Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Filipos

Turystyka, Ducati ST4, pomoc techniczna, dobre rady...

Polecane posty

Witajcie. nie wiem czy znowu nie popełniłem jakiegoś błędu w tworzeniu wątków tematów na forum.

Chciałem w dobrej wierze założyć okienko w której moglibyśmy wspólnie wymieniać się doświadczeniem w jeździe turystycznej, długodystansowej, w różnych warunkach pogodowych i klimatycznych.

Osobiście chciałem założyć taki wątek, żeby czegoś cię dowiedzieć, na co zwrócić uwagę, co ze sobą zabrać itp. Być może ktoś był lub będzie w danym rejonie i może podzielić się doświadczeniami z trasy co może pomóc innym.

 

Tego lata mam zamiar przejechać się w dwa miejsca ciekawe widokowo. Jedno znajduje się w Wysokich Taurach: Grossglockner Hochalpenstrasse w Austrii, a druga lokalizacja, to Passo dello Stelvio, najwyższa przełęcz w Alpach Wschodnich. Jest bardzo wysoko, 2757m n.p.m. będzie to moja pierwsza tak wysoka wyprawa, ale nie najdłuższa.

Jeżeli ktoś był, ma doświadczenie w wyprawach górskich, bardzo chętnie przyjmę jakiekolwiek informacje, porady.

Dziękuję , Filip

W końcu Sport Touring do czegoś zobowiązuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wybrałeś jedną z najpiękniejszych tras, mam na myśli Hochalpenstrasse. Mieszkałem przez 20 lat w Austrii......byłem tam ( jako nastolatek, więc już kilkanaście latek temu )...widziałem....polecam. Z pewnością nie będziesz rozczarowany a skoro się tam wybierasz to wnioskuje, że nie jesteś początkującym alpinistą motocyklowym i wiesz mniej lub więcej co niesie za sobą taka wyprawa na dwóch kółkach. W razie potrzeby, nigdy nie wiadomo, mój nr tel. jest podany na mojej stronie firmowej....chętnie pomogę gdyby była potrzeba z niemieckim. Życzę udanej wyprawy. Pozdrawiam Jarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że motocyklem w góry to pierwszy raz będzie. Przejeżdżałem przez niższe, motocyklem, samochodem, ciężarówką nawet w Austrii, Czechach i we Włoszech, ale nigdy na takiej wysokości. Dlatego też każde tip będzie pomocny. bardzo bym chciał tam pojechać właśnie ze względu na widoczki i recenzje jakie znalazłem w sieci. poza tym znalazłem na trasie hotel, który prowadzi rodzina polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trasa pokonana, szczyt zdobyty. niezapomniane przeżycia. pomijam odmowę posłuszeństwa tylnego hamulca. było w dechę.

w przyszłym roku jedziemy jeszcze raz.

post-584-1366038466,2077_thumb.jpg

post-584-1366038466,3585_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.