Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Ehelon

Ocena stanu napędu

Polecane posty

Siemanko, 

Takie techniczne pytanie, w jaki sposób ocenić stan zużycia napędu. 
Chodzi mi o to jak stwierdzić ile zostało jeszcze naciągu łańcucha ?

W wahaczach tradycyjnych jest podziałka ułatwiająca określenie ile naciągu jeszcze zostało. 
Przy monowahaczu jest jakiś prosty sposób do dokonania tej czynności ??

Pozdr  

Edytowano przez Ehelon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz odchylenie wieńca łańcucha tylnej zębatce - pomaga to określić czy łańcuch jest już "wyciągnięty", oraz obracając kołem sprawdzasz czy posiada równomierne napięcie - jeśli się naciąga i luzuje to do wymiany.

Tyle, że nie ma na to miar ( jak np. w rowerach - jest narzędzie pomiarowe) , tylko przydatne jest doświadczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie wiem czy dobrze zrozumiałem? ale odchylenie wieńca ( możliwość odciągnięcia łańcucha od zębatki) pozwoli mi raczej na określenie czy łańcuch w danym momencie nie powinien zostać naciągnięty. 

Możliwość naciągu łańcucha za pomocą klucza hakowego ma jakieś skrajne położenia MIN oraz MAX .
Chodzi mi o to jak ocenić w którym momencie pomiędzy położeniem MIN oraz MAX na regulacji mimośrodzie obecnie jest napęd .

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego "pomiaru" nie ma na mimośrodach. Poza tym min/max ( np. Honda) , też nie iest miarodajne.

Co do odchylenia łańcucha od zębatki, to dla nowego niemal w ogóle nie ma tego - wraz ze zużyciem się to powiększa luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sprawdzenie czy łańcuch da się naciągnąć na zębatce.Dokładni masz tak robić jak na filmiku w 5 minucie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.