Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
1jabartoldi

wymiana żarówki postojowej w MTS 1000

Polecane posty

Witam,

dla nieginekologa pozycyjna żarówka to częsty problem w MTS 1000, 1100  - w 620 mniejszy, bo nie ma siłownika od świateł.

Aby wymienić żarówkę należy po zdjęciu osłony załączyć stacyjkę z wciśniętym B. Po tym - kiedy włączy się regulacja świateł - przestawić światła na najwyższą pozycję, czyli wciskajc B dojść do maksymalnego wskazania =3.

 

Dzięki temu łatwiej wyjąć obsadę pozycyjnego, odsuwa się maksymalnie od rantu obudowy. Wykręcamy na klik żarówkę z obsady. Nie jest wysuwana. Uwaga, ma asymetryczne piny. Żarówka halogenowa. Stąd, przy montażu należy dokładnie wytrzeć bańkę żarówki, inaczej szybko ulegnie uszkodzeniu. Po zamontowaniu na wsunięcie / przekręcany klik, wsadzić oprawkę w obudowę, założyć osłonę. Ustawić światła - ponownie używając zjednocześnie załączenia stacyjki i przycisku B. Regulacja dół A góra B.

 

Bartek

Edytowano przez 1jabartoldi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wskazówki. Zbliża się termin przeglądu, a po serwisie moja multistrada wróciła z warsztatu mając tylko światło mijania. Drogowe zrobiłem, ale do pozycyjnego nie dałem rady się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mimo twoich wskazówek nie dałem rady wyjąć żarówki. Znalazłem pomocnika z dłońmi w rozmiarze "S" i on też nie dał rady, pokaleczył się tylko.

 

Czy naprawdę poradziłeś sobie bez rozkręcania czachy?
Mnie przeszkadza stacyjka. Aż wstyd się przyznać... :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stacyjka owszem przeszkadza, ale po maksymalnym odsunięciu wkładu, tak jak opisałem - wkładaj łapę z lewej strony. Koło lagi. A nie od góry. Potem delikatnie ruszając oprawką, wyciągasz. Nie ma zaczepu, jest na wcisk. Żarówki drogową i mijania wymienisz ponad stacyjką. Tej nie.

1 dnia próbowałem użyć syna. Rozmiar S. Nie udało się. Potem córka nr 1. Rozmiar XS. też nic. Nr 2 się nie nadaje. Sam mam łapy jak bochny. Zakładałem, że rozkręcę z rozpaczy zarazę. Ale, tak jak napisałem: olśniło mnie, kiedy pomyślałem o użyciu siłownika, żeby zrobić miejsce.

 

Tak, da się to ku... estwo  wyjąć.

 

Bartek

 

Ps. masz mój nr tel. w stopce, jak by co dzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, że rozkręcę z rozpaczy zarazę.

Postanowiłem zasięgnąć opinii mechanika. Kto jak kto, ale fachowiec specjalizujący się w motocyklach Ducati, będzie wiedział, prawda?

Zmartwił mnie. Stwierdził, że do wymiany tej żarówki trzeba jednak "rozkręcić zarazę". Pogodziłem się z dalszą jazdą bez stempelka w dowodzie rejestracyjnym. Aż pewnego dnia podczas rozmowy ze znajomym powiedziałem o problemie. Nie uwierzył w niemożność zmiany żarówki, zaczął gmerać ale też się poddał. :D  Zatem pokazałem mu patent z odsunięciem reflektora i wtedy natychmiast tę żarówkę wyjął. Chyba dodatkowo trzeba do tego mieć odpowiednio skonstruowane palce. ;)

Jeszcze raz dziękuję za tę poradę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zasięgnąć opinii mechanika. Kto jak kto, ale fachowiec specjalizujący się w motocyklach Ducati, będzie wiedział, prawda?

Zmartwił mnie. Stwierdził, że do wymiany tej żarówki trzeba jednak "rozkręcić zarazę". Pogodziłem się z dalszą jazdą bez stempelka w dowodzie rejestracyjnym. Aż pewnego dnia podczas rozmowy ze znajomym powiedziałem o problemie. Nie uwierzył w niemożność zmiany żarówki, zaczął gmerać ale też się poddał. :D  Zatem pokazałem mu patent z odsunięciem reflektora i wtedy natychmiast tę żarówkę wyjął. Chyba dodatkowo trzeba do tego mieć odpowiednio skonstruowane palce. ;)

Jeszcze raz dziękuję za tę poradę!

pROSZZZZZZzzzzz

 

Bartek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.