Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

cinek78

DOC
 • Content count

  2152
 • Joined

 • Last visited

About cinek78

 • Rank
  WWW.JMGMOTOCYKLE.PL , WWW.TUNINGMOTOCYKLI.PL
 • Birthday 02/03/78

Firma

 • Nazwa
  J.M.G. MOTOCYKLE
 • Adres
  SOKOŁOWICE 102A
  56-400 OLEŚNICA

Inne

 • Kraj
  Polska
 • Miasto
  Oleśnica
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  MTS1260
 • GSM
  502781025

Recent Profile Visitors

2320 profile views
 1. Podłączenie zasilacza nawigacji

  A napisz mi po co Ci kostka? Przecież możesz użyć tam obecnej... !
 2. S4R ma focha, co mu dolega?

  Spróbuj produkty BS - w "ryżojadach" idą na pierwszy montaż , a są tańsze od Yuasa.
 3. S4R ma focha, co mu dolega?

  słabe /uszkodzone aku. To , że pokazuje 12,6 V lub automatyczna ładowarka wyświetla full nie znaczy , że aku jest sprawne.
 4. Bieg jalowy

  Serwis
 5. Bieg jalowy

  1. zaprogramuj od nowa biegi 2. jak to nie pomoże to wymień czujnik biegów
 6. Może to "początek końca" sprężyny wybieraka. Pięta Achillesowa MTS-ów...
 7. Główka korbowodu - pierwsze słyszę... Chyba miałeś na myśli czop wału od strony magneta. Nie jest to wada. Z wielu jakie miałem u siebie ( w tym 4 właśnie z tą usterką(2xMTS,2xDiavel)) były powypadkowe. W bezwypadkowym w żadnym z tą bolączką się nie spotkałem. Ale oecniam to po moich obserwacjach - może inni mają inną wiedzę
 8. Multistrada 1260 - SPRAWDZAM!!!

  No to sprawdzam ponownie ... Ale tym razem mechaniczną stronę dla 7500 km przebiegu. I od razu napisze , że będę to robił w odniesieniu do MTS1200, bo znam ten silnik na wylot. Więc korzystając z zimowej pauzy na warsztacie postanowiłem zrobić sobie pełne desmo , ale przy w/w przebiegu. Jak w poprzedniej mojej MTS 1200 chciałem zobaczyć jak jest z jakością pierwszego montażu. I już teraz podsumowując jest... lepiej , ale <font color='red'>[desmo]</font>(.) nie urywa. Generalnie w mojej ocenie jakość montażu jest lepsza, jest mniej do poprawienia , ale to też wynika z tego , że część prac "regulacyjnych" obecnie ogrania elektronika, a nie sam "majster". Mam tu na myśli cam timing ( realizowany teraz poprzez jednostkę sterującą(DVT) , czy synchronizację przepustnic ( realizują to czujniki Map). Ale do konkretów: Same zawory uważam , że są składane tak samo niechlujnie jak w AD2010 i późniejszych. W mojej 1260 było do poprawki 6 otwierających i 7 zamykających (na 16 możliwych). Większość zaworów na nasze szczęście była w "górnej" granicy tolerancji , czyli nie uszkodzi nam to głowic ( nie wypali gniazd zaworowych, nie uszkodzi zamków na zamkach płytek zamykających). Paski były napięte dla leżącego 85Hz, a dla pionowego na 93Hz!!! - czyli ponad normę pierwszego montażu! Uważam , że interwał 30 tysi paski przeżyją bez problemu. Z niedoróbek które znalazłem w nadwoziu podczas demontażu to: 1.Już wyciągany na tym forum problem ocierających przewodów chłodnicy olejowej ( na wysokości chłodnicy cieczy) 2. Przetarty przewód układu PAIR dla cylindra leżącego ( o pałąk wentylatora chłodnicy) 3. Odwieczny problem temperatury cieczy ( termostat) 4. Ogłoszony w kampanii brak odpływu wody w "ogonie" - i tu uwaga dla Was. Jak będziecie to robili , to nie poprzestańcie tylko na wykonaniu otworów we wskazanym przez producenta miejsca, ale w każdym "plastrze miodu" ( kto zobaczy, ten zrozumie) . Tam cały czas stoi woda.... 5. i ten nieszczęsny filtr powietrza - podobnie jak w innych modelach Ducati trzeba bardzo uważać , żeby przy wymianie syf nie dostał się do obudowy filtra powietrza. Chyba tyle. Generalnie widać , że jakość montażu jest zdecydowanie lepsza. Tam gdzie ma być stosowany klej do gwintów to jest , a nie jak wcześniej wybiórczo użyty. Plastiki są lepiej spasowane. Co nie zmienia faktu , że kilka błędów "wieku dziecięcego" pozostało nam do naprawienia. Powyższe opieram na 4 "jednostkach" silników 1260 zrobionych w tym miesiącu i muszę przyznać, iż w motocyklach klientów było podobnie, więc można to uznać za miarodajne info. Może z wyjątkiem uwag "nadwoziowych" , bo tych w X-Diavelu nie brałem pod uwagę.
 9. 220 kosztuje nowy, oryginał, NIE UŻYWANY! - warto szukać innego??
 10. błąd check engine i fuel sensor

  yyyy.... gdzie dokonałeś zakupu?? Chyba go znam ;-)
 11. błąd check engine i fuel sensor

  Nie wiem który dokładnie masz model , ale ok. 350zł. Element nie naprawialny...
 12. błąd check engine i fuel sensor

  Aku musisz dokładnie zdiagnozować , ale musisz wiedzieć , że czujnik poziomu paliwa to "Pieta Achillesowa" Diaveli...
 13. posiadam stelaż tz. szybkiego montażu GIVI + kufry boczne. Leży też na poddaszu końcówka wydechu SC Projekt z eliminatorem kata( pełny wydech). Ale to sprzedaję jak dodatkowy towar.
 14. 49700 km, 30 tyś cena..
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.