Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
piotr749

tylny amortyzator Ohlinsa

Polecane posty

Witam.

Prosiłbym  o jakieś info i spostrzeżenia na temat  regulacji tylnego amortyzatora Ohlinsa w st4s. Do czego służą te trzy pokrętła, oraz czy zmieniacie ustawienia na  jazdę we dwójkę.Od niedawna mam takie moto i jeszcze nie miałem okazji wypraktykować. Poza tym za bardzo nie kumam tematu. Trochę przejrzałem  stronki o regulacjach tylnego zawieszenia, pomiarach, dobicia, odbicia itd...... :crazy: ., ale jak na razie nie wiem, co kręcić w tym amorku i dlaczego w tą, a nie w inną stronę?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokretlo na zbiorniku cisnieniowym, to dobicie czyli tlumienie podczas sciskania amortyzatora, na dole pod sprezyna odbicie czyli tlumienie podczas rozprezania, trzecie pokkretlo to regulacja napiecia wstepnego sprezyny.

Nastawy zawieszen to sprawa bezpieczenstwa, pojedz do kogos kto zna temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokretlo na zbiorniku cisnieniowym, to dobicie czyli tlumienie podczas sciskania amortyzatora, na dole pod sprezyna odbicie czyli tlumienie podczas rozprezania, trzecie pokkretlo to regulacja napiecia wstepnego sprezyny.

Nastawy zawieszen to sprawa bezpieczenstwa, pojedz do kogos kto zna temat.

Dzięki za odpowiedź. Znalazłem kilka stron na,których wyczerpująco jest objaśnione jak ustawiać zawieszenie, od czego zacząć itd. Pomierzę i sprawdzę jakie wartości są w tej chwili, porównam do zaleceń Ohlinsa. Oczywiście jak najbardziej masz rację, jak tylko namierzę kogoś w okolicy, kto się tym zajmuję profesjonalnie, to podjadę. Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.