Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Roberto848

Sterownik ECU Ducati 848 Evo

Recommended Posts

Witam wszystkich. Potrzebuję informacji na temat sterownika ECU Ducati 848 Evo. A mianowicie...sterownik który posiadam ma oznaczenia IAW 5AM.GE , oraz 1098 08 EU DUCATI 055. Czy sterownik z Ducati 1098 będzie zamienny technicznie , a  różnica jest tylko w oprogramowaniu ? Tzn czy wystarczy zmienić oprogramowanie z 1098 na te z 848 Evo? 

Czy sterowniki o oznaczeniach IAW 5AM  oprócz oprogramowania czymś się różnią ? Np. czy sterownik IAW 5AM.GE  różni się tylko oprogramowaniem od sterownika IAW 5AM.BS ?  

W serwisie  Ducati we Wrocławiu nie mają takich informacji dlatego zadaje pytanie na forum. Jeśli ktoś z kolegów wie jak wygląda sytuacja-zamienność ECU proszę o informację. Dziękuję. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po wymianie softu , możesz stosować zamiennie. Ze zmianą oprogramowania mogę pomóc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź cinek78. Obecnie sterownik znajduje się w firmie która zajmuje się naprawą i programowaniem sterowników. Nazwy nie znam , ponieważ motocykl był sprawdzany w serwisie Ducati i to serwis wysłał sterownik do sprawdzenia. Osoba z tej firmy ,która sprawdziła mój sterownik napisała do producenta sterownika aby uzyskać informację  o zamienności sterowników ,aby potem przeprogramować sterownik. Jak na razie jest brak odpowiedzi. Dlatego potrzebowałem tej informacji , o możliwości zamiany sterowników i przeprogramowania . Dziękuję za ofertę pomocy w programowaniu , ale jak już wcześniej napisałem ,sterownik już znajduje się w firmie która programuje sterowniki. 

W takim razie , będę szukał sterownika o oznaczeniu IAW  5AM . Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Sprawa sterownika już wyjaśniona. Dla zainteresowanych napiszę jak to się skończyło. Po sprawdzeniu sterownika okazało się, że mała niepozorna część elektroniczna w sterowniku uległa awarii, a że w tym sterowniku nie było możliwości jej wymienić  , musiałem kupić drugi ( o oznaczeniu IAW 5AM ) -używany sterownik i został on  przeprogramowany .  Tak więc teraz wszystko działa jak należy i cieszę się ponownie jazdą. 

Jeszcze raz dziękuję cinek78 za informację w sprawie sterownika. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.