Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

delta81

Pochwal się swoim Supersportem

Polecane posty

Ja się trochę pochwalę:

Jestem wielkim miłośnikiem serii Supersport. Uważam,że to bardzo fajne motocykle sportowo-turystyczne, mniej spartańskie niż superbike`i i niektórzy mówią,że mnie urodziwe (rzecz gustu) ale przez to bardziej przyjazne w codziennym użytkowaniu i w turystyce.

Mojego pierwszego SS`a a był to 750 z 1992 r. kupił w Turynie od znajomego Włocha. Miałem go od 2000 do 2005 r. objechałem nim z moją lubą Polske, Czechy i Słowacje i byłem w nim zakochany aż kiedyś pewna pani w Clio wyjezdżając z podporządkowanej nie popatrzyła w moją stronę...ale wrócił on po kilku latach do naszego klubu i jest odbudowywany przez naszą Desmobsesyjną Gosię :D

25b330ae3cf72931med.jpg

 

Po dzwonie, dokładnie miesiąc później znalazłem znów we Włoszech pięknego SS`a 900 z 1996 r. w stanie igła przez duże "I".

0156ce49f814358fmed.jpg

Kupiłem go bez wahania, objechałem dwa razy Włochy, potem traska Czechy, Niemcy, Luxemburg, Francja, Belgia, Holandia, prawie 30 tys km w 2 lata i sprzedałem go mojemu klubowiczowi - kolekcjonerowi. Piękny moto, nigdy mnie zawiódł ale przyszedł czas na zmianę.

 

Potem kupiłem SS`a tzw. Terblanche`a. Długo sie łamalem bo jak ktoś tu wspomniał nowy SS strasznie mi się nie podobał i uważałem,że w porównaniu ze starym to świętokractwo ale powoli zacząłem się do niego przekonywać. Kiedyś przejechałem się testową multistradą i zakochałem się w silniku 1000ds. Powiedziałem sobie: kiedyś bedę miał Dukata z tym silnikiem. Kiedy wyszedł ss1000 wiedziałem,że będzie to ten moto. Mój wymarzony silnik, białe zegary, pięcioramienne felgi i Ohlins w serii- mieszanka wybuchowa. W 2007 r. znalazłem w Niemczech, w salonie Ducati SS`a z 2004 r., który stał sobie 3 lata i sie nie sprzedał. Kupiłem go za pół ceny, w folii, z gwarancją, MotoRex w Poznaniu mi go ściągnął, Maciej go przygotował i bajka.

1e78ae856c7dfe56med.jpg

Ostatnio miałem szlifa. Nic się wielkiego nie stało. Szukałem dwóch owiewek po necie aż trafił mi się ss900 w wersji Senna za nieduże pieniądze to go wziąłem :D . Wtedy przyszedł pomysł,że na ten rok mój SS będzię Senną i wygląda tak:

503367fef4f2ad06med.jpg

 

Szkoda,że zakończono produkcję SS`ów bo to fajne linia i z tradycjami. W tej chwili rolę ST, SS i połączyli w nowej Multistradzie ale dla mnie to nie to samo. Rozmawiałem z szychami z Ducati i powiedzieli mi,że ma planów,żeby wskrzesić ten model w najbliższych latach ale miejmy nadzieję,że będzie inaczej oni często jedno mówią a drugię robią :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna prezentacja! :)

Też ubolewam nad końcem serii SS. Miejmy nadzieję, że kiedyś pójdą po rozum do głowy i wskrzeszą SS-y ... może wtedy nawet będzie mnie stać na nowego? ;) Choć z moim zamiłowaniem do staroci prędzej kupię wałkowego SS niż nowego! :D

 

To i ja po raz kolejny pochwalę się swoim SuperSportem :D ... moje zamiłowanie do fotografii przejawia się ostatnio co raz większą ilością zdjęć SS-a ;)

 

Miłego oglądania!!! :)

IMG_2466.JPG

IMG_2469_2.JPG

IMG_2472.JPG

IMG_2474.JPG

IMG_2480.JPG

IMG_2482.JPG

IMG_2485.JPG

IMG_2494_1.JPG

IMG_2524_2.JPG

IMG_2508_3.JPG

IMG_2499.JPG

IMG_2505_3.JPG

IMG_2503_1.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejsce to stara parowozownia zaraz koło nowego stadionu i mostu - w słusznym kolorze! :) Super klimat do zdjęć! :)

Odkryłem to miejsce ostatnio i nie wątpię, że będę je częściej odwiedzał - zanim je rozbiorą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka jest na cześć Douga Polena. W niedalekiej przyszłości SS dostanie resztę napisów reklamowych z jego zwycięskiego 888 z 1992r. :D

... wtedy zwykły SS900 zmieni się w SS900 Polen's Replica! 8-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

herrwolf, tak w Złotoryji, a co ostrzyłeś pazurki? :D

Zadziałałem błyskawicznie bo wiedziałem,że kilku sępów przeszukuje neta :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasna cholera, przez głupie świeta z rodziną ktoś (!) mi go zawinął. do teraz prawy bok i piecioramienne koła snią mi sie po nocy!!!

Jak Cie lubie tak Cie nie cierpie :) Ile dałeś? Ja ugadałem 4.000złociszy

 

Przydymionej szyby nie wspomne.. gaddemet:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Cie pociesze...ja dałem 5300 za całe moto, czyli więcej i jeszcze dorzucił karbonowy błotnik przedni do starego SS`a ale przejechałem ponad 400km więc byłem spalony w kwestii targowania. Z drugiej strony jak zobaczyłem te felgi praktycznie bez ryski, całe owiewki, bez przeszłości wypadkowej i silnik pracujący jak igiełka to te 5000 to śmieszna kwota za 900 z ostatniego roku produkcji. Jak się uprę to go jeszcze zarejestruje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Cie pociesze...ja dałem 5300 za całe moto, czyli więcej i jeszcze dorzucił karbonowy błotnik przedni do starego SS`a ale przejechałem ponad 400km więc byłem spalony w kwestii targowania. Z drugiej strony jak zobaczyłem te felgi praktycznie bez ryski, całe owiewki, bez przeszłości wypadkowej i silnik pracujący jak igiełka to te 5000 to śmieszna kwota za 900 z ostatniego roku produkcji. Jak się uprę to go jeszcze zarejestruje :D

 

A że tak się wtrącę, masz jeszcze ten carbonowy błotnik do starego SS-a? Bo do nowego raczej nie pasuje... Jak masz, to może chcesz się pozbyć?? :) Chętnie odkupię! :D

 

...swoją drogą 5300 to jak za darmo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość dużo czasu zajmował mi pewien SS w nowej budzie. Nigdy SSy nie były moimi faworytami, ale muszę przyznać że te w nowych owiewkach mają bardzo fajnie zudowane zbiorniki paliwa. Właściwie są stworzone do latania po zakretach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie są stworzone do latania po zakretach.

 

Mogę to potwierdzić. Jęździ się nim bosko...ale który dukat się źle prowadzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli fizyczną budowę pod względem ukształtowania zbiornika paliwa, a nie trakcję, bo to bezdyskusyjna sprawa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fakt. Tak jakby grzybek. Jak mocno ścisnąć kolana do baku to można je aż schować:) dzięki temu SS dużo lepiej wyglądają. No i jak się schodzi na kolano to jest się o co zapszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój nowy nabytek 900ss.... owiewki też ma ale raczej będę dążył do tego aby została tylko górna...zobaczymy jak to wyjdzie ;)post-956-1366037181,7907_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.