Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Brys

600 SS / 750 SS / 900 SS sprzed 1998 roku - informacje ogólne

Polecane posty

Witam

Jako posiadacz 748 zaczynam delikatnie rozglądać się za drugim klasycznym Ducati do kolekcji - zakup to temat na jesień / zimę.

Przeszukiwałem już forum, ale nie mogę znaleźć podstawowych informacji o motocyklu jak w temacie. Głównie chodzi mi o 750 SS sprzed 1998 roku, czyli z kwadratową lampą. Mógłby mi ktoś streścić podstawowe informacje o nich? Jaki to silnik, jakieś ciekawostki techniczne, wady konstrukcyjne? 
Czy to ta słynna Papuga, co to za silnik ten Pantah? 
 

Pozdrawiam i z góry dzięki za podzielenie się wiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak serie Ducati SS, przed 1998 ( tzn 1998 włącznie- biorąc pod uwagę 900 FE, ale też od 1998 zaczęła się seria Terblanchowa), nazywane są papugami, no chyba, że chodzi o lata 70-te, hahhahahhaa...

Co samego motocykla, trzeba zwracać uwagę, czy niczego w modelu nie brakuje, czy ssanie  jest kompletne, czy przełączniki, szkiełka kierunkowskazów ect, ect...jeśli oczywiście motocykl ma być zachowany w stanie oryginalnym.

Co do nazwy Pantah, to najlepiej wrzucić sobie w google i poczytać, bo to długa historia, dodam, że wszystkie silniki do 1198 włącznie są przodkami Pantaha- Twój 748 też :-)

https://en.wikipedia.org/wiki/Ducati_Pantah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.