Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

matekboss

Użytkownik
 • Content count

  271
 • Joined

 • Last visited

About matekboss

 • Rank
  Ducatista Junior
 • Birthday 10/22/90

Inne

 • Kraj
  PL
 • Miasto
  Płock
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  S4R 996

Recent Profile Visitors

643 profile views
 1. S4R 2003

  Akurat Testastretta w tym ogłoszeniu jest słowem klucz, bo jeśli sprzedający wypisuje 5 stron morskich opowieści jaki to ten egzemplarz jest super i w ogóle że jedyny taki we wsi, a nie sprawdził że jest to silnik desmoquattro to trochę słabo wróży. Żeby była jasność nie wymagam od każdego handlarza profesjonalnej wiedzy, ale wystarczy 5 min na google i już się ma wszystkie podstawowe dane.
 2. Te z Ali pasują do Monsterów, więc na 99% będą pasować i do Twojego.
 3. Pytanie czy masz czas czy pieniądze ? Jeśli masz czas to na Ali są dostępne za kilka zł, jeśli masz pieniądze to w ASO są w okolicach 30 zł.
 4. Dziwne zachowanie licznika S2R 1000

  Kawał dobrej roboty. Mnie też czekają podobne jasełka bo po zimie ni stąd ni zowąd obrotomierz zaczął się blokować przy teście zegarów po przekręceniu kluczyka i prawdopodobnie do wymiany silnik krokowy.
 5. malowanie/naklejki na zbiorniku

  Naklejki są pod lakierem bezbarwnym, to nie Junak :)
 6. Obudowa licznika Monster 620 2002r

  Jeśli nie chcesz kupować całego licznika możesz wykonać taki element na drukarce 3D. Sam ostatnio dorabiałem sobie zaślepkę w błotniku przez którą wymienia się żarówkę przeciwmgielną i efekt był bardzo zadowalający, cena również bo w ASO za kawałek plasticzku zaśpiewali mi 250 zł to powiedziałem że chyba w młodości z kołyski wypadli na głowę...
 7. Monster 797 - zmiana wydechu/softu

  Raczej nie oczekuj spektakularnej zmiany i ze nagle wyrwie Ci moto spod tyłka tylko po sofcie i wydechu. Ale w tych sprawach naszym nadwornym programistą jest Cinek więc do niego możesz uderzyć.
 8. Olej do Ducati 800SS '04

  A co cie obchodzi co wlał poprzedni właściciel ? Robisz płukankę i tyle. A po drugie ile oleju zostaje po spuszczeniu ? W porywach 100 ml łącznie z zakamarkami w misie i to co przylepiło się do ścianek, co przy łącznej objętości 3,4 l daje niewielki procent. Co do marki jest to w sumie obojętne, ma spełniać normy producenta i być z oryginalnego źródła. Dla Twojego silnika producent przewidział olej 10W40 w specyfikacji SF/SG lub wyżej. A jeśli 10W40 jest zbyt lepki, dla mnie możesz nalać tłustej wody po parówkach czyli 0W20. Fun fact: Jedną z głównych funkcji oleju prócz smarowania jest chłodzenie silnika.
 9. amortyzator skrętu

  Popatrz w katalogu Ducati Performance albo Ducabike. Są albo gotowe zestawy albo mocowania np do Ohlinsa.
 10. Olej do Ducati 800SS '04

  Lejesz olej o takich parametrach jaki jest przewidziany przez producenta czyli w Twoim przypadku wg katalogu pokazuje 10W40. Tylko miej na uwadze że 10W40 występuje jako syntetyk i półsyntetyk nawet od jednego producenta. Oczywiście bierz syntetyk z powodu lepszych parametrów.
 11. Monster s2r

  Według mnie wygląda legitnie, ale ten wydech... Ja jestem purystą i do Monstera tylko grube Termosy ewentualnie coś w ten deseń. Poza tym patrz zawsze na stan, po wielu latach obcowania z motocyklami nauczyłem się jednego że nie ważne czy motocykl ma 5 tys. przelotu czy 50 liczy się stan.
 12. SS a turystyka

  Jeśli myślisz o dalszym wykorzystaniu SS jako turystyka ja bym szedł w stronę kufrów. Ja osobiście tankbag traktuję jako taki podręczny schowek w którym mam rzeczy pierwszej potrzeby w podróży. Wiadomo będzie to droższa impreza ale myśląc przyszłościowo moim zdaniem warto.
 13. Pompa sprzęgła - zestaw naprawczy

  No jasne. Akurat w tym przypadku jestem zawiedziony podejściem Ducati/Brembo, ponieważ do marek europejskich czy to BMW czy to KTM a nawet Aprilia, systemy hamulcowo-sprzęgłowe też są Brembo a do tych marek są dostępne zestawy naprawcze. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, no ale na szczęście jak się podniesie 4 litery to można coś wykombinować
 14. Pompa sprzęgła - zestaw naprawczy

  Wszystko opisałem w moim temacie. Koszt całkowity ok. 30zł łącznie z wysyłką.
 15. MTS 1200 po 100.000

  Ale macie rozkminę... Nie że namawiam do złego, ale zrób korektę na zero, jedź do diagnosty i powiedz że przeskoczył licznik (co w sumie jest prawdą) wprowadzi przebieg do bazy i jeździj sobie dalej. Koszt całkowity zamknie się w ok. 200-300 zł.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.