Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ST4

ST4 - Dylemat przed zakupem

Polecane posty

Gość ST4   
Gość ST4

Witam. Szukam dużej Vki i w oko wpadłą mi ST4 2003r (916ka).

Co można powiedzieć po tym foto?:

wp20151109103819pro.jpg

 

Moto wygląda na całe w orginale, jedynie brak stopki centralnej, podobno wymieniony aku, 3 kluczyki, przebieg prawie 45tyś, historia serwisowa nie znana, świeżo przywieziony z Włoch.

Gdzie zaglądać i na co zwrócić szczególną uwagę???

(wcześniej miałem same japońskie szejsetki r4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ST4 nie jestem specjalistą i może moje zdanie nie będzie przez Ciebie brane pod uwagę, ale zadałeś pytanie jak każdy inny użytkownik forum, a ja lubię pomagać ludziom. Na prawdę...

 

Patrząc na zdjęcie, pamiętaj, że to według mnie, można powiedzieć, że barak stojący za moto jest tego samego koloru co moto. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie ten listek na asfalcie i sam barak w tle, który jest strasznie podrapany co może niezbyt dobrze świadczyć o samym baraku. Na zdjęciu oczywiście również widzimy czysty motocykl ducati st4, który (biorąc pod uwagę moje wcześniejsze uwagi co do zdjęcia) wydaje się za czysty; jakby wyjechał z fabryki.

 

Oczywiście możemy domniemać, że ma niewielki przebieg, ale tego nie wiemy. Felgi jakby nigdy z nich nie były ściągane opony, a pokrywa sprzęgła czysta jak nowo kupowana teflonowa patelnia.

 

Przeraża mnie jednak coś; wracając myślami do podrapanego baraku...  nie widzimy drugiej strony esteka, a przecież coś lub ktoś musiał wyrządzić tę niewiarygodną krzywdę temu biednemu baraczkowi.

 

W skrócie moto trzeba obejrzeć. Nie przekreślałbym go przez to, że stoi na tle poobijanego blaszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ST4   
Gość ST4

Twoja wypowiedź jest mi mega pomocna ! Jutro jeszcze raz oględziny i pewnie zakup. Zapytam jeszcze o ten blaszak może też na sprzedaż bo widzę wpadł Ci w oko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ST4 wybacz ale wrzuciłeś jedno zdjęcie bez jakichkolwiek chociażby danych o motocyklu - sam doskonale wiesz, że ciężko jest wróżyć z fusów, ale na pewno sprzedawca mógł Ci podesłać więcej szczegółowych zdjęć i wtedy pytanie byłoby już bardziej na miejscu...

 

ale czy sprzęgło działa poprawnie?

czy silnik nie ma problemów?

Dlaczego taki czysty, zadbany? Wygląda jakby ledwo co z taśmy zjechał...    widząc to jedno zdjęcie to sam zacząłbym się interesować

itp. itd.

 

:)

 

dlatego jedź i oglądnij go dokładnie

 

edytowane:

 

a przepraszam jest przebieg - qrde to jeszcze bardziej zagadkowy ten wygląd :)   45000 na karku a wygląda jak osiemnastolatka :)

Edytowano przez Redjasper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam z daleka od silników desmoquattro wrrrrr wiecznie k..wa jakiś problem a to z dźwigienkami, a to z wałeczkami rozrządu, uszczelniacze zaworowe, palący się alternator do tego częsta kontrola luzów zaworowych przy mocnym pałowaniu będziesz kontrolował rozrząd co 4tyś km. - szukaj lepiej na desmoduo st2 więcej bebechów znajdziesz w kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ST4   
Gość ST4

Moto już raz oglądałem i wydaje się być dobre. Lewa strona silnika lekko upaprana ale to podobno tylko z łańcucha. Łańcuch nie wuciągnięty, opony 14r., odpala ładnie, pracuje równo, ma kopa. Sprzęgło dobrze bierze, nie ślizga na wysokim biegu. Na felgach po 3 tasiemki po wyważaniu. Dziś sprawdze ładowanie, pozaglądam do płynów i jak nic nie znajdę to biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto też uprzedzić że ST są prawie niesprzedawalne :) (tzn. jak szukałem to było mało ładnych a jak próbwałem sprzedać to zatrzęsienie może nie tak zadbanych jak mój ale tak tanich że mało brakowało żebym zamiast sprzedać dokupił następny.)

 

ja miałem ST2 i w codziennym dojeżdżaniu w każdych warunkach do pracy przeszkadzał mi moment na dole - jak się morko robiło to nie było tak fajowo zapanować - desmoquatrro nie jest tak wkurzające - na dole jakoś ładogniej moment - no ale pewnie należy wierzyć że bardziej awaryjne. (choć w tym roku przesiadłem sie na desmoquatro (748) i na razie jeszcze działa ;) )

 

jak zamierzasz w trasy to super, jezeli jak ja bardziej miasto to pomysl e. za ile czasu bedziesz chcial sprzedac i zmienic na cos zwinniejszego - bo po prostu ze sprzedażą nawet bardzo tanio łatwo nie będzie. (po prostu nikt nawet nie dzwoni :) )

Edytowano przez vip3r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto też uprzedzić że ST są prawie niesprzedawalne :) (tzn. jak szukałem to było mało ładnych a jak próbwałem sprzedać to zatrzęsienie może nie tak zadbanych jak mój ale tak tanich że mało brakowało żebym zamiast sprzedać dokupił następny.)

 

ja miałem ST2 i w codziennym dojeżdżaniu w każdych warunkach do pracy przeszkadzał mi moment na dole - jak się morko robiło to nie było tak fajowo zapanować - desmoquatrro nie jest tak wkurzające - na dole jakoś ładogniej moment - no ale pewnie należy wierzyć że bardziej awaryjne. (choć w tym roku przesiadłem sie na desmoquatro (748) i na razie jeszcze działa ;) )

 

jak zamierzasz w trasy to super, jezeli jak ja bardziej miasto to pomysl e. za ile czasu bedziesz chcial sprzedac i zmienic na cos zwinniejszego - bo po prostu ze sprzedażą nawet bardzo tanio łatwo nie będzie. (po prostu nikt nawet nie dzwoni :) )

chcę zaznaczyć że 748 to też nie jest hit sprzedaży od zawsze  ;) co do ST zawsze można zaadoptować czaszę od 848/1098 ST-ek był następcą Słonika PASO wiec  nawiązywał do poprzednika

post-89663-0-03585800-1447319047_thumb.jpg

post-89663-0-82971800-1447319064_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to fakt :D ale na 748 to od zawsze miałem chęć więc w końcu się odważyłem i spełniłem marzenie :) (i jak da rade to nie planuję już zmian)  

 

a dodam jeszcze - ST jednak znacząco cięższy mi się wydawał - mimo że na papierze różnice w masie pomiedzy ST a 748 nie są jakieś kolosalne - to jak w końcu nauczyłem się lepiej jeździć to zdecydowanie wolę 748 - ale to ja i w żadnym wypadku nie namawiam do 748 jako alternatywy dla ST :)

 

jedyne co to chciałem podkreślić czego doświadczyłem: że jak ludzie chcą ducati to zwykle albo monstera albo sporta.  

 

jak kupowałem to wydawało mi się ze to nie ma dl amnie znaczenia (I pewnie forumowicz "ST4" tak teraz myśli) ale jednak bujanie się ze sprzedażą (a właściwie z brakiem jakichkolwiek telefonów w temacie :) ) przez ponad rok zmienia prespektywe ;)

 

natomiast żeby tak nie zniechęcać - ST to świetna maszyna - kilka tras które z nim zrobiłem mega przyjemnie mineły - po mieście w dojazdach do pracy też sprawował się bardzo dobrze - wygląd (przez wielu wyśmiewany - mi tylko przednia lampa nie pasi) - też moim zdaniem bardzo ok. tyle że to jest faktycznie kompromis pomiędzy wygodą turystyką a sportem. 

Edytowano przez vip3r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ST4   
Gość ST4

I pupa. Wyciek spod wysprzeglika to nic ale ładowanie na jałowym 12,6 a przy 2 tyś i więcej 13,5-13,7. Na jałowym bez ssania po zacienieniu wyświetlacza na zegarach podświetlenie pomruguje.

Cała reszta niby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wysprzęglik się wymienia a podświetlenie wyświetlacza u mnie na jałowym tez delikatnie mrygało - totalnie bym sie tym nie przejmował. 12,6 to  też nie wydaje mi się zła wartość.

 

ale jak masz wątpliwości to walk away :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ST4   
Gość ST4

Leci olej więc oringi. Co do ładowania to 12,5 to nie ładowanie po zgaszeniu było 12,4. Kolo wciska mi kit wiec go spławie i szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i mam potworny dylemat. Z jednej strony pojawia się okazja sprzedaży niesprzedawalnego ponoć ST4.

Z drugiej - jeżdżę nim od 4 lat i w tym czasie nawet przez chwilę nie myślałem o przesiadce na nic innego. No, ale ja to jestem specyficzny, bo mi się on podoba z każdej strony :) Mega pakowne, wygodne i niezawodne wozidło. Co ja sobie kupię zamiast niego?

ST4 - powodzenia w podzukiwaniach, nie będziesz żałował ;)

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.