Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Franz

„46 Volte. No grazie”

Polecane posty

Rozumiem ich bo kurka jezeli to Vale ma być przyczyna wycofania ekipy Ducati SBK , tej dzięki której Ducati jest znane od lat w tym sporcie i odnoszącej praktycznie nieustanne sukcesy to trochę niefajnie :? Jak to tak legende do szuflady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem. to Rossi dostał za kontrakt tyle samo co w Yamasze. Ducati wychodzi z WSBK, bo nie mogą dogadać się w sprawie restrykcji dla dwucylindrowców. Wkurzyli się i wycofali. W przyszłym roku waga motocykli dwu i czterocylindrowych ma być taka sama , co oczywiście foruje 4 gary. Po to produkuje się motocykle dwucylindrowe ,żeby niedostatek mocy w porównaniu z motocyklami czterocylindrowymi nadrobić masą. Ostatnio Checa i Fabrizio mówili przed wyścigami , że mają niedostatki w prędkościach na prostych i muszą naprawdę się starać i jeździć na maxa ,żeby dotrzymać kroku 4 cylindrom. Wszyscy zgodnie twierdzą ,że najlepszy potencjał ma Aprilia. Wykorzystali podobno luki w regulaminie i zastosowali rozrząd kołami zębatymi, ale od przyszłego roku muszą zmienić na łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem. to Rossi dostał za kontrakt tyle samo co w Yamasze. Ducati wychodzi z WSBK, bo nie mogą dogadać się w sprawie restrykcji dla dwucylindrowców. Wkurzyli się i wycofali. W przyszłym roku waga motocykli dwu i czterocylindrowych ma być taka sama , co oczywiście foruje 4 gary. Po to produkuje się motocykle dwucylindrowe ,żeby niedostatek mocy w porównaniu z motocyklami czterocylindrowymi nadrobić masą. Ostatnio Checa i Fabrizio mówili przed wyścigami , że mają niedostatki w prędkościach na prostych i muszą naprawdę się starać i jeździć na maxa ,żeby dotrzymać kroku 4 cylindrom. Wszyscy zgodnie twierdzą ,że najlepszy potencjał ma Aprilia. Wykorzystali podobno luki w regulaminie i zastosowali rozrząd kołami zębatymi, ale od przyszłego roku muszą zmienić na łańcuch.

No własnie. Aż dziw bierze, że Ducati powiedziało dość. Przepychanki, kruczki musiały byc tak wielkie, że nawet oni tego nie wytrzymali... Tak wogóle WSBK juz tak do końca nie jest zdefiniowane. Napewno takie motocykle po drogach nie jeżdzą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze zaloga Ducati sie wkurw... i planuje na 2012 powrot do SBK z V4 :?:

 

To byłaby niespodzianka :o

ale Desmosedici RR juz by mogło startowac jako motocykl produkcyjny przecież....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze zaloga Ducati sie wkurw... i planuje na 2012 powrot do SBK z V4 :?:

 

To byłaby niespodzianka :o

ale Desmosedici RR juz by mogło startowac jako motocykl produkcyjny przecież....

 

trzeba bylo by zmienic charakterystyke silnika (skok srednice tloka) a silnik osadzic w nadwoziu 11 -stki, co by desmo rr nie stracil na swojej "unikalnosci", tak sobie mysle :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze zaloga Ducati sie wkurw... i planuje na 2012 powrot do SBK z V4 :?:

 

To byłaby niespodzianka :o

ale Desmosedici RR juz by mogło startowac jako motocykl produkcyjny przecież....

 

trzeba bylo by zmienic charakterystyke silnika (skok srednice tloka) a silnik osadzic w nadwoziu 11 -stki, co by desmo rr nie stracil na swojej "unikalnosci", tak sobie mysle :?:

a po ?co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na tym dokladnie ale silniki gp chyba nie musza wytrzymac tyle wyscigow co z te sbk, czy jakos tak, wiec te z gp sa bardziej wyciagniete z moca ale maja mniejsza zywotnosc, wiec taka operacja byla by wskazana. niech mnie, nas ktos oswieci :?: :? jesli sie myle, Janek Klekot wie napewno :geek

a pewne jest to ze do dyspozycji mieli by 9 ccm do wykorzystania hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie na tym dokladnie ale silniki gp chyba nie musza wytrzymac tyle wyscigow co z te sbk, czy jakos tak, wiec te z gp sa bardziej wyciagniete z moca ale maja mniejsza zywotnosc, wiec taka operacja byla by wskazana. niech mnie, nas ktos oswieci :?: :? jesli sie myle, Janek Klekot wie napewno :geek

a pewne jest to ze do dyspozycji mieli by 9 ccm do wykorzystania hehe

Willu bo troche nie mam siły......np. 999R Troy był wstanie zajechac silnik na wyjeżdzie, silnik i model robiony akyrat po to!

poczytaj o dopuszczeniach. przypomne, że w 999 musiało tak byc bo dopuszczono 1000 w rzedach a nie jak wczesniej 750 itd itd.

V4 ok czy L4 raczej, ale co z tradycja L2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu się podpisuje za kolegą. Dało rade jakoś do tej pory utrzymać L2 w towarzystwie nawet z Suzuki 1000 czy R1. Potem L2 wzrosło z pojemnością nawet do 1200 aby sprostać "odnowionym" tysiącom , ale dzisiaj dalej gdzieś biegniemy i przestaje mieć sens zwiększanie pojemności czy mocy. Skoro nie potrafimy trzymać się przedstawionych warunków cdn nie ma sensu . J.w . desmosedici w SBK - HM . A może by tak Ducati mistrzem świata w motocrosie albo np. w żużlu czy w trialu :cry: ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo ciekawy! I owieczne pytanie. Czy jakby zdjąć z 11-tek wszystkie obostrzenia, czy miałaby szanse z rzędami???

Mogłem poprzez Billego zapytać Hagi na WDW ale Franek kazali patrzeć ja z Pannami Duca myje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co Wy sie tak trzymacie kurczowo tego L2?? Kurde fajne silniki, ale jeżeli ducati wprowadzi L4 to co?? przestaniecie jezdzic na Ducati??

 

niech wprowadzają na rynek takie modele ktore beda konkurencyjne przy podobnej pojemnosci i obojetnie L V czy R4

 

patrzac po ilosci ducow na warszawskich ulicach, coraz mniej czuje sie wyjatkowy itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co Wy sie tak trzymacie kurczowo tego L2?? Kurde fajne silniki, ale jeżeli ducati wprowadzi L4 to co?? przestaniecie jezdzic na Ducati??

 

niech wprowadzają na rynek takie modele ktore beda konkurencyjne przy podobnej pojemnosci i obojetnie L V czy R4

 

patrzac po ilosci ducow na warszawskich ulicach, coraz mniej czuje sie wyjatkowy itp...

Może i masz rację, ale wygłaszając takie przekonanie musisz się liczyc z tym, że już nigdy nie usłyszysz kluczowych pytań...." O, psuje siE", " To tak ma być" , " ale dziwny". Za to usłyszysz jak wogóle ktos zwróci uwagę " No fajny, R1 w tym nowym malowaniu też fajna!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie slyszalem na zywo desmosedici (L4) ale na filmikach nie brzmi tak najgorzej

poza tym otwarte sprzeglo w R4 tez moze dzwonic :D

 

a co do tej wyjatkowosci to 2 dni temu jadac z mokotowa na sienna (moze z 9km) minąłem 2 monstery, biale 848 pod sgh, czerwona multi przy jerozolimskich i czarnego ssa na prostej - noszkurwa - gdzie ta wyjatkowosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

V4 super - bajka ( jeszcze jak by było na kołach zębatych-miodzio) ale z R4 to by mi sie było bardzo ciężko pogodzić oooojjj bardzo.

Ja chce Ducati V4 :D :P :lol: :oops: :arrow: :geek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie nie slyszalem na zywo desmosedici (L4) ale na filmikach nie brzmi tak najgorzej

poza tym otwarte sprzeglo w R4 tez moze dzwonic :D

 

a co do tej wyjatkowosci to 2 dni temu jadac z mokotowa na sienna (moze z 9km) minąłem 2 monstery, biale 848 pod sgh, czerwona multi przy jerozolimskich i czarnego ssa na prostej - noszkurwa - gdzie ta wyjatkowosc?

Desmo RR brzmi pieknie - potwierdzam

R4 otwarte sprzegło - :roll: :roll: :roll:

Wyjątkowośc to My!!!

Krencik może sie odzwyczaiłeś, przejedz się na pierwszy lepszy zlot.....docenisz Naszą wyjątkowość :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak problemem z fabrycznym L2 w SBK może tu być wynagrodzenie dla "Doctora". Fakt sprawa bardzo dyskusyjna , w końcu TAKI zawodnik w dodatku włoski i tu Ducati stawia na zabawy w rekordy - dla mnie osobiście bomba ale .... :roll: I tu zaczynają się wybory ... to czy tamto . Mimo wszystko w tym sezonie niefabryczna Duca Carlosa czyż nie była konkurencyjna ???

Zarąbistą sprawą byłoby zobaczyć w jednej stawce Desmosedici na obostrzonych ..i "jedenastke" :shock: - to by było dopiero :twisted: Problem w tym że w dzisiejszym sporcie strasznie mało jest sportu :cry:

...........a na swojej Duce czuje sie wyjątkowo czy ktoś patrzy czy nie , czy jestem z nią sam na sam w garażu . Chodzę do niej , głaskam ,gadam ... :D , a miałem inne , młodsze i tak się ze mną nie robiło ;) .... i w <font color='red'>[desmo]</font> mam na czym ktoś koło mnie przejeżdża .. tylko ja i ona .. . mam nadzieję że żona tego nie czyta :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnym regulaminie w SBK, jedynym słusznym systemem dla Ducati jest V4. Co prawda istnieje taki motocykl w prod. seryjnej (desmosedici) ale niestety nie można go użyć ze względu na limitowaną górną granicę średnicy cylindra. Pozostaje więc opracować całkowicie nowy motocykl V4. Aż strach pomyśleć ile będzie kosztował w detalu. Kolejna sprawa, to przejście Vale, który z pewnością zaserwuje inżynierom dłuuuugą listę zmian konstrukcyjnych co tanie nie będzie. Do tego dochodzi zmiana pojemności w MotoGP na rok 2012. Wszystko to razem zsumowane daje nam bardzo konkretne obciążenie dla tak małej firmy jaką jest Ducati. Myślę, że rok 2011 to czas przegrupowań i zbrojeń i dopiero na 2012 szykuje się coś extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem?

Jak widać Stoner i hayden potrafią być konkurencyjni na ducatach. Także jeśli dodać do tego talent valentino i wsparcie finansowe Fiata to i 2011 może być bardzo dobry rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.