Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Czarny_76

Wymiary termostatu.

Polecane posty

Cześć temat wymiany termostatu był kilka razy poruszany, jednak mimo usilnego poszukiwania nie mogę znaleźć namiaru na kolegę dysponującego zamiennikami. Mam więc pytanie, czy może ktoś podesłać wymiary termostatu z Multistrady Enduro 2016? 

Chodzi mi o cały z obudową, głównie średnicę wlotów.

Może uda się dopasować od czegoś zupełnie innego....

Np do Varadero pasował termostat od Tico.  Wystarczyło zalutować małą dziurkę od małego obiegu.

  Tam to była kwestia oszczędności bo różnica w cenie była kilkudziesięciokrotna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukam możliwości ogarnięcia termostatu. 

Jest na rynku kilka modeli, które podobne są pod względem budowy dlatego mam w planie porównać następujące z multistradowym:

1. Termostat od Ford Galaxy 2,3benzyna nr 1125023 nowy 67€ lub allegro 

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/termostat-ford-galaxy-mk-i-2-0-2-3i-1125023-alum-10732712046

2. Termostat Calorstat Vernet TH6597.81, 22zł

3. Termostat od KTM Duke 390

Próbował ktoś takiego porównania?

Edytowano przez Czarny_76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat znany i wielokrotnie omawiany na form,  ja już po raz drugi zmieniam wkładkę a mianowicie:
-fabryczny dawał wskazania na 61-63 ° C podczas jazdy w średnich temperaturach (MTS1200S DVT 2015), a po wymianie na akcesoryjny hand made Tomasz Grzywacz , bowiem to on jest producentem w/w , wskazania na 71-73 ° C,  jednak uznałem , że to też za  za mało i zmieniam wkładkę za radą  Marcina  JMG Motocykle, na 80-85 ° C , zdzwoń się, pewnie ma na stanie, nie ma co kombinować, to kosztuje niewiele a silnik dogrzany będzie, jak należy  :)  P-Z

Tutaj namiary:
http://jmgmotocykle.pl

Edytowano przez Asty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek L jest ich "producentem"., Jednak dla silników DVT jest potrzebna inna wkładka .

Te co zaproponowałeś to kiepski pomysł - 81 i 78 stopni wkładki , to szkoda zachodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się kiedyś/komuś przyda:

Króciec do chłodnicy - 27mm

króćce do cylindrów  - 21mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.