Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
pikar

Kontrolka ładowania

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z kontolką ładowania w swoim moto. Otóż przez pomyłkę kolega który składał motocykl po malowaniu podłączył odwrotnie akumulator... Spowodowało to spalenie kilku bezpieczników min 40A obok akumulatora co z kolei spowodowało brak ładowania. Po wymianie bezpieczników na nowe ładowanie powróciło, motocykl pali ale przestała zapalać się kontrolka ładowania (nawet po wyjęciu 40A bezpiecznika, kiedy ładowanianie ma lampka nie zapala się). Zarówa oczywiście sprawna.

 

Miał może ktoś podobny problem?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może być że "uwaliłeś" regulator - ale to taki najczarniejszy scenariusz. Niestety układ ładowania nie jest w motocyklach zabezpieczony żadnym bezpiecznikiem , tym samym zamiana biegunów mogła spalic jakąś jego wewnętrzną część odpowiadająca za sterowanie zasilania żarówki ( tranzystor)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale mam drugi regulator, który podpiąłęm i nadal ta sama sytuacja. Muszę wynaleźć dobry schemat elektryczny i sprawdzić wszystko po kolei chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na a jak to już zrobisz to następna rzecz - nakopać koledze do żici :mrgreen: .

Edytowano przez Waldi59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.