Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
krzychu79

Falowanie nierówna praca miedzy 3000-4000 rpm

Polecane posty

Cześć, chciałbym podpytać wlaścicieli różnych motocykli ducati o pewne zjawisko które zaoważyłem w swoim sf1098. Mianowicie kiedy probuję jechać ze stałą predkością na 1,2 i 3 biegu to mam wrażenie jak by silnik falował to znaczy mam odczucia jak by motocykl lekko zwalniał i przyspieszał (takie lekkie szarpanie) i dzieje się to tylko w zakresie 3-4 tyś obrotów,.Oczywiście nie jest to jakieś duże falowanie ale jest wyczuwalne (tak jak bym jechałpo jakiejś nierównej nawierzchni),i uciązliwe jadąc np. w mieście, dodam że silnik ładnie ciągnie nawet od 2 tyś obrotów i zjawisko to nie występuje poniżej 3 tyś ani powyżej. 

Mam też drugi motocykl s2r i tam czegoś takiego nie ma fajnie jedzie od dołu i na każdych obrotach jedzie równo oczywiście powyżej tych 2 tyś. 

Za wszelkiego rodzaju odpowidzi że to duciati i nie służy do jazdy po mieście albo że to motocykl którym trzeba jeżdzić powyżej 6 tys obr, z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Krzysztof  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Cinek możez wyjaśnić trochę wiecej co masz na myśli? Na wiosnę byłem na serwisie (kontrola zaworów, naciąg pasków, kontrola podciśnienia przepustnic, profilaktycznie reset TPS, nowe świece też profilaktycznie) no o filtrach i płynach nie wspomnę. W serwisie powiedzieli wszysko ok tylko jeden zawór był tak na granicy  0,05 już tak ciasno wchodziło.  Ale wiedzą że tym motocykle nie robie wiecej niż 1000 na sezon wiec kazali przyjechac na przyszłą wiosnę. 

Jeżeli nie jest to jakaś tajemna wiedza o możesz podpowiedzieć gdzie szukać problemu to byłbym wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach żartu mogę napisać że wyregulowałem ostatnio bardzo precyzyjnie (za pomocą elektroniczniej suwmiarki) naciąg łańcucha - nie pomogło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, krzychu79 napisał:

Cześć, Cinek możez wyjaśnić trochę wiecej c

Zrobili Ci serwis "po łebkach" . Tam trzeba jeszcze kilka rzeczy wykonać , żeby była wisienka na torcie.

Albo daj to komuś kto to wie, albo daj chłopakom na reklamacje. Po opisie objawów jak łapią temat , to będą wiedzieli co mają zrobić./poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiesz reklamować za bardzo nie mogę bo wcześniej taż tak było więc nic nie popsuli, być może odpowiedniej wiedzy brak dlatego też chciałem podpytać tutaj.o poradę lub jakie naprowadzenie na to gdzie szukać.  Ok sprobuję jeszcze z nimi pogadać. 

Dzieki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? Może bliżej wiedząc to, to ktoś dopodpowie, jak masz daleko do Marcina, czy Teodora ;-) ?

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.