Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

krl

Użytkownik
 • Content count

  3272
 • Joined

 • Last visited

About krl

 • Rank
  Ducatista Senior
 • Birthday 11/14/73

Inne

 • Miasto
  Trójmiasto
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  MTS 1200S PP + 999S
 1. Addios Carlos

  Widzę, że znów będę w opozycji ale osobiście uważam, że to świetna decyzja. Mam tylko nadzieję, że zespół zasili zawodnik z odpowiednią motywacją i głodem, który jest na początku kariery a nie jej końcu.
 2. Istanbul WSBK 2013

  Gobmeier powinien jak Balcerowicz - odejść, jak widać nie rozumie tego sportu i tych ludzi, widać to od kilku lat i projektu BMW. Myślę, że świetną osobą na jego miejsce byłby D.Tardozzi gdy on szefował zespołowi Ducati w SBK zespół odnosił największe sukcesy - widać rozumie na czym polega ta gra.
 3. Istanbul WSBK 2013

  Wczoraj podczas FP1 była kraksa i kilku zawodników zakończyło rundę w Turcji.
 4. Misano San Marino GP 2013

  Nie wiem czy zwróciliście uwagę na nowy układ wydechowy w GP13 od rundy w Misano Ducati używa konstrukcji firmy Akrapovic!!!
 5. Pokaż swojego superbike`a.

  Nie ma motocykli nie wymagających nieustannej pracy, nie ma też motocykli perfekcyjnych i idealnych pod względem awaryjności. Nawet osławiona Honda posiada serwis a modele CBR600 i 1000 wymagają dolewania oleju co 600 - 1000km!!!, swoje wady posiadały VFR'y, Hornety'y itd. W Yamahach padają skrzynie i sprzęgła, Suzuki i Kawasaki trapią inne wady wystarczy poczytać inne fora a szybko dojdziemy do wniosku, że problemy występują u wszystkich producentów i z pewnością nie dotyczą tylko marki Ducati. Ja mogę od siebie dodać, że w żadnym Ducati jakie miałem nie musiałem dolewać oleju i bez problemu pokonywałem dystans od przeglądu do przeglądu. Oczywiście można na to spojrzeć z innej strony nigdy w moim XX-ie nie musiałem dokręcać żadnej śruby a w Ducati zdarzało się to dość często - zresztą dokładnie tak jak i w Suzuki TL - pewnie to kwestia większych wibracji silnika L2. Do dziś dnia nie wiem skąd biorą się opinie jakoby Ducati było bardziej awaryjne lub wymagające jakiejś nadzwyczajnej uwagi lub magicznych zabiegów w serwisie. Dokładnie wymaga tego o czym mówi producent w książce serwisowej i dobrze by było gdyby owe wymagania serwisowe zostały wykonane w czasie założonym przez producenta. Zapewne większość tych negatywnych opinii o Ducati bierze się od posiadaczy używanych motocykli, które nie były lub były nie odpowiednio i nie na czas serwisowane, często trafiły do nas jako złom z zagranicy a na to nie ma rady. A to, że awarie zdarzają się nawet w nowych motocyklach nie powinno a wręcz nie może dziwić, ponieważ wszystko co mechaniczne ma prawo się popsuć. Kolejny raz podam przykład z życia wzięty w mojej R1 z rocznika 05' trzy razy wymieniałem skrzynie biegów i raz sprzęgło, padła także pompa wody oraz sprzęgło rozrusznika i to dwa razy z czego przy drugim razie pękł kawałek wieńca zębatego i uszkodził wieniec na wale i dalej nie muszę już chyba pisać co się wydarzyło. Motocykl był nowy na gwarancji a ja w tym czasie byłem zawodnikiem Teamu Yamahy w Polsce, więc nie było problemów z naprawą ale mogę powiedzieć jedno w całej mojej 30 letniej przygodzie z motocyklami żaden motocykl nie był tak awaryjny jak R1nawet Kawasaki, które częściej stało w serwisie niż poza nim i nie opieram tego zdania jedynie na tym egzemplarzu o którym wspomniałem podobne przejścia miałem z R1 z rocznika 04' dodam, że problem ze sprzęgłem był także w R6.
 6. Pokaż swojego superbike`a.

  Widać ja nie miałem szczęścia do Japończyków - ponieważ psuły się jak każdy inny motocykl no może poza R1 bo ta była jedyna w swoim rodzaju, wszystkie Ducati jakie miałem razem wzięte a było ich trochę nie popsuły się tyle razy co ta jedna R1 rocznik 04'
 7. 1199 Superstock

  Owszem, jednak należy pamiętać, że Panigale to bardzo świeży projekt a Ducati to BARDZO mała fabryka i trudno podejrzewać iż nagle zarzucą projekt na który wydali miliony euro - tylko dla tego, że V4 na prostej jedzie o 10km/h więcej. Pamiętajcie też, że Panigale świetnie się sprzedaje.
 8. 1199 Superstock

  Mam nadzieję, że to będę ja bo cztery cylindry w Ducati to dokładnie o dwa za dużo. ;)
 9. Nurburgring WSBK 2013

  W Wyścigu CUP OF NATIONS wygrywa Polaka S. Zieliński z przewagą ponad 7 sek. :clap:
 10. Myślę, że to ta moc na kole mogła wpłynąć negatywnie na geometrię ramy. Strach pomyśleć co będzie jak do tego ECU i filtra dołoży się pełen układ wydechowy, jak nic 187 koni na kole.
 11. Nurburgring WSBK 2013

  SBK Race 2. 1. Davies 2. Laverty 3. Melandri O Ducati nie wspominam bo i nie bardzo jest o czym Badovini strata 15 sek.
 12. 1199 Superstock

  Obawiam się, że na V4 ze stajnie Ducati będziesz czekał bardzo, bardzo długo o ile w ogóle się pojawi no chyba że kupisz Desmosedici to silnik V4 posiada. Regulamin SBK idzie w stronę STK i przez kolejne trzy lata będzie coraz bliżej motocyklom seryjnym. Nie ma więc sensu zmiana koncepcji a to jak wiadomo kasa, której Niemcy nie chcą wydawać co widać już dziś. Dodatkowo jak pokazuje aktualnie stawka Aprilia kompletnie nie liczy się w klasie STK1000 a w SBK wymaga olbrzymich nakładów by być konkurencyjną. Moim zdaniem nie ma mowy w najbliższym czasie a więc kilku lat o pojawieniu się w Ducati motocykla V4 w klasie SBK, dowodem paradoksalnie może być pojawienie się Baby Panigale.
 13. British GP 2013

  Dzieje się w MotoGP - Jorge był dziś jak Tomy Lee ..... w ściganym.
 14. British GP 2013

  Moto2 - bajka - wyścig genialny oglądany na dwa telewizory wspólnie z WSBK.
 15. Nurburgring WSBK 2013

  Tak, czy siak nawet to nie pomogło Ducati - KATASTROFA czas wziąć się do roboty bo nie jest to najlepsza reklama dla Panigale. Brawo Tom mam nadzieję, że w tym roku sięgnie po majstra.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.