Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
kondrix

Błąd DES front rebound MTS 1200S 12'

Recommended Posts

Witajcie, 

mam problem z MTSem 1200s z 2012r. Po wymianie uszczelniaczy i oleju w lagach Ohlinsa, pojawił się błąd DES FRONT REBOUND. Co może być tego przyczyną ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie szukaj rozwiązania problemu, tylko oddaj motocykl do naprawy reklamacyjnej - naprawa tej usterki może iść w tysiące ( niewymienne serwomechnizmy w kartridżu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć! ;)
Podepne się, bo przytrafił mi sie podobny problem....  MTS postał długo bez akumulatora,  potem kilka tygodni na powietrzu, czasem popadało na niego...  no niby nic wielkiego ale pojawiły mi sie takie irytujące przypadłości:

DES - czasem się zapali i świeci i jest komunikat error DES.  Czasem zniknie i wszystko gra ale potrafi się zapalić podczas tankowania motoru na trasie i kolejne kilkadziesiat kilometrów rzuca wszystkimi możliwymi błędami DES chyba...   compress i rebound na front i rear  i inne jeszcze....   no....  nie kupuje tego, że znienacka wszystko mi sie popsuło. 

Panel - czasem mi "pulsuje"  ekran....   tak jakby mu zasilanie skakało ale w sumie niezależnie od obrotów ma nieraz takie rzeczy....   ładowanie 14 z hakiem, wzorowo.  Dodatkowo  mam własnie taką "choinkę" trochę....   prawa kontrolka kierunkowskazu zaczęła ewidentnie świecić ciemniej....  o połowe ciemniej niż lewa ale jak włączę lewą to potrafi mi się żażyć w rytm  ciśnienie oleju, rezerwa i ABS....  kiedy włącze prawy to tego efektu nie mam....

Nie wiem za co się zabrać więc popatrzyłem conieco i widze dwa niepokojące miejsca z DES:  
1. konektor od twardości spreżyny tył - niestety nie da się kostek spiać żeby trzymały....   niby jest ok ale TEORETYCZNIE na dziurach mogłoby to trochę czasem niestykać....  
2. komputer od DES....   wyjałem sobie go i on jest zalany żywicą niby ale ona odstaje po całym obwodzie od plastikowego opakowania...   TEORETYCZNIE mogłaby tam pójść jakaś wilgoś przez tę szczelinkę do wewnątrz no ale....   to gdybanie. 

Jakieś doświadczenia z tym macie może? Wiem, elektronika i Ducati to problemy bo to włoskie itp i trzeba było se kupić kajak bo tam nie ma co się psuć i tak dalej ale ja lubię tego mojego jednoślada, trzepie tras dużo, ciesze się, ze ma te wszystkie bajery i chciałbym się z nich cieszyć nadal... ;)   więc wszelka pomoc mile widziana. :) 

i Pozdro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.