Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
hubi199

Multistrada 1200 battery error

Polecane posty

Witam.

Niestety jestem dość daleko do domu i potrzebuje pomocy. W tym roku wymieniałem specjalnie alumulator by ustrzec się problemów, a niestety pojawiły się.

Otóż rano słabo kręci akumulator, na szczęście mnie jeszcze nie zawiódł, ale obawiam się że jutro może być gorzej.  Podczas jazdy wyświetlił mi się napis battery error i za chwilę komunikat zgasł.

Przy odpalaniu raz pojawił się komunikat o słabej baterii. Ładowanie jest na pewno, wskazania voltomierza

Na postoju 13.8 - 14.5 V ( w porywach do 15 i zaczyna mierzyć od 13.8) to mnie trochę martwi

Przy dodaniu gazu pokazuje podobnie dość 

Mial ktoś podobny problem ? 

Jestem w miarę większym mieście, szukać mam akumualtora ? Czy raczej regulator?

Dodam, że masa na akumulatorze jest strasznie gorąca. Wyświetlacz lekko mruga na niskich obrotach i jechałem w naprawdę sporej ulewie przez dwa dni. 

Edytowano przez hubi199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukaj regulatora - 15V to za dużo...
Jak Cinek prawi, a raczej rzadko się myli. U mnie w MTS 2016 uwalony regulator ugotował aku. Moto stanie nagle i bez ostrzeżenia, a jak masz gorąco pod jajkami od aku i mruga wyświetlacz, to pierwsze symptomy - a przynajmniej tak miałem. Innymibslowy, we włoskim motocyklu, niemiecki regulator upalił japońskie aku :-D. ...a na trasie podratował współtowarzysz podróży na GiejeSie, wyciągając z kufra funkiel nówka aku właśnie do cycatki :haha

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło,  ledwo co dojechałem do sklepu z akumulatorami i po wykonaniu testu wyszedł uszkodzony akumulator. 

Wymieniłem u nich i wszystko działa jak należy 

Coś nie miałem szczęścia do aku, nowy na początku sezonu montowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale obserwuj temat napięcia - jeśli rzuciło Ci prądem 15V , to nawet uszkodzony aku w układzie nie powinien spowodować takiej anomalii. Obstawiam, że rygiel padnie wcześniej lub później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.