Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
borysx

Szarpanie na rozgrzanym silniku

Recommended Posts

Hejka, pacjent to 750ss z 2002r 

Jakiś czas temu na rozgrzanym silniku (tylko na rozgrzanym) zaczęła mi szarpać, jak by wypadał zapłon na jednym cylindrze, wymienione zostały cewki (używane) oraz świece dedykowane do ss. Wszystko pięknie fajnie jazda testowa i nie szarpie, no to jedziemy w góry, trasa 1500km i ostatnie 200km powrócił problem.... nie mam pomysłu na to, czy ktoś spotkał się już z czymś takim ? Jakieś rady jak temu zaradzić ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze sprawdził wszystko po drodze do cewek, motocykl ma już prawa wyborcze i w przewodach potrafią się dziać cuda, a właśnie po rozgrzaniu wychodzą takie kwiatki bo im cieplejszy metal tym elektrony mają trudniej przeskakiwać. Albo też masz pecha i cewka którą założyłeś była w podobnym stanie do tej którą wymieniłeś. Można też kombinować z podmianką cewek pomiędzy cylindrami ale przy ograniczonej możliwości diagnostyki ciężko jest wyłapać który cylinder niedomaga. Standardowo zerknąłbym do układu zasilania paliwem, ale jeśli tam byłoby coś nie w porządku to strzelałoby ci w dolot albo w wydech. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strzelać strzela, przy schodzeniu z obrotów lubi puścić trochę ognia <font color='red'>[desmo]</font>, ale strzelała już dawno temu zanim pojawił się problem z szarpaniem/przerywaniem. Zastanawia mnie tylko ta kwestia że po wymianie cewek i świec uspokoiła się na 1300km i później od nowa się zaczęło.... może faktycznie te cewki co założyłem już były na wykończeniu i teraz jest znowu to samo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym szukał problemu w przewodach i na linii alternator->cewki. Jak na uzwojenie pierwotne na cewce pada niższe napięcie lub z przerwami to uzwojenie wtórne nie wytworzy wystarczająco prądu dla mocnej iskry i stąd te szarpanie silnika. Albo po prostu pechowo trafiłeś z tymi cewkami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.