Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
musieli

SS900 "PAPUGA" powered by MOTOMANIAX.pl

Polecane posty

Po kilkudniowym remoncie/przeglądzie (nawet nie wiem jak to nazwać) motocykl wczoraj ożył z nową siłą. Co zostało zrobione do tej pory:

- kontrola i regulacja luzów zaworowych

- czyszczenie / regulacja gaźników

- wymienione impulsatory wraz z wiązką (motocykl poprzednio chodził tylko na jednym garnku)

- wymiana pasków rozrządu

- wymiana łożysk główki ramy

- wymiana oleju w zawieszeniu

- wymiana zestawu napędowego (dumnie teraz pędzi go lekko używany DID 525 wyszabrowany z Króla Monsterów :twisted: )

- 2 wymiany oleju silnikowego - oczywiście AGIP

- nowe opony SHINKO Stealth, inaczej zwane "jeże" :lol:

- aluminiowy zestaw sprzęgłowy (kosz, tarcze, przekładki)

- filtr powietrza K&N

 

Dodatkowo w motocyklu przerobiliśmy dekiel po stronie sprzęgła, oczyszczone z obłażącego lakieru zostały obydwa dekle. Stalowe oploty z Króla Monsterów zagościły na sprzęgle, tylnym i przednim hamulcu. SSsiak jest teraz niezłym bandziorem, bo dostał prawdziwe clipony firmy VORTEX (w stylu superbike) więc pozycja jest bardzo klasycznie wyścigowa. Jedynym mankamentem jest bardzo mały promień skrętu - musieliśmy podkręcić ograniczniki bo standardowe pompy kolidują z zegarami. Ale to się zmieni jak tylko gdzieś dorwę promieniowe pompy sprzęgła i hamulca :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poszła

-nawa linka od rolgazu

-pozbycie się sporej części wiązki elektrycznej, bo poprzedni właściciel chciał mieć z moto chyba elektromagnes :lol:

-wymieniony siłownik sprzęgła

i pewnie coś tam jeszcze było

 

Maszynka rewelka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawajcie zdjęcia! My tu lubimy oglądać ...oporócz gadania oczywiście! :lol:

 

Jak na razie nie ma co oglądać, wygląda tak samo "nędznie" jak wyglądał, tylko wreszcie można nim ujechać 8-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten sezon zostaje tak jak jest, musi się zrodzić pomysł na niego i następnej zimy będzie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś można powiedzieć, że SSsiak wyjechał na drogę 8-) Jak na tą chwilę nadal "zaśniedziały" i w szramach, ale domyty, doczyszczony i technicznie prawie 100%. Klipy VORTEXa ostatecznie poszły nad górną półkę, bo ni jak nie dało się zgrać pozycji pomp z mijaniem się z owiewkami i zegarami. Doszły końcówki kierownicy srebrne RIZOMA. "Nowe" gripy w miejsce zeszmaciałych gumowych rączek. Okazało się dziś, że trzeba będzie wsadzić mu jednak nowy łańcuch, bo ten wyszabrowany z "króla" jest nierówno wyciągnięty i trochę szarpie. Ale czeka już na półce nowiutki zestaw DIDVM520 wraz z zębatkami SunStar.

 

Nie obeszło się bez lekkiego sticker-tuningu co by pozakrywać gorsze miejsca. Zimą będzie czas na pełną renowację. Teraz papuga musi zapracować na moją miłość. Poniżej kilka zdjęć.

S6004123.JPG

S6004129.JPG

S6004130.JPG

S6004128.JPG

S6004124.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wygląda już niczego sobie!! Piękne sprzęgiełko :D

...widać, że jeszcze niedokończona ale znając Wasz potencjał i możliwości można się spodziewać, że niedługo będzie to najładniejszy SS pomiędzy Bugiem a Odrą!!! :D Muszę zacząć znowu odkładać kasę żeby po zimie z godnością podnieść rzuconą przez Was rękawicę! :D

P.S.

Ja dziś zainstalowałem patent to mocowania kamerki. :D Jutro z rana zrobię "obchód" po okolicy i filmik wrzucę na Jutuba. Zobaczycie jak tu u nasz piekno, na Kaszebach! :)

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wygląda już niczego sobie!! Piękne sprzęgiełko :D

 

Dekiel pod sprzęgło to robota Pana "To Nie Ja" Grzesia arnelize :D Z czasem stwierdzam, że przy tej robocie deklowej jest lepszy niż orabiarka CNC. Widać, że ktoś włożył serce w wycięcie tych dodatkowych okienek, wręcz czuć pot jaki został wylany na tą robotę. Chłopak ma talent do prowadzenia pilnika :shock: Aluminiowy kosz, tarcze i przekładki pochodzą z 1098, docisk "Airsistem" wraz z niebieskimi sprężynami i talerzykami to DucaBike wyszabrowany z mojego 996 (musiałem tam zrobić miejsce na coś fajniejszego). Zestawik sprawuje się całkiem fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski odcień mnie niepokoi. Co dalej?

 

Czy Doktor "to nie ja" wycina dekle też od swoich klientów?? ;) Mam ze dwa do "pocięcia" ....Hehy..??

 

Grześ - Twoja robota bardzo mi się podoba. Czy przyjmujesz zlecenia? 8-) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten niebieski odcień mnie niepokoi. Co dalej?

 

Spokojna babci kolarzówka - na tym koniec, a może i "wyjadą" niebieskie gadżety z porotem... hmm... a może gdzieś jeszcze indziej :D

 

Czy Doktor "to nie ja" wycina dekle też od swoich klientów?? ;) Mam ze dwa do "pocięcia" ....Hehy..??

 

Grześ - Twoja robota bardzo mi się podoba. Czy przyjmujesz zlecenia? 8-) :D

 

Wystarczy dosłać. Grześ jest genialny w tej kwestii, czasem potrafi w nockę opierd... sztukę. Należy jedynie dosłać. No przynajmniej w Twoim Classicu to takie cudeńko powinno być :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własciwie można powiedzieć że taki powygryzany dekiel to wspólny mianownik projektów tworzonych w motomaniax. :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własciwie można powiedzieć że taki powygryzany dekiel to wspólny mianownik projektów tworzonych w motomaniax. :twisted:

 

Znaczy Grześ jest spinaczem :o Ale piłuje całkiem fajnie :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i papuga dziś sfinansowała nam transportowego Złomka, znaczy się pojechała w świat - świat niedaleki, bo do Pruszkowa :D Mam nadzieję widywać ją tylko w lepszym stanie od tego, w jakim opuściła nasze gniazdo, w którym - jak mi się wydaje - dostała niezły zastrzyk botoxu :lol:

 

Kupił ją młody człowiek, ale jak mi się wydaje - znajdzie dla niej trochę miłości w sercu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sercu miłości nie zabraknie :D a stan postaram się poprawić i zrobić z niej istne cudo :) (chociaż dla mnie już jest) ale zobaczymy na co pozwolą fundusze :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsze malowanie SS`a ever!!! To był rok 1992. Wygląda pięknie!!!

NIe wiecie gdzie można kupić komplet naklejek do tego modelu? Oryginałów już chyba się nie dostanie w Ducati. My też w Krk restaurujemy 750 w tym malowaniu. Mam zadupek monoposto do niego :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JBo    0

Stara Papuga - Świetny motocykl...

Z przyjemnoscią przytulił bym taka sztukę ;-)

A jeszcze w stanie takim jak Wasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JBo    0
Temat z przed roku, dawno papuga "pocięta" przez mini-mana ;)

 

Widziałem ze to stary wątek,

Po prostu mój zachwyt na tym moto z roku na rok robi się coraz wiekszy...

Do takiego "brzydactwa" trzeba dojrzeć ;-)

A dlaczego pocięta?

Przeróbka na cafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.