Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
klekot999

Poszukuję opon 160/60/16

Polecane posty

W temacie, jakiś namiar na firmę, interesuje mnie koszt nowej, żadne tam używki i ubiegłowieczne...

Powtórzę: 160/60/16, ostatecznie 150/60/16, 170/60/16...

Pozdr. J-999

Chcę przystosować swoje Desmoseidici do jazdy po naszych "autostradach"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janek takich opon nie produkuje już nikt na całym świecie, chyba ,że u kogoś leżą w ZN. Podobny problem mają wszyscy właściciele Paso i pierwszych wersji 851, kombinują nawet inne wahacze, ale jak ma być oryginał to musisz szukać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na allegro ogłaszał się gość który wykupił jakąś większą partię

i miał nówki MICHELIN M59

z tym, że opony miały z 8 lat i były to ostatnie z produkcji.

poszukaj w arvchiwum allegro kosztowały 90 pln.

zakupiłem jedną do starego sporta na 16"

da się jeździć .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeetam, wolę kupić od vtx z czubkiem do składania się lub od kawasaki konkursa, będą nowe to i raczej bezpieczniejsze...a przód chyba honda cebeerka 16-tka :mrgreen: ...

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mini jakbyś miał jakieś namiary na tego użytkownika to byłbym dźwięczny ;) Paso niedługo będzie potrzebowało nowego obuwia a nie chcę ciąć wahacza żeby była 17'. Wiem że to trochę stare opony ale cóż... Na youtubie jest filmik jak jakiś g*wniarz pali gumę na Paso żeby przykozaczyć przed swoim kolegą na skuterze i aż serce boli kiedy myślę o moim maleństwie. Szkoda że takie motocykle trafiają czasem w nieodpowiednie ręce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

namiary może mieć mój starszy kolega dla którego je kupowałem

tel do znajomego 504558650 Andrzej

Jeśli on nie ma to szukaj w archiwum allegro boja nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten filmik nie był zrobiony przez małoletnich "złodziejaszków" , którzy ukradli motocykl po to by się "przejechać"...

 

Co do 17-tek, ta opcja odpada, tylko czoperowe :mrgreen:

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już to kiedyś przerabiałem w swoim paso,

naszczęście nie mam już tego problemu :D .... ale wolał bym kupić 17" i ew. wachacz

niż latać na gumach od czopka.

ale każdy gust ma swój własny... ;) i robi co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś drążyłem temat. Najszybszym i najprostszym sposobem jest zakup opony METZELER Lasertec w rozmiarze 150/80 VB 16 M/C (71V) TL (standardowo dostępna od ręki) i zmiana przełożenia napędu tak aby koło bardziej odsunąć w tył motocykla. Ten sposób jest homologowany np w Niemcowni, gdzie PASO jest bardzo popularne a wszystko musi mieć TUV.

 

Alternatywną oponą dla Metzka jest Bridgestone BT 45, ten sam rozmiar 150/80/16, ale są z nią problemy w kwestii zamontowania na feldze (nie przylega do rantów i nie da się napompować) więc często jest montowana z dętką...

 

Podrążyłem jeszcze temat i znalazłem to http://shinkotireusa.com/product/product.php?id=72 nie wiem jak to się sprawdzi, ale jest w rozmiarze 160/80/16 (trochę wysoka) lub 180/60/16 (tylko może nie minąć się z łańcuchem...) ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie potwierdziłeś mój trop.

Pozdr. J-999

 

 

Teraz usilnie poszukuję się Avon Azaro 150/80/16...oczywiście najlepiej w promocyjnej cenie:-)))))

Pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

klekot999, jak zakup nowej opony?

 

planuje wymienic w swoim paso 7 letnia MICHELIN M59.

w serwisie zaproponowali dunlopa 160/80/16

 

ale moze znalazles lepsze rozwiazanie?

 

swoja droga jest ciekawy watek na forum paso

http://forums.ducatipaso.org/viewtopic.php?f=1&t=3042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwpierw, niech ta moja Mydelniczka przypłynie, będziem wtedy deliberować co i gdzie zakładać, a co wkładać itp...

Z tego co usłyszałem, już zginęła mi jedna ważna rzecz podczas transportu...a ciekaw jestem co jeszcze zginie po drodze...

Co do opon, znalazłem Avon Azaro, i nowy wzór Shinko ( tylko nie mogę teraz znaleźć :( ), opony sygnowane dla m.in.

Suzuki GSX1100F i Kawasaki Concours 1000

Cholera... kiedyż, ach kiedyż wreszcie przybędzie???

Pozdr. J-999

P.S. Ducatipaso.org fajna stronka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hellogrish dużo Ci zostało bieżnika w na oponie? Jeśli trochę go jeszcze jest, to nie wyrzucaj tego Michelina zamienię go z Tobą za piwo ;)

 

Może mi się jeszcze kiedyś przydać... jako eksponat :twisted: (jeśli do tego czasu guma nie sparcieje i całkiem się nie rozleci)

Studiuję w Krakowie także odebrałbym ją od Ciebie osobiście jak miałbyś czas, przy okazji pogadalibyśmy trochę o sprawach związanych z Paso (np. że się psują, albo dlaczego Weber lubi sobie kichnąć lub kaszlnąć)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od biedy da rade pojezdzic jeszcze z sezon :)

jest troche popekana.

bede wiedzial co i jak za ok 10-14 dni

 

jest jeszcze nowka michelin na allegro, tzn nowka 10letnia ;)

 

smigasz paso po krk? pokasz jakies foty moto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co robimy akcję poszukiwawczą?

 

Jakie opony zamiast 160/60/16, oprócz wymian felgi oczywiście...Na Azaro podobnież lepiej się Mydelniczka sprawuje niż na oryginalnych, ponieważ nie podnosi tak motocykla w zakręcie przy delikatnym tknięciu w hamownię...

Możecie sprawdzić w jakiś sposób ten ślad: Shinko 757 ???

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli już to ja byłbym najbardziej za Azaro. Opona Sport-Turystyk a nie od czopera - chociaż śmiem przypuszczać że pewnie i tak lepiej by się Pasiak sprawował na obecnie produkowanej oponie od czopka, niż na M59 które wyznaczały standardy kilka ładnych lat temu.

 

Shinko nie są za bardzo popularne w Polsce, ale jak czytałem na forach, to kilka osób jeździło na nich i chwalili za dobrą przyczepność która wynikała z b. miękkiej mieszanki, co jednak skutkowało szybszym zużywaniem się tejże opony w porównaniu do innych. Z tego co patrzyłem to 757 są przeznaczone do Goldasa... A i na Avonie ponoć lepiej stoi na stópce bocznej -> mniejszy przechył niż na 180/60/16 bo wysokość profilu tej opony jest zbliżona do M59 (nie wiem ile w tym prawdy)

 

 

Hellogrish, nie mam Paso w Krakowie niestety bo nie mam kiedy zrobić serwisu. A przydałoby się zrobić olej+filtry, ustawić webera bo lubi się przypomnieć wymownym kichnięciem i zalewa mi świecę w dolnym cylindrze :evil: , no i olej w lagach bo nie wiadomo kiedy był zmieniany. Ale możesz znać sprzęt bo jeździł kiedyś po Krakowie - głośne wydechy, kolor czarny niestety ktoś przemalował z pięknej czerwieni Ducati :( takiej jak w Twoim Paso kiedyś.

 

Generalnie to dzięki temu, że kiedyś siedząc w tramwaju na Koronie zobaczyłem piękne czerwone Paso zakochałem się w tym motocyklu. Wtedy jeszcze jeździłem na japonii i wahałem się przed wyborem Monster czy SV, ale jak usłyszałem tego plastikowego słonia wszystko inne przestało się liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Generalnie to dzięki temu, że kiedyś siedząc w tramwaju na Koronie zobaczyłem piękne czerwone Paso zakochałem

 

a kiedy to bylo?

bo pare lat temu parkowalem wlasnie na koronie czerwone Paso :) (moje pierwsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jest Paso 906 w bianco perlo..prawie dwa lata się męczyłem, ale jest jak nowe...

 

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... =1&theater

 

link powyżej do pierwszej fotki:

- cała mechanika -w rękach Macieja z Poznania

- lakier - Paweł z |Turku ( fun Moto Guzzi )

- hydrografika - Grudziądź

- części..z całego świata..od Niemiec po USA...

- opony - Gumiś z Poznania - walczył prawie 2 lata.i znalazł oryginały, nie są na tor..ale nie było potrzeby zmieniać felgi ani wahacza, czego chciałem uniknąć.\

Smiało wal do Gumisia - tel. 604 064 735,

 

"Lodówa" jeżdzi jak nowa..radość wielka..w Zerkowie się spotka z "wnuczką" - 848 Ady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Cezario! Fajnie się prezentuje, z chęcią zobaczyłbym go kiedyś na żywo.

 

A z którego roku masz te Micheliny?

 

A i fotek więcej daj. Pooglądalibyśmy, jak masz to dodaj przed/po to będzie widoczna przemiana ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.