Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

 • krl
  krl

  Kobieta też potrafi

   https://docpoland.com/uploads/

  Jakiś czas temu od mojego kumpla który w każdym tygodniu raczy mnie z rana jakimiś „mailikami” z mniej lub bardziej śmiesznymi filmikami lub też kawałami, które chodzą po sieci i trafiają kolejno do wszystkich otrzymałem mail pod tytułem „Szok, ale Laska wymiata”. Byłem przekonany, że jest to kolejny z filmików nazwijmy je pikantnych gdzie skąpo odziana Pani pokazuje coś co mimo, iż nie jest niczym nowym czy nieznanym to niezmiennie skupia wzrok na ekranie.

   

  Prawdę mówiąc spodziewając się dokładnie takiego obrazu odłożyłem moment w którym zobaczę co tam znów spec od porannej poczty przesłał na wieczór.

  W domu spokojnie otworzyłem pocztę i oczy me utkwiły na nie przejrzanej zawartości skrzynki odbiorczej, czas wiec zobaczyć jak „Laska” wymiata.

   

  Prawdę mówiąc przez chwile nie wiedziałem o co chodzi z tą „Laską” oczywiście, faktycznie wymiatała niesamowicie i dodam tu szczerze, że kompletnie mnie zamurowało. Laska wymiatała strasznie ale była w odzieniu i nie wykonywała ruchów biodrami, nie eksponowała także swoich wdzięków.

   

  Najzwyczajniej w świecie wymiatała na perkusji i po mniej więcej 10 minutach szoku dotarło do mnie, że przecież nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, szokującego czy wyjątkowego. Kobieta tak samo jak facet może być w czymś doskonała, może grać na perkusji, gitarze czy każdym innym instrumencie, nawet jeżeli kiedyś ktoś wmawiał nam, że to czy inne zajęcie to męski świat.

   

  Jednak moja reakcja na tyle mną wstrząsnęła, że postanowiłem kolejnego dnia zaprezentować filmik kolegom z pracy by zobaczyć jaka będzie ich reakcja. Dodam tu, że Panowie są nie co starsi ode mnie więc spodziewałem się mimo wszystko podobnej reakcji do mojej przynajmniej w pierwszy momencie ale zastanawiałem się czy tak jak ja otrząsną się i przyjmą to jako coś zupełnie normalnego.

   

  Nie przyjęli a w dodatku najbardziej szokujące dla nich nie był sam fakt że „Laska” naprawdę wymiata a to że jest TAKA ŁADNA I TAK WYMIATA. Tak jakby uroda paraliżowała inne organy takie jak mózg.

   

  To wszystko skłoniło mnie do wnikliwego spojrzenia na świat kobiet i motocykli. Świat w którym dziś kobieta na motocyklu nie dziwi nikogo ale jeszcze kilka lat wstecz było to coś tak rzadko spotykanego, że ilość Pań motocyklistek ograniczała się w naszym kraju do kilku – przynajmniej ja tyle Pań motocyklistek znałem. Pomijam tu Panie plecaczki które też zaliczam do motocyklistek jednak tu konkretnie mam na myśli te Panie które same kierują. Kobieta za plecami kierowcy aż takiego zdziwienia nie wzbudzała nigdy – choć może z tym nigdy przesadzam bo jak wszem wiadomo były czasy kiedy Kobiety z wyższych sfer nie mogły sobie pozwolić na taki dysonans. Wracając do czasów nam współczesnych muszę stwierdzić, że znając umiejętności niektórych kierujących, uważam, że zdecydowanie większą odwagą musi wykazać się pasażerka a najlepsza dla obu stron mogłaby okazać się zamiana miejscami. Oczywiście bywały też sytuacje gdzie to Pani za kierownicom miała plecaczek w postaci innej Pani takie cuda także widziałem za sprawą Martyny Wojciechowskiej – kiedyś była motocyklistką.

  Pamiętam też szok jaki w nas zawodnikach wzbudzało pojawienie się kobiety w wyścigach. W ciągu mojej nazwę to szumnie 11 letniej kariery w wyścigach pojawiły się uwaga aż trzy Panie.

   

  Do dziś dnia kobieta w wyścigach nie jest niczym oczywistym choć już nie wzbudza sensacji bo niby czym – także ma ręce, nogi i głowę więc może wszystko to co mogę ja i ty.

   

  Mimo, że wszystko to już wiem i staram się sam w sobie dusić odruchy zaskoczenia gdy wchodząc na przykład na linię produkcyjną maszyn rolniczych spotykam przy wannach do kataforezy kobietę to jednak zdarza się mi wyrazić zdziwienie wśród znajomych choć po chwili sam się dziwie, że mnie to dziwi a jeszcze bardziej zaczyna mnie dziwić fakt, że wciąż potrafię to zdziwienie wyrażać wszem i wobec – czy wam Panowie także zdarza się zdziwić w takiej sytuacji. W końcu kolejny raz to powtórzę Kobieta może robić to czy tamto jak tylko chce i równie dobrze. Na szczęście pozbyłem się już innej kiepskiej przywary w postaci nie uzasadnionych oczekiwań, że kobieta w „męskim” świecie musi znacznie więcej a Panie często pod tym naciskiem potrafią być znacznie lepsze.

   

  No bo jak się „Baba” pcha w męski świat to niech udowodni nam, że ma „jaja”. Tu pojawia się kolejny zonk bo zwykle oceniają to faceci więc efekt na ogół jest taki jaki jest.

   

  Ale te właśnie oceny często powodują, że Panie pokazują nam, iż nie ma czegoś takiego jak męski świat i potrafią zaskoczyć wiedzą i wszystkim co wydawać by się mogło „typowo męskie”. Ostatnio miałem okazje przekonać się o tym osobiście przy zakupie nowego układu hamulcowego zadzwoniłem do jednej z firm i ku mojej rozpaczy telefon odebrała pani pomyślałem kurczę teraz będę musiał kobiecie tłumaczyć dziesiątki pojęć typu Radialne mocowanie zacisków, promieniowe pompy itd. a naprawdę nie miałem na to ani czasu ani ochoty – potrzebowałem jasnych, kompetentnych odpowiedzi.

   

  Jednak na moje szczęście okazało się, że rozmawiam z kompetentnym handlowcem dokładnie znającym asortyment produktowy z jakim ma do czynienia. Zresztą na tym nie koniec, Pani doskonale znała różnice jakie były w mocowaniu zacisków w modelu przed i po lifcie w mojej Duce, tak więc takiej obsługi i wiedzy życzę każdemu a ja no cóż muszę do reszty wyzbyć się samo zdziwienia gdy w teoretycznie męskim świecie pojawia się płeć piękna.

   

  W końcu jest to świat dla wszystkich i wszyscy mogę mieć pasje, cele i marzenia, gorzej jak ktoś tych pasji, marzeń próbuje nas pozbawić i stawia nas przed wyborami z których wyjścia nie ma lub też wpycha nas w szufladę z napisem „dla Pań”, „dla Panów”.

   

  Na koniec pozwolę sobie na krótkie życzenia świąteczne kierowane do obojga płci, wszystkim Panom życzę by nie patrzyli na Panie z myślą, że to nie miejsce dla nich a Paniom życzę jeszcze odrobine cierpliwości i zrozumienia bo czasem trudno wyzbyć się przyzwyczajeń pielęgnowanych przez lata.

   

  krl


  Sign in to follow this  
  Sign in to follow this  

  User Feedback


  There are no comments to display.  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now


×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.