Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Fala

Ducati Toruń Reacing Team: AF Racing Team: Zwycięstwa, podia i pełen emocji start sezonu

Recommended Posts

IDMS2024_D5X_1874_FotoThorstenHorn-scale

AF Racing Team: Zwycięstwa, podia i pełen emocji start sezonu

Pierwsza runda w nowej dla AF Racing Team serii wyścigowej za nami. Štépán Zuda i Daniel Blin z sukcesami podczas Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec na torze Sachsenring.

 

Najważniejsze informacje:

 • Štépán Zuda wygrał inauguracyjny wyścig klasy IDM Supersport na torze Sachsenring w sobotę 4 maja.
 • Daniel Blin dwukrotnie zdobył trzecie miejsce na nowym dla siebie torze. W niedzielę Daniel był najszybszym zawodnikiem wyścigu.
 • Kolejna runda IDM Supersport już w ostatni weekend maja na torze Oschersleben.

 

Debiut AF Racing Team w konkurencyjnej serii Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM był udany i pełen emocji. W weekend 3-5 maja na torze Sachsenring zawodnicy Ducati walczyli o najwyższe stopnie podium, a młody Czech Štépán Zuda wygrał w pierwszym wyścigu.

 

Idealna sobota

Sobotnia rywalizacja na torze Sachsenring praktycznie nie mogła ułożyć się lepiej. Po dobrych kwalifikacjach zawodnicy AF Racing Team uplasowali się kolejno na 5. i 6. polu startowym. Obydwaj świetnie wystartowali, a czeski zawodnik jadący z numerem #37 szybko wskoczył na 4. miejsce. Po błędzie lidera, sytuację wykorzystał Štépán i awansował na 1. pozycję, którą dowiózł do mety. Mocne, równe tempo sprawiło, że był niezagrożony.

 

W sobotę Daniel Blin kontrolował sytuację z 4. pozycji, obserwując walkę pomiędzy jadącymi przed nim zawodnikami. Daniel z chirurgiczną wręcz precyzją zaskoczył wszystkich wyprzedzaniem po wyjściu z ostatniego zakrętu. Efektem było 3. miejsce i podwójne podium dla zawodników AF Racing Team.

 

Skomplikowane warunki pogodowe w niedzielę

Niedzielne ściganie okazało się bardziej skomplikowane, głównie z powodu zmiennych warunków pogodowych. Startujący nieco przed godziną 14:00 drugi wyścig klasy IDM Supersport został przerwany z powodu opadów deszczu. Dyrekcja zawodów określiła wyścig jako deszczowy, co sprawiło, że zespoły musiały podjąć szybką decyzję – pozostać na oponach typu slick lub zmienić je na opony deszczowe.

 

Štépán Zuda wrócił do rywalizacji na oponach deszczowych. Niestety, tor zaczął szybko przesychać, a młody Czech tracić pozycje. Po wczorajszym zwycięstwie, dziś Stepa był ostatni.

 

Daniel Blin z drugiej strony został na oponach typu slick i po starcie zaczął metodycznie wyprzedzać kolejnych zawodników, awansując z okrążenia na okrążenie. Na dwa kółka przed metą Daniel zbliżył się do podium i był najszybszym zawodnikiem na torze, wykręcając najlepsze okrążenie całego wyścigu.

 

Świetne tempo i spokojna głowa sprawiły, że Daniel wskoczył na najniższy stopień podium ze stratą nieco ponad +0,1 sekund do poprzedzającego go Dirka Geigera. W ten sposób Daniel wraca do domu z dwoma trzecimi miejscami i prowizoryczną, drugą pozycją w klasyfikacji generalnej.

 

Dzisiejsze warunki były nieprzewidywalne. Nie do końca było wiadomo, czy rozpada się jeszcze bardziej, czy też nitka toru przeschnie. Po starcie wyścigu pokazano czerwoną flagę i wszyscy zjechali do boksów. Trzeba było w szybkim czasie podjąć decyzję na temat opon przed ponownym wznowieniem wyścigu, który został ogłoszony jako mokry. Nasi zawodnicy podjęli dwie różne decyzje. Gratulujemy Danielowi super wyniku i podwójnego podium, a Stepie należą się słowa uznania za wczorajszą wygraną. Wierzymy, że mamy potencjał na kolejne podia. Czeka nas bardzo dużo pracy, ale jesteśmy na nią gotowi – komentuje manager zespołu AF Racing Team, Magdalena Krasicka.

IDM Sachsenring – wyniki klasy Supersport

 

Wyścig 1


 1. Štépán ZUDA
 2. Andreas KOFLER
 3. Daniel BLIN
 4. Luca DE VLEESCHAUWER
 5. Twan SMITS
 6.  

 

Wyścig 2

 1. Andreas KOFLER
 2. Dirk GEIGER
 3. Daniel BLIN
 4. Lennox LEHMANN
 5. Luca DE VLEESCHAUWER
 6.  

Kolejne rundy przed nami!

Kolejna, druga runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM już w ostatni weekend maja na torze Oschersleben. Relacje z zawodów będzie można niezmiennie oglądać LIVE w serwisie YouTube. Bieżące informacje na temat wyników zespołu AF Racing Team do znalezienia w mediach społecznościowych teamu.

 

Fot. PSP Łukasz Świderek

Kalendarz startów zespołu
31.05. - 02.06.
Oschersleben
21.06. - 23.06.
Most
26.07. - 28.07.
Schleizer Dreieck
16.08. - 18.08.
Assen
30.08. - 01.09.
Nürburgring
20.09. - 22.09.
Hockenheim
IDMS2024_D5X_2193_FotoThorstenHorn-scale2024-01-IDM-Sachsenring-1391-scaled.jpg2024-01-IDM-Sachsenring-1357-scaled.jpg2024-01-IDM-Sachsenring-1173-scaled.jpg2024-01-IDM-Sachsenring-1826-scaled.jpgIDMS2024_D5X_2655_FotoThorstenHorn-scaleIDMS2024_D85_0840_FotoThorstenHorn-scale2024-01-IDM-Sachsenring-1622-scaled.jpgIDMS2024_D85_0886_FotoThorstenHorn-scale

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.