Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

cinek78

DOC
 • Zawartość

  2021
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O cinek78

 • Ranga
  WWW.JMGMOTOCYKLE.PL , WWW.TUNINGMOTOCYKLI.PL
 • Urodziny 03.02.1978

Firma

 • Nazwa
  J.M.G. MOTOCYKLE
 • Adres
  SOKOŁOWICE 102A
  56-400 OLEŚNICA

Inne

 • Miasto
  olesnica
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  MTS1200
 • GSM
  502781025

Ostatnio na profilu byli

1726 wyświetleń profilu
 1. Wymiana końcówki wydechu

  Jeśli zamontowałeś termisa + filtr + dedykowane ECU to ok, ale wycinając airbox zepsułeś wszystko. Silnik dostanie więcej powietrza i tym samy zubażasz mieszankę . Uboga mieszanka to wysoka temp. silnika i... <font color='red'>[desmo]</font>. Chyba, że wspomniana osłona airboxa ( wycięta) jest przewidziana to tego rozwiązania. Każde ECU jest dedykowane pod konkretny model, a nawet w tym samym modelu pod konkretny rocznik ( zmieniające się normy spalin w kolejnych latach). Nawet bliźniacze konstrukcje bazują na innych mapach zapłonowych i paliwowych ( np. pierwsze Diavele i Multistrady, czy obecna Multistrada 1260 i X-Diavel 1260).
 2. Wymiana końcówki wydechu

  Asty: 1 pomiar to seria jak otrzymałem moto. 2 pomiar (zielony) to wymiana pasków, regulacja zaworów, regulacja kątów wałków rozrządu, synchronizacja przepustnic i masa innych prac. Gdybym w tej chwili wykonał pomiar to pewnie nieco lepszy by był od niebieskiego, ale jak napisałem doszedł montaż pełnego termi . Wbrew obiegowej opinii przelotowe wydechy rzadko dodają mocy bez regulacji map paliwowych. W Japończykach nieco inaczej to wygląda niżeli w ducati, bo jest znaczna zapaść mocy i NM w ok. 2-5 tyś obr, powyżej 8 tyś jest niekiedy nieco więcej mocy. Dopiero właściwie napisana mapa powoduje , że można wykorzystać pełne możliwości zmiany oprzyrządowania silnika ( czyli wydech + filtry). Podsumowując : montaż przelotowego układu wydechowego najczęściej powoduje spadek mocy i NM , szczególnie w dolnym zakresie obrotów i zwiększone zużycie paliwa ( te marchewy to właśnie "zepsute" przepłukiwanie cylindrów i dopalanie mieszanki w układzie wydechowym. ) 3 wykres (czerwony) jest już po poprawionych mapach , ale jak wspomniałem można spokojnie było jeszcze trochę podejść "do góry". Tyle , że oczekiwania klienta, a możliwości to osobny temat. Sam osobiście w swojej MTS mimo , że wycisnąłem 165 KM , to zostawiłem nadzór sond lambda w małej pętli , dlatego , że w trasie oczekuje aksamitnej pracy silnika, małego zużycia paliwa i motocykl był przede wszystkim do turystyki.
 3. Wymiana końcówki wydechu

  Niebieski - seria zielony - kpl. układ termi , ale już po regulacjach silnika i filtrze K&N - czyli bez tego by było znacznie gorzej czerwony - mapowanie + kpl. wydech Myślę, że to zamyka temat zasadności modyfikacji zawartości ECU. W gwoli wyjaśnienia: usuwając ograniczniki fabryczne , ekologiczne i zmieniając kąty zapłonu spokojnie możemy jeszcze wycisnąć z 7-9%...Ale ten egzemplarz był szykowany do codziennej zabawy , a nie torowania.
 4. Wymiana końcówki wydechu

  Rufio - poczytaj , doucz się , wtedy podyskutujemy. Zauważ że przytaczana przez Ciebie sonda jest wąskopasmowa , ale pewnie nie widzisz różnicy w wąskopasmowej ,a szerokopasmowej. Pewnie też sprzedaż moto z niewielkim przebiegiem (20-40 tysi) , a zainteresuj się czy Twój egzemplarz "dożyje" 90-120 tysi , jak moto które już goszczą na moim serwisie z takim stanem licznika. Postaram się wieczorem wrzucić wykres moto na ori wydechu , na przelocie i trzeci przelot + zmiana map.
 5. Wymiana końcówki wydechu

  miki - wszystko w temacie przy samej końcówce. Faktycznie - w końcu ładna... Może jak by zebrać 3 -4 osoby , to załatwiłbym w jakieś b. dobrej cenie??
 6. Ducati Monster 696 wymiana oleju

  Nie zaszkodzi - lej... To bardziej olej w "ciepłe klimaty" , ale ogarnie temat bez problemu.
 7. NG zakładaj bez obaw. Jak chcesz dobrą cenę to pisz priv...
 8. Mega dobra wiadomość!!! Szczęściarz-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 9. MTS 1200 PP - problem z pracą silnika

  Map sensor , sona lambda, TPS jak i wiele innych. Szkoda , że użyłeś "budżetowego" kompa do odczytu błędów - markowy odczytałby tz. zamrożone ( zapamiętane), ale skoro skasowałeś to już po temacie.
 10. Szarpie na jedynce

  To jest właśnie Ducati ... Ładnie pracujące są ryżojady.
 11. Podnośnik do Monstera 1200

  w mojej ocenie ma być kawał rury, solidne spawy, łożyska stalowe w osłonie, dostęp do części zamiennych = solidny stojak.
 12. Podnośnik do Monstera 1200

  Jak wyżej... tu było : Patrz - ostatnie posty...
 13. wymień aku i będzie git - jeśli się "naładował" w przysłowiowe 5 minut to jest uszkodzony...
 14. Podrzewane manetki Multistrada 950

  Aso lub warsztat który ma np. Texa lub inne urządzenie diagnostyczne
 15. Podrzewane manetki Multistrada 950

  Jeszcze jeden problem Cię czeka - manetki trzeba aktywować w ECU ...
×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.