Samsungiem S 20+ to działa i to chyba cała zaleta tego systemu, a i możesz chyba wybrać ostatnie połączenie ew. kilka ostatnich( ponoć w 1260 tak jest).  Tą opcję masz na pewno w intercomie, więc moim zdaniem jedyna zaletą jest wyświetlanie kontaktu i ew.  nr telefonu i to tyle.  I tak jak wspomniałeś-połączenie przez DMS wpływa negatywnie na jakość połączenia intercomów, więc ja się poddałem, zresztą w najnowszej V4 koledzy na grupie naszej:, tj. Ducati Multistrada PL  wspominają, że nie działa to, tak jak powinno i z oczekiwaniami użytkowników nawet najnowszej MTS.

https://www.facebook.com/groups/931262370315940
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że szkoda nerwów na ten system, jak się w kilka osób jeździ, przełącza mi między interkomem, a motocyklem telefon.  zbędny gadżet, chyba, że jeździsz solo, to może ułatwia odbieranie telefonu i przełączanie muzyki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.