Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
filipb3900

Monster 1100 EVO - error LIGHT

Polecane posty

Witam,

w moim Monsterze 1100 z 2012 roku pojawił się błąd na wyświetlaczu "LIGHT".  Objawia się to tak, że nie działa przednie światło mijania oraz drogowe. Kiedy wcisnę dodatkowy przycisk do mignięcia długimi to na moment wciskania mam światło mijania/drogowe.

Sprawdziłem bezpieczniki, żarówki, a przekaźniki wymieniłem na nowe - jednak bez zmian.

Może spotkaliście się z podobnym problemem, co powinienem jeszcze sprawdzić?

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Monstera ale w Multiszkaradzie jest przekaźnik dający prąd na światła. Sygnał (masę) ma z deski. Generalnie prąd jest odcinany po ilus tam sekundach od zgaszenia silnika i w momencie naciśnięcia rozrusznika. Poszukaj czy w twojej zabawce jest takie cudo i sprawdź czy jest sprawna i czy ma sygnał sterujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik kupiłem, żeby wyeliminować i ten temat.  Każdy przycisk działa poprawnie.

W Monsterze również jest przekaźnik dający prąd na światła, wymieniłem na nowe, jednak nie przyniosło to żadnych zmian.

 

Edytowano przez filipb3900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej luźne dywagacje o tyle mogące pomóc o ile schemat działania zasilania świateł w Monsterze jest podobny do tego który znam ten w Multiszkaradzie 1100.

Czy za przekaźnikiem przy zapalonym silniku masz napiecie?

Jak tak, to sprawdź czy masz napiecie w przełączniku - w multiszkaradzie tzw flash ma oddzielne zasilanie. Jak w monsterze nie wiem. Jak tu nie ma napięcia to ginie gdzieś po drodze (uszkodzona/skorodowana wtyczka/gniazdo lub przetarty, zerwany przewód)

Jak przekaźnik nowy a za nim nie masz napięcia sprawdź czy na cewce przekaźnika masz 12V z jednej i masę z drugiej strony. Jak czegoś brak to szukaj w obie strony.

Jak nie znajdziesz a na prawym zespole przełączników nasz wyłącznik świateł to możesz zewrzeć styki prądowe (te wieksze - nie pomyl sie) w podstawie przekaźnika. Wtedy masz napiecie na przelacznimu swiatel non sto. Musisz wtedy pamiętać o wyłączeniu świateł po zgaszeniu silnika i w monecie rozruchu.

Baw się dobrze, względnie pojedź do elektryka.

Edytowano przez rrolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nowe wskazówki, z tego wynika że Monster i Multistrada mają takie same rozwiązania.

Jak zwarłem styki na podstawie przekaźnika to światła zaczęły działać, chociaż komunikat o błędzie nadal jest. Ale przynajmniej już jest światło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mts nie ma takiego komunikatu o ile pamiętam. U mnie nie było sygnału (masy) z zegarów. Ciekawe, czy podpięcie do kompa i skasowanie tego błędu spowoduje, że nie będzie wyświetlany lub/i zlikwiduje problem. Osobiście wątpię, to chyba raczej awaria fizyczna sterowania niż błąd oprogramowania. Nie wnikałem w to w moim przypadku. Był koniec września, chciałem jeszcze polatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej

walczylem kilka tygodni , bardzo wkurzajacy temat ale przynajmniej dobrze poznalem elektryke w tym moto. (lampa steruje uklad scalony w liczniku ( miedzy innymi dlatego sobie mozesz ustawic  czas wyłączenia lampy ). Jesli wszystkie styki sa ok , sprawdz te przy ramie wtyczke czy nie robi zwarcia lub nie jest przegrzana, aku tez najlepiej zeby mial napiecie nie nizej niz 12v // ostatecznie pozostaje wymiana licznika - u mnie dopiero to poskutkowalo niestety :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc! Faktycznie w moim przypadku pomogła dopiero wymiana licznika,  komunikat o błędzie nie pojawia się, a lampy działają prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.