Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

matekboss

Użytkownik
 • Content count

  179
 • Joined

 • Last visited

About matekboss

 • Rank
  Ducatista Junior
 • Birthday 10/22/90

Inne

 • Kraj
  PL
 • Miasto
  Płock
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  S4R 996

Recent Profile Visitors

261 profile views
 1. Ducati Monster S4RS Tricolore

  Akurat farba na tych silnikach jest mówiąc krótko słaba i schodzi po latach bez względu na otoczenie garażowania.
 2. Pompka sprzęgła S4R

  Dzięki :-) Generalnie już wysłałem pompkę z tłoczkiem do firmy ze Szczecina i mają mi dorobić. W trakcie intensywnych poszukiwań natknąłem się na forum Aprilia i tam występuje w niektórych modelach identyczny zestaw jak w Ducati. Zestaw naprawczy to AJP 160.00.012 i jest dostępny na zachodnich sklepach internetowych, wygląda co prawda trochę inaczej ale działa jak należy. Jak otrzymam pompkę z powrotem i złoże wszystko do kupy napiszę jak wyszło.
 3. Pompka sprzęgła S4R

  W takim razie dam sobie siana z tym KTM, w poniedziałek wyślę do nich pompkę i zrobią pod wymiar.
 4. Pompka sprzęgła S4R

  Niestety firma ggtrading nie ma w swoim asortymencie gumy odpornej na płyn DOT4, dorobić owszem mogą ale powiedzieli mi że długo to nie popracuje w tym środowisku. Byłem w serwisie KTM, Pan zwymiarował tłoczek i pompkę, ma czegoś poszukać. Jeżeli opcja z zamiennikami KTM nie przejdzie jestem wstępnie umówiony z firmą O-ring ze Szczecina, muszę im tylko podesłać tłoczek z pompką i wszystkim się zajmą.
 5. Pompka sprzęgła S4R

  Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda następująco, rozkręciłem pompkę i wymontowałem tłoczek, nie zauważyłem strasznej degradacji uszczelniaczy, może już z racji upływu lat materiał się zużył, ponieważ sprzęgło skończyło się dosyć raptownie. Największy problem mam z dobraniem uszczelek, bo oczywiście Brembo wystawiło środkowy palec i zestaw naprawczy jest niedostępny. Jestem w kontakcie z KTM, uszczelka przeciwpyłowa jest dostępna od ręki ale problem jest ze środkowymi. Pozostaje jeszcze nadzieja na dorobienie, czekam na odp dwóch firm specjalizujących się w takich usługach. Z uwagi na brak części zamiennych jesteśmy skazani albo na kupno używanej (w której równie dobrze za miesiąc może wysadzić uszczelkę) lub nówka za 1000 zł.
 6. Pompka sprzęgła S4R

  Jasna sprawa, dam znać co i jak. Sezon rozpocząłem falstartem, no ale co się dziwić moto ma 15 lat ¯\_(ツ)_/¯ Wydłubię wszystko ze środka, podskoczę do serwisu KTM i tam mi powinni dobrać, bo widzę że są dostępne całe zestawy w różnych rozmiarach. Swoją drogą nie rozumiem polityki Ducati w kwestii części,no ale trudno, dam zarobić konkurencji.
 7. Pompka sprzęgła S4R

  Dzięki picek. A jest opcja żeby wymienić cały środek ? I tak trzeba całość rozbierać to już zrobić to raz i dobrze.
 8. Pompka sprzęgła S4R

  Witam. Chciałem wykorzystać ładną pogodę w ubiegły weekend i przepalić sprzęta po zimie. Po wciśnięciu klamki sprzęgła coś fiuknęło w pompce i klamka zrobiła się miękka, podczas wciskania w zbiorniczku pojawiają się bąbelki powietrza, a tarcze podnoszą się na ułamek sekundy. Czy mogło puścić jakieś uszczelnienie ? I czy środek pompki jest wymienny ? Dodam że przed zimowaniem nie miałem problemów z jakimiś spadkami ciśnienia w układzie sprzęgła. Z góry dzięki za pomoc.
 9. Owiewka w Ducati Monster

  W przypadku klasycznych Monsterów przy założeniu lusterek w stylu cafe racer owiewka OUT :-)
 10. Sprzeglo S4

  Przez forum ciężko wytłumaczyć zmianę bez sprzęgła. Obejrzyj na YT parę filmów. Generalnie najlepiej przy średnich obrotach zmieniać, i w trakcie zmiany jednocześnie stopa idzie w górę a dłonią cofasz gaz. Przy prawidłowej technice powinieneś poczuć tylko kliknięcie i nie próbuj wbijać na chama, bieg ma praktycznie wskoczyć sam.
 11. Uszczelniacze monster 1000.

  Do swojego S4R brałem ze sklepu Larsson marki Athena. Chyba jedna z lepszych firm jeśli chodzi o uszczelnienia i inne tego typu historie.
 12. Sprzeglo S4

  Spróbuj bez sprzęgła wrzucić 2 i 3 wtedy będziesz miał odpowiedź, przy sprawnej skrzyni wejdą bez problemu z ujęciem gazu. Podobne objawy daje źle ustawione cięgno zmiany biegów na wieloklinie. Silnik był wyjmowany z ramy w trakcie serwisu ?
 13. Shell advance fork 7,5

  Bierz Motul Fork 7.5W, jest bez problemu dostępny w PL, faktycznie ten shell jest trudno dostępny u nas więc nie ma co się z nim na siłę pchać bo różnicy i tak nie odczujesz.
 14. Tutaj winny jest czujnik luzu. Mam tak czasami że zbijam na luz i nie zapala się kontrolka ale wystarczy lekko trącić w dźwignię od biegów i od razu się zapala.
 15. Wymiana końcówki wydechu

  A jakby włożyć z powrotem filtr fabryczny z wyciętą obudową to powinno się wyrównać... chyba, bo filtr K&N jest wysoko przepływowy.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.