Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Fala

Ducati Toruń Reacing Team: Czas powalczyć o kolejne podium

Recommended Posts

Już w ten weekend na Pannonia-Ringu kolejna runda międzynarodowego cyklu Alpe Adria. AF Racing Team na Węgry pojechał z trzema zawodnikami, którzy powalczą w mistrzostwach i pucharze odbywającym się w ramach tej serii, a także ze sporymi nadziejami na dobre wyniki.

 

To trzeci weekend wyścigowy tegorocznej serii Alpe Adria i drugi, w którym zaprezentują się uczestnicy pucharowych zmagań. Wśród nich jest dwóch reprezentantów ekipy AF  Racing Ducati Toruń – Robin Kraaikamp i Krzysztof Zaciera. Przypomnijmy, pierwszy z nich w wyścigach na Słowacji, które zainaugurowały sezon wygrał i zajął drugiej miejsce. Szefostwo teamu nie ukrywa, że liczy na podtrzymanie tej serii także na Pannonia-Ringu.

  • Faktycznie liczymy na podium, bo wiemy, że Robina na nie niewątpliwe stać – stwierdza Dariusz Małkiewicz, menedżer zespołu. – Oczywiście, to jest motorsport, który bywa bardzo nieprzewidywalny i przed startem nigdy niczego nie można być pewnym, ale bylibyśmy jednak nieco rozczarowani, gdyby na Węgrzech nie udało się po raz kolejny wskoczyć na „pudło”.

Nieco inne oczekiwania członkowie i kibice teamu mają wobec Marko Jermana, który ściga się w mistrzostwach Alpe Adria w „królewskiej” klasie Superbike.

  • Ta klasa jest naprawdę niezwykle mocno obsadzona, także zawodnikami znanymi z zawodów rangi mistrzostw świata i Europy, a my, jakby nie patrzeć, dopiero uczymy się tego nowego dla nas motocykla – mówi Dariusz Małkiewicz. – Marko jest świetnym zawodnikiem, V4 ma bardzo duży potencjał wyścigowy, ale z pewnością potrzeba jeszcze trochę czasu, ażeby wszystko ze sobą zaczęło maksymalnie współgrać i żeby ten potencjał zostać w pełni wykorzystany. Poprzednie dwie rundy bardzo dużo dały nam w tym zakresie, niewątpliwie zrobiliśmy kolejnych kilka kroków do przodu i liczymy, że dalej będziemy szli we właściwym kierunku, a zawody na Węgrzech też nam w tym pomogą.

Na Węgrzech aktualnie panuje bardzo dobra, sprzyjająca wyścigom pogoda. Prognozy do końca weekendu też są pomyślne.

 

Tekst: Tomasz Niejadlik (AF Racing Team)

Fot. Mateusz Jagielski

 

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.