Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Ehelon

Zbiornik na płyn hamulcowy

Polecane posty

Witam serdecznie, 

Mam problem z delikatną nieszczelnością zbiorniczka na płyn hamulcowy ( przód) .
Objaw jest taki że spod pokrywy delikatnie sączy się płyn. Nie są to jakieś ubytki 
żeby martwić się o stan ale wiadomo jak płyn hamulcowy reaguje z lakierem i 
powierzchniami lakierowanymi. 
Zbiorniczek jest cały, nie ma pęknięć, dokręcałem śruby nie pomogło. 
Zdjąłem pokrywę i gumowy kapturek po czym złożyłem to ponownie i 
niestety nie pomogło. 
Czy ktoś miał z Was miał podobne problemy ?

Pozdrawiam
  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który model? 1260 miała kampanie właśnie na uszczelnienie... Zakładam , że zbiorniczki OEM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, w 1260 ASO wymieniło uszczelkę wraz z pokrywką w zbiorniczku płynu hamulcowego oraz uszczelkę w zbiorniczku sprzęgła ale nie wiem czy w ramach akcji czy na gwarancji. Ostatnio zauważyłem również że u znajomego w 1200 z 2016r. pojawił się identyczny problem ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego


MTS 1260s - tak właściwie to nigdzie nie mam daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1200DVT MY'16 analogiczny problem ze sprzęgłem. Wycieka spod pokrywki. Pokrywka Ducabike założona w 2019, zaczęła przeciekac od tej wiosny 1,5 roku. Kilka razy poprawiane uszczelki itp itd, zaizolowane awaryjnie czarną taśma izolacyjną w trasie i na razie prowizorka działa. Skutek uboczny - lewa rękawica na palcach przesiąknięta płynem, dłonie pofarbowane i raczej rękawice na głęboką rezerwę taktyczną.

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęgłowym zbiorniczku też takie widoki mniej więcej od tegorocznego Multistradowego Bieszczadu. Zobaczymy co prof. Cinek wymyśli na serwisie w celu skutecznego usunięcia prowizorki ;-) :haha

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gizzy napisał:

Na sprzęgłowym zbiorniczku też takie widoki mniej więcej od tegorocznego Multistradowego Bieszczadu. Zobaczymy co prof. Cinek wymyśli na serwisie w celu skutecznego usunięcia prowizorki ;-) :haha

Wysłane z pośrodku niczego
 

Zamontuje akcesoryjne za pińcet złociszy.. :8_laughing:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to Wam trochę pomoże - są kody części zamiennych do zbiorniczków więc można zacząć szukać sprzedawcy ;)

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2018/MC-10143632-9999.pdf

Szczególnie ten element -> 61241211A 

Wydaje się nowa wersją w konstrukcji zbiorniczka i stabilizuje ułożenie uszczelki.
Coś podobnego zaczęli dawać w nowych Diavelach czego nie było wcześniej wcale i w moim 1260 nie mam problemów z przeciekami na krawędzi pokrywek.
Może i do Multi Brembo dodało taki "usztywniacz" zmodyfikowany od pewnego roku produkcji ?
Pokrywka też jest minimalnie inna (wymiary).

Zwróćcie też uwagę na moment dokręcania (!) - 0,7Nm  !!! Nawet nie wiem jak to zmierzyć bo nawet delikatne dokręcanie to było zwykle 4-6 Nm a tu 0,7 ?!  :8_laughing:

LWG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u siebie dodatkowo do zbiorniczka włożyłem specjalną piankę taka samą jaką montuje BMW. Spełnia swoje zadanie, płyn hamulcowy się nie spienia i praktycznie zawsze zachowuje poziom, a jak wiadomo w naszych MTS-ach podczas jazdy trzepie nim na wszystkie strony.

 

 

6.png

Edytowano przez zuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.