Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Fala

Ducati Toruń Reacing Team: Kolejne wyścigi – kolejne szanse

Recommended Posts

Już jutro i pojutrze nowe emocje związane ze startami AF Racing Team Ducati Toruń w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. W zespole bojowego ducha nie brakuje.

Uczestnicy czempionatu do ścigania wracają po niespełna miesięcznej przerwie. Areną zmagań ponownie będzie nasz rodzimy Tor „Poznań”. Możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością, w tym przed niezawodnymi kibicami z „Czerwonej Trybuny”, tworzonej przez zagorzałych miłośników Ducati, tym bardziej motywuje AF Racing do walki. Nastawienie w ekipie prowadzonej przez Dariusza Małkiewicza jest naprawdę bojowe.

  • Jesteśmy gotowi do walki na limicie, szykujemy się na naprawdę ostre tempo– podkreśla Daniel Bukowski, lider zespołu. – To kolejne dwa wyścigi, a więc kolejne dwie szanse na pokazanie się z dobrej strony i zajęcie dobrych miejsc. Faktem jest, że w trakcie sezonu musieliśmy trochę zrewidować nasze wcześniejsze założenia. W tym momencie nie myślimy o tytułach, nie skupiamy się na jakiś konkretnych miejscach w klasyfikacji generalnej, tylkokoncentrujemy się na sukcesach w każdej pojedynczej rundzie. Jeśli przy okazji udałoby się jeszcze coś ugrać w generalce, to byłoby tym milej. Na początku sezonu mieliśmy trochę pecha, nie mogliśmy też wstrzelić się z właściwymi ustawieniami, a poza tym w tegorocznych mistrzostwach Polski mamy wyjątkowo mocnych konkurentów. W żadnej klasie nie ma aż tak silnej stawki, jak w Superstock 1000. Z tego powodu w bieżącym sezonie nawet czwarte miejsca wyścigach są sporym sukcesem.

Słowa wicemistrza kraju w „superstockach” bynajmniej nie są zwykłą kurtuazją. W tegorocznych mistrzostwach Polski w klasie, w której ścigają się „Buła” i Maciej Ukleja, niezwykle silną konkurencją dla czołowych Polskich zawodników są bardzo szybcy zagraniczni kierowcy, zwłaszcza niezwykle utalentowany młody Niemiec Arnaud Friedrich  oraz bardzo utytułowany i doświadczony Czech Michal Filla, który dotychczas w kapitalnym stylu zwyciężył we wszystkich rundach WMMP 2018.

  • To dla nas faktycznie trudny sezon– przyznaje Dariusz Małkiewicz, menedżer teamu. – To ostatni rok na tym modelu Panigale. Od kolejnego do walki wchodzi tegoroczna nowości Ducati, czyli V4. Choć nasze obecne maszyny znamy bardzo dobrze, to jednak w pierwszej połowie sezonu faktycznie mieliśmy pewien problem z doborem właściwych ustawień. Wynikło to z tego, że zmieniliśmy opony. Teraz już mamy ustawienia, które pozwalają nam na osiąganie naprawdę dobrego tempa, co było widać choćby podczas poprzedniej rundy na Torze „Poznań”. W tym momencie nie mamy już nic do stracenia i możemy cisnąć, ile się da.

Ta runda jest ostatnią odsłoną tegorocznego czempionatu, która odbędzie się w Polsce. Po niej do zakończenia rywalizacji w mistrzostwach kraju i Pucharze Polski pozostaną już tylko zawody na austriackim Red Bull Ringu i niemieckim torze Motorsport Arena Oschersleben.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czerwona Trybuna żegna się do przyszłego roku, ostatni weekend okazał się jedna niezbyt szczęśliwy dla Teamu Ducati, sobotnie wywrotki, braki sprzętowe ( Maciej Ukleja startował na BMW>...), rozbite barki , i ....rezygnacja z sobotnich startów z powodu...deszczu, nie było łatwo ....i im i  nam. W niedzielę słońce, SuperMario i Buła waleczni, robili wszystko co możliwe, brawa na nich ! Fajterzy..i to się ceni. Wyścigi na Torze Poznań WMMP 2018 pokazały, że albo coś się zmieni w przyszłym sezonie albo impreza będzie marginalizowana, widzów mało, promocja imprezy zerowa, aż prosi się o imprezy towarzyszące, aktywność branży, dealerów, pokazy i wystawy aut i motocykli, choćby Klasyki Nocą ,,,mogłyby zrobić  event w dniach wyścigów, na torze i ściągnąć widownię. 

Ważne - my BYLIŚMY i będziemy. W 2019 roku formuła Czerwonej Trybuny się zmieni, zarówno od strony organizacyjnej jak i formy, będzie inaczej, ma być LEPIEJ i bardziej atrakcyjnie. Każdy kto chce pomóc i deklaruje "swoje małe rączki do pomocy" - zapraszamy. W sobotę już czuliśmy co to YoungBlood, młodzi, pełni zapału wchodzący do klubu DesmoManiax juniorzy, którzy będą zapisywać nową historię .

Wielkie Dzięki dla Picka , Arkadiusza Gardeckiego, Artiego, Fali, Darka z Salonu Ducati w Poznaniu, Kajetana z ekipą YoungBlood, Kacpra , Krzysia Porawskiego , Jacka i Martiniego, familię Prendasów,, Robina i Bułę ,że są i byli, Krisa sędziego wyścigu, który zawsze nas odwiedza ,nowych chłopaków z Poznania ( kupili Diavela po filmie z WDW..i zaraz przyjechali na Czerwoną Trybunę ) , dzięki dla naszych kobiet i dzieci za cierpliwość , i tych których z imion nie znam a są z nami, LWG,

2019 rok będzie NOWY, inny, lepszy , Forza WY 

37173718_2148186961875308_6499076226622160896_n.jpg

39177606_2048582608493436_5906078866681626624_o.jpg

37067611_2148186888541982_4236177349860655104_n.jpg

39108246_2198000686893935_7308991884804751360_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.