Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Fala

Ducati Toruń Reacing Team: Priorytetem utrzymanie miejsc w „generalkach”

Recommended Posts

Już w ten weekend Marko Jerman i Robin Kraaikamp w niemieckim Oschersleben powalczą o kolejne punkty międzynarodowego cyklu Alpe Adria.

 

Liczni polscy fani Ducati i kibice toruńskiego AF Racing Teamu mają w tym sezonie coraz więcej powodów do radości. Zawodnicy ekipy prowadzonej przez Dariusza Małkiewicza z każdym kolejnym weekendem wyścigowym notują coraz lepsze wyniki w bardzo silnej międzynarodowej stawce uczestników mistrzostw i pucharu Alpe Adria.

Pod koniec czerwca reprezentanci „czerwonego teamu” zaliczyli bardzo dobry występ na węgierskim Pannonia-Ringu. Po tych zawodach Robin Kraaikamp objął samodzielne prowadzenie w Alpe Adria Cup w klasie motocykli do 1000ccm. Co więcej, jego przewaga nad konkurentami w klasyfikacji generalnej jest w tym momencie już naprawdę duża. Bardzo dobry występ w trzeciej rundzie mistrzostw w „królewskiej” klasie Superbike zaliczył lider zespołu, Marko Jerman. Pierwszy z wyścigów zakończył na wysokim, szóstym miejscu, w drugim dosłownie otarł się o podium. Ostatecznie minął linię mety jako czwarty, jednak do „pudła” zabrakło mu raptem czterech setnych sekundy. Do pokonania bezpośredniego rywala potrzeba było już w zasadzie tylko metrów. Z kolei do zwycięscy całego wyścigu Jerman na dystansie 14 okrążeń toru, czyli przeszło 57 kilometrów, stracił zaledwie 12 sekund. Bardzo dobra jazda Marko w tym wyścigu dała mu z kolei zwycięstwo w rundzie… mistrzostw Czech, która towarzyszyła trzeciej tegorocznej odsłonie Alpe Adrii.  Wszystko za sprawą tego, że reprezentant zespołu AF Racing Ducati Toruń jest też formalnie zgłoszony do udziału w czempionacie naszych południowych sąsiadów. Warto tu nadmienić, iż w tej rywalizacji biorą udział zawodnicy znani nawet z występów w mistrzostwach świata, co tym bardziej podnosi wymiar sukcesu Słoweńca startującego w barwach Ducati. W uzupełnieniu wyników trzeba dodać, że po trzeciej rundzie tegorocznych mistrzostw Alpe Adria, na półmetku zmagań, Marko Jerman w klasyfikacji generalnej klasy Superbike zajmuje bardzo wysoką, czwartą lokatę!

Niezłe tempo na Pannonia-Ringu w pucharowej rywalizacji zaprezentowali też dwaj pozostali reprezentanci AF Racing, którzy startowali na Węgrzech – Maciej Ukleja oraz Krzysztof Zaciera, choć ten drugi z wymienionych niestety w wyniku bolesnego upadku nie mógł w wyścigach zaprezentować swoich aktualnych możliwości.

Maciej i Krzysztof w ten weekend na torze nie wystąpią, jednak Robin i Marko już są niemal w pełnej gotowości do podjęcia walki o kolejne cenne punkty tej międzynarodowej serii. Przed oboma stoi jasny cel: utrzymać aktualnie zajmowane, czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych. Zadanie do zrealizowania niewątpliwie ambitne, gdyż konkurencja, zwłaszcza w klasie SBK, jest naprawdę mocna, jednak niewątpliwe realne do wykonania. Szef ekipy do tego startu podchodzi jednak ze sporym spokojem i studzi emocje związane z tymże startem, przypominając jednocześnie o nadrzędnym priorytecie zespołu na cały bieżący sezon.

  • Faktycznie, poprzednie zawody na Węgrzech poukładały się dla nas naprawdę dobrze, nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, teraz przed nami starty na torach, które teoretycznie nam ‚leżą”, jednak wiadomo, że w tym sporcie niczego za w czasu nie można być pewnym, gdyż wyścigi motocykle potrafią być bardzo nieprzewidywalne – podkreśla Dariusz Małkiewicz. – Nie będziemy ukrywali, że Robin jedzie do Oscherleben z zamiarem powalczenia o kolejne podium i utrzymania prowadzenia w pucharze. Marko z każdym kolejnym startem też jest coraz szybszy na Ducati. W ciągu zaledwie trzech rund bardzo zniwelował straty czasowe do ścisłej czołówki. Liczymy, że jeszcze w tym sezonie może z powodzeniem powalczyć o podium rund Alpe Adria. Czy stanie się tak już w ten weekend? W tej chwili trudno powiedzieć. Na pewno na korzyść Marko przemawia bardzo dobra znajomość toru w Oschersleben. Ścigał się tam wielokrotnie, ostatnio przed zaledwie miesiącem wyścigach długodystansowych. Robin też nieźle zna ten obiekt. Tak jak jednak wspomniałem, ten sport jest bardzo nieprzewidywalny, a my przed startem nie chcemy sami tworzyć sobie jakiejś niepotrzebnej presji. Cały czas konsekwentnie powtarzamy, co jest dla nas najważniejszym celem na ten sezon – jak najlepsze poznanie tego nowego dla nas motocykla. V4-ka niewątpliwie ma bardzo duży potencjał wyścigowy i z każdymi kolejnymi zawodami nas w tym przekonaniu utwierdza. Nasi zawodnicy coraz bardziej się z nią oswajają, uczą się jej, przekazują nam bardzo cenne uwagi dotyczące prowadzenia tego motocykla. Stąd, jak widać, wspólnymi siłami idziemy do przodu we właściwym To wszystko z całą pewnością powinno dać owoce w przyszłości.

Sesje treningowe na Motorsport Arena Oschersleben ruszają już jutro – w piątek. Wyścigi w ramach Alpe Adria International Motorcycle Championship oraz Alpe Adria Cup odbędą się w sobotę i niedzielę (20-21.07).

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.