Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

davidson

Pantah 600 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Polecane posty

Hej,

Mam pytanie. Czy ktoś z Was słyszał (lub widział) na naszych drogach Pantaha 600? Czy ktoś zna kogoś kto jest w posiadaniu takiego cudeńka?

Wczoraj gadałem z gościem który miał takowego (!) w latach wczesnych dziewięćdziesiątych. Sprzedał go w 1994 (około). Podobno był to jedyny Pantah w Polsce (w co nie wątpię).

Gość jest z okolic Iławy.

Ciekawi mnie, czy biedak nie leży gdzieś zapomniany w wilgotnym, mazurskim garażu? Czy może dawno skończył na złomie? :(

 

...Chętnie odnalazłbym go i przygarnął! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty byś przygarnął, w zeszłym roku we wrześniu przegapiłem Alazzurrę 650, lub 600( jeszcze mnie c...j szczela jak se przypomnę z jakiego powodu...) poszła do gościa co ją tnie( brrr...) i przerabia na cafe racera , a była w stanie oryginalnym, tylko nieco zapeziała od stania, była w Gdańsku,na czarnych tablicach jeszcze aha...a poszła poniżej 2000 złote.

Być może o to chodziło, bo to też " Pantah"- można tak powiedzieć....

Pantah to me pierwsze zauroczenie Ducatami, tak wogóle...od tego załapałem krejzola :lol:

Pozdr. J-999

P.S. Ale coś se jeszcze kupię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alazzurra w Gdańsku? ... może gość nie zniczy jej całkiem? Może tylko zdejmie owiewki i przyjdzie mi go kiedyś spotkać na żywo?

Na sprowadzonego Pantaha to mnie nie stać ale Alazzurra 650 jest motocyklem na który poluję :) ... niedawno była 350 na Allegro ale bez papirów, może jest ich jeszcze kilka gdzieś w Polsce i czekają na zmartwychwstanie?! :)

 

...a co do tego Pantaha z Iławy to nie była Cagiva! Widziałem jego stary brief z Niemiec. To był Pantah 600 SL (!!!) nie TL (tylko nie pamiętam który był rocznik).

Były w ogóle Alazzurry 600? Czy tylko 350 i 650?

 

Tak swoją drogą, Pantah to też jeden z moich pierwszych ulubionych... oczywiście zaraz po 900MHR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z serii zaginione Ducaty to wiem o jednym singlu, który dosyć gwałtownie się był zepsuł (o drzewo) i został sprzedany w okolice stolicy w czasach tzw. słusznie minionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 650- tkę- mój kiks..., ale faktycznie to nie problem zrobić od 350 do 750 ( np. Paso) -)))...

Wspomniana Cagiva była w Gdańsku, a pojechała zdaje się na południowo - wschodnie rubieża Rzeczypospolitej...

Pozdr. J-999

 

Czasem obserwuję ślady po niej, i czekam aż chłopakowi coś pierdaknie jak zapomni pasków wymienić ( a to przypadkowy amator włoszcyzny...), wtedy może odkupię....gość wystawiał zbiornik i owiewki na handel, resztę ciął....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o 650- tkę- mój kiks..., ale faktycznie to nie problem zrobić od 350 do 750 ( np. Paso) -)))...

Wspomniana Cagiva była w Gdańsku, a pojechała zdaje się na południowo - wschodnie rubieża Rzeczypospolitej...

Pozdr. J-999

 

Czasem obserwuję ślady po niej, i czekam aż chłopakowi coś pierdaknie jak zapomni pasków wymienić ( a to przypadkowy amator włoszcyzny...), wtedy może odkupię....gość wystawiał zbiornik i owiewki na handel, resztę ciął....

...a właśnie że nie! Jest w Nowym Dworze gdańskim. Nie pocięta, nie ruszona itd. Kolega zna się na motocyklach, ma parę klasyków (nawet w kartonach:) ) ,uwielbia włoszczyznę i trochę się na niej zna. Możliwe że sprzecior będzie do sprzedania. Ma moją wizytówkę, a ja mam do niego nr telefonu. I o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alazzurra 650-koleś kupił ją w Gdańsku za 1800zł. Jest zalogowany na jakimś tam forum i chciał go przerobić na cafe racera. Coś tam się lekko blokuje na pierwszym biegu. Zrobię zdjęcia bliżej wiosny i Ci wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sam...

Jak dobrze słyszeć, że nie będzie jej ciął..., :clap: ( bo takie wieści mnie doszły, na szczęście wyssane z palca...) nic to nie ta sztuka to inna się trafi...powoli się nie napieram, mam zresztą na oku jedną, tylko daleko, a z urlopami u nas krucho...

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o 650- tkę- mój kiks..., ale faktycznie to nie problem zrobić od 350 do 750 ( np. Paso) -)))...

Wspomniana Cagiva była w Gdańsku, a pojechała zdaje się na południowo - wschodnie rubieża Rzeczypospolitej...

Pozdr. J-999

 

Czasem obserwuję ślady po niej, i czekam aż chłopakowi coś pierdaknie jak zapomni pasków wymienić ( a to przypadkowy amator włoszcyzny...), wtedy może odkupię....gość wystawiał zbiornik i owiewki na handel, resztę ciął....

...a właśnie że nie! Jest w Nowym Dworze gdańskim. Nie pocięta, nie ruszona itd. Kolega zna się na motocyklach, ma parę klasyków (nawet w kartonach:) ) ,uwielbia włoszczyznę i trochę się na niej zna. Możliwe że sprzecior będzie do sprzedania. Ma moją wizytówkę, a ja mam do niego nr telefonu. I o.

 

 

Sebo, a kto to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o 650- tkę- mój kiks..., ale faktycznie to nie problem zrobić od 350 do 750 ( np. Paso) -)))...

Wspomniana Cagiva była w Gdańsku, a pojechała zdaje się na południowo - wschodnie rubieża Rzeczypospolitej...

Pozdr. J-999

 

Czasem obserwuję ślady po niej, i czekam aż chłopakowi coś pierdaknie jak zapomni pasków wymienić ( a to przypadkowy amator włoszcyzny...), wtedy może odkupię....gość wystawiał zbiornik i owiewki na handel, resztę ciął....

...a właśnie że nie! Jest w Nowym Dworze gdańskim. Nie pocięta, nie ruszona itd. Kolega zna się na motocyklach, ma parę klasyków (nawet w kartonach:) ) ,uwielbia włoszczyznę i trochę się na niej zna. Możliwe że sprzecior będzie do sprzedania. Ma moją wizytówkę, a ja mam do niego nr telefonu. I o.

 

 

Sebo, a kto to?

Marcin Tołdi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiedzialem, ze Toldi ma cos jeszcze wloskiego oprocz ST :D

oj Remi, taki stary a tak mało wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

i masz, znalazl sie... tylko nic z niego nie rob, odrestauruj i poleruj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam tego pantaha :twisted:  na chwilę obecną prezentuje się tak.

(jeszcze nie jestem pewien czy globus znajdzie zastosowanie w tym motocyklu)

2014-02-02_20-12-27_107.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ducatista   
Gość Ducatista

Alazzurra 650-koleś kupił ją w Gdańsku za 1800zł. Jest zalogowany na jakimś tam forum i chciał go przerobić na cafe racera. Coś tam się lekko blokuje na pierwszym biegu. Zrobię zdjęcia bliżej wiosny i Ci wyślę.

...jakiś czas temu był też właśnie wystawiona owa Cagiva alazzurra z N D Gdańskiego mam nadzieje że nie wiele zostało do ukończenia i koleś który ją kupi odbuduje ją do oryginału i "nie skończy na półce z książkami" :) ;) 

http://allegro.pl/cagiva-alazzurra-i3922363553.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super! Z ciekawością czekam na kolejne rezultaty przemiany :) ... swoją drogą zacne miejsce dla tej ramy - koło Biblii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VooDoo, o ile pamięć mnie nie myli to był kiedyś TL, ale nic nie umniejsza jego Pantahowości :wave:

 

 

Jak będziesz miał jakieś pytania to dawaj, postaram się co nieco odpowiedzieć, o ile będę znał odpowiedź na owe :mrgreen:

 

 

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że rama na półce poleży do zimy powód jak to zazwyczaj bywa- czas i pieniądz.

Do zimy mam zamiar kupić części i zrobić remont silnika.

Gdy go kupiłem miał tył ramy zagięty do góry- został wyprostowany, teraz nadaje się na cafe racera.

 

Przerabiać będę bez cieć oryginalnych elementów, te które zostaną użyte zmienią kolor reszta trafi na półkę.

 

VooDoo, o ile pamięć mnie nie myli to był kiedyś TL, ale nic nie umniejsza jego Pantahowości :wave:

 

 

Jak będziesz miał jakieś pytania to dawaj, postaram się co nieco odpowiedzieć, o ile będę znał odpowiedź na owe :mrgreen:

 

 

Pozdr. J-999

 

Kiedyś ktoś gdzieś wpisał na tabliczce SL zamiast TL :roll:

Dzięki z pewnością skorzystam :razz:

20130712_113126.jpg

11.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem w jakim otoczeniu stoi, to zrozumiałem, że pytań za wiele nie będzie :mrgreen: ...

Podstawa podnóżków pasażera i kierowcy w TL jest z amelinium, a SL wyspawana stalowa jakoś tak kojarzę, za to tylne amorki pasują mi do SL-a...ale sprzęt zabytkowy już...i zacny...Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem w jakim otoczeniu stoi, to zrozumiałem, że pytań za wiele nie będzie :mrgreen: ...

 

VooDoo to latorośl Doctore Macieja Zet

Młode pokolenie doktorów od włoszczyzny rośnie.

Edytowano przez Moderator003
p.29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.