Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Pawel83

1299 wyświetlacz / panel TFT

Polecane posty

Witam,

 

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego Panigale 1299...bez S na końcu ze względu na możliwą awaryjność zawieszenia i  preferencje ręcznych nastaw...taki old school  :wink:. Nie o tym jednak chciałem napisać. Po odbiorze Dukata od dealera odpaliłem moto kilka razy, żeby nacieszyć ucho i spersonalizować nastawy. Po 3 razie zauważyłem na wyświetlaczu TFT (lewy górny róg) małe jasne punkciki, które okazały się świecącymi pikselami:-(. Wiem już, że jest to nie naprawialna wada wyświetlacza i mam nadzieje, że zostanie on wymieniony na gwarancji. Cała sytuacja jest trochę szczęściem w nieszczęściu, bo moto ma praktycznie zerowy przebieg(TOT=4), a wymiana TFT dash board wiąże się niestety z wyzerowaniem przebiegu i powrotem do ustawień fabrycznych, których ja w zasadzie nie zdążyłem jeszcze zmienić :smile:.

 

Moje pytania to:

 

1) Czy ktoś z forumowiczów spotkał się kiedyś z taka wadą TFT display-a w swoim Ducati?

2) Czy ktoś wymieniał już może wyświetlacz w 1199 lub 1299 i czy jest to skomplikowany / pracochłonny proces?.

Wizualnie trafił mi się motocykl bez skazy i zastanawia mnie, czy w serwisie będą musieli mi pruć pół Dukata,

żeby się dobrać do wyświetlacza.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

TFT to TFT. Folie robia chyba 2 czy 3 liczace sie firmy na swiecie i zawsze moga sie piksele wypalic. Obstawiam pechowy egzemplarz, nic wiecej :)

 

Czasze na pewno beda musieli Ci troche rozebrac, ale jezeli zrobi to ktos znajacy sie na temacie a nie pan Wiesio co kiedys komarka sobie wyremontowal, to nie przejmowalbym sie zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze się trafi jakaś "czarna owca" - po to masz gwarancje.

A może to było na dużym mrozie? Te wyświetlacze źle znoszą niską temperaturę...

Edytowano przez cinek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze się trafi jakaś "czarna owca" - po to masz gwarancje.

A może to było na dużym mrozie? Te wyświetlacze źle znoszą niską temperaturę...

Być może moto było bezpośrednio narażone na mróz, bo jechało do mnie z centrali.

 

Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni problem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i tak szczęście w nieszczęściu, bo tak jak napisałem wcześniej mam prawie zero najechaniu a wymiana wyświetlacza to wyzerowanie licznika. Ducati powinno to jakoś inaczej rozwiązać, bo wymiana TFT w 1199 to bardzo częsta akcja ze względu na parowanie i inne malfunkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu wymiana licznika to wyzerowanie ? W diavelu miałem wymieniony i pózniej z automatu wgrany przebieg z jednostki centralnej po podaniu kodu w serwisie z automatu sie pojawił przebieg. Czy inaczej jest w 1299?

 

 

Sent from my iPhone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie licznika w Panigale, można wprowadzić przebieg zgodny ze stanem faktycznym. Ja wymieniałem licznik w "R-ce" na gwarancji. Ducati Bielsko ogarnęło to w kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie rację...licznik został wymieniony w moim 1299 w dosłownie 20 minut w Toruniu. Przebieg został przepisany. Chłopaki w tym serwisie mają Panigale w małym palcu.

 

Jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd, to przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

qwa, że też mi się tak licznik w  Diavelu nie popsuł

 

sprzedałbym w lepszej cenie....

 

Sprzedales diabla? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.