Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

cinek78

DOC
 • Content count

  2046
 • Joined

 • Last visited

About cinek78

 • Rank
  WWW.JMGMOTOCYKLE.PL , WWW.TUNINGMOTOCYKLI.PL
 • Birthday 02/03/78

Firma

 • Nazwa
  J.M.G. MOTOCYKLE
 • Adres
  SOKOŁOWICE 102A
  56-400 OLEŚNICA

Inne

 • Miasto
  olesnica
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  MTS1200
 • GSM
  502781025

Recent Profile Visitors

1934 profile views
 1. Zdefiniuj pojęcie "zajeżdżony" - może lepiej naprawić , zregenerować. W mojej ocenie wystarczy dołożyć druga tarcze i zacisk + dobre klocki - będziesz łapał plomby przy hamowaniu. Regulowany amor na tył jest dostępny - cena ok. 1500zł.
 2. 749 zwiększenie mocy / zmiana mapy

  PC3 już nie jest produkowane, obecnie są tylko PCV ( na szczęście), i koszt nie jest tak duży jak podaje Tamiacho( przynajmniej u mnie). Tak tylko podpowiem Ci Tamiacho , że mapy dostępne na necie są tyle warte ile kosztują, czyli nic. Pisanie przez Ciebie , że teraz sprzęt super lata to tylko Twoje subiektywne odczucie , które łechta Twoje ego. Wierz mi , że podłączysz LM2 i się za głowę złapiesz. Generalnie mapy Internetowe dla PC są tylko "wyjściowymi" produktami dla dalszej modyfikacji. Oszczędza nam to trochę czasu , ale nie jest produktem finalnym. ( To taka bułka mrożonka - już bułka, ale trzeba jeszcze wypiekać). Oczywiście Maciekkk zrobisz to sam . Wystarczy stracić kilka dni swojego życia na zgłębienie tej wiedzy, zakup za dodatkowe 1300zł urządzenia do strojeni9a PCV na podstawie szerokopasmowej sondy , hamowni .... i masz. Tylko czy warto?? Mapa indywidualna to koszt 500zł ( u mnie) . Płacisz tylko raz i zamykasz temat. Próbując samemu, i finansowo i czasowo jesteś w plecy... Na temat zmian map paliwowych nie będę się rozpisywał - jest sporo tego na tym forum. PZ.
 3. Wydech Panigale 2018r

  pisz/dzwon . Detal powala... Ponad 20 tysi....
 4. Nowy akrap do Multi 1200S

  Asty - reset obowiązkowy. Co do innej pracy wydechu - każda końcówka się wygrzewa/wypala, pewnie zmiana w efektach dźwiękowych jest z tym związana. Ale zobacz też do środka końcówki - niekiedy "watę" wypali i jest lipa... (ale w to wątpię - musiało by być mega ubogo(AFR))
 5. Nowy akrap do Multi 1200S

  Asty - tak w skrócie: 1.Przy ruszaniu Ci szarpie , bo jest ubogo - silnik ma za mało paliwa, wysoka temp. spalania i tym samym jest "nerwowy" - brak paliwa powoduje zanik elastyczności. Wiem , że zabrzmi to irracjonalne, ale właśnie mniejsze dawki( ubogi AFR) powoduje zwiększone spalanie. Optymalizacja AFR do poziomu 13-13,6 daje niskie spalanie , bo sprawność/wydajność mechaniczna silnika jest najwyższa. 2.Jak puszcza "pierdy" to... na przelocie zawsze niekiedy strzeli, ale jak wali tz. marchewami, to znaczy, że dopala resztki paliwa w układzie wydechowym, co dla Ciebie oznacza, że wtrysk leje paliwa za dużo, co może prowadzić do rozrzedzania oleju w silniku i... ładny stolik wyjdzie z Twojego wału korbowego jak panewka padnie. 3.Po wymianie wydechu zazwyczaj w górnym zakresie obr. moc wzrasta, ale na dole silnik traci i moc i NM. Nie wiem jaki u Ciebie był zakres prac, ale jeśli wywaliłeś kata to mapowanie w motocyklu zbudowanym w normie EURO 3 lub 4 jest obowiązkowe. Jeśli kata zostawiłeś , to reset ustawień samonastawczych zazwyczaj ( nie zawsze) wystarczy. Generalnie jak już pamięć z ustawieniami była "zapchana" , to sam się nie przyuczy, bo bazuje na posiadanych algorytmach. Usunięcie ich spowoduje "przyswojenie" sobie nowych danych i właściwe parametry.
 6. Przednia ośka Monster 620

  300+24 nakrętka
 7. Przednia ośka Monster 620

  Mam na stanie nową + nakrętka.
 8. Czy ktoś zna ten motocykl?

  znam ten motocykl b. dobrze - jak coś to dzwoń...
 9. Jak przeźroczysty - to nie jest fabryczny. Jak był szary/siwy - to tak. Ducati są składane na masę uszczelniającą. Jeśli ktoś rozbierał ten silnik i zastosował silikon , to wcześniej lub później będzie wyciek...
 10. Słuchaj DARc - może po prostu w czasie sezonu motocyklowo/serwisowego nie mam(y) czasu klepać co chwile po klawiaturze. W kwestii biegów znam procedurę programowania sterownika . Niestety potrzebny do tego jest komputer diagnostyczny. W jednej z opcji dokonuje sie resetu pamięci zapisanej konfiguracji i tworzy się ja ponownie. Niestety przytoczona instrukcja z podanego linku nie zawsze "działa" . Już kilkukrotnie musiałem wykonywać przyuczenie w innej konfiguracji.
 11. ECU Racing

  Nie koniecznie w ASO - wystarczy dobry komputer diagnostyczny , który ogarnia Ducati. Np. Texa.
 12. po prostu sprawdź , czy śrubunki nie są poluzowane. Na dole masz uszczelnienie oringowe - jak tam leci to nowe zamkną temat. Przy chłodnicy masz tylko podkładki/uszczelki aluminiowe - jeśli dokręcenie śrub nie pomoże , to je wymień.
 13. ECU Racing

  Tylko wymieniasz .Po wymianie musisz zrobić reset ustawień samonastawczych.
 14. 848 sprzęgło/skryznia i ikonka oleju

  Jak kontrolka na czerwono - to nie odpalaj tego silnika. Optymistyczny wariant , to uszkodzony czujnik oleju. Pesymistyczny , to silnik w "gruzie" - najlepiej jak mechanik sprawdzi Ci ciśnienie oleju i określi powód zapalonej kontrolki. Biegi - cóż... naucz się z tym żyć . To po prostu Ducati. Jak przejrzysz forum , to temat już był wałkowany. Ty ze swojej strony skontroluj ustawienie właściwego kąta dźwigni zmiany biegów . Wiele osób ma źle wyregulowany i dlatego ma problem z wbijaniem biegów.
 15. Ducati St3 TPS problem

  TPS resetujesz z pozycji komputera diagnostycznego, ale wpływ na pracę silnika poza wykonanymi przez Ciebie pracami ma jeszcze cam timing, synchronizacja przepustnic, czy reg. AFR...
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.