Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

theodor

Użytkownik
 • Content count

  6455
 • Joined

 • Last visited

About theodor

 • Rank
  Ducatista Master

Firma

 • Nazwa
  Motomaniax.pl

Inne

 • Kraj
  PL
 • Miasto
  WPR
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  Ducati nie produkuje MX ;(
 • GSM
  607084167

Recent Profile Visitors

2830 profile views
 1. Witam,

  Dzisiaj zdjąłem osłony pasków w moim 695 i jakoś mi wygląda na za luźny ten Pionowy. Paski i rolki wymieniane 2 lata temu (przelatane 6000km). czy mogę skorygować napięcie pasków i jaką wartość częstotliwości muszą mieć?

  Z góry dzięki za odpowiedź.

 2. Dzwignia zmiany biegów

  Ludzie, czemu nikt nie sprawdzi najprostszego rozwiązania? Za używaną część zapłacić wielokrotność ceny nowego elementu... http://czesci.motomaniax.pl/nr-117.1.028.1A#
 3. Sprzedawca MotoMotion, na 99% motocykl z aukcji ubezpieczeniowej z Francji z nieweryfikowalna historią uszkodzeń.
 4. Ducati monster 695 vs s2r800

  Bo S2R 800 to ma inne? :D
 5. Panigale 899 ślizgające sprzęgło

  a klamki od sprzegła sobie nie wymieniałes bezposrednio przed kłopotami ze sprzegłem?
 6. Ducati St4 problem z odpalaniem

  Jackvboom, nie masz racji. Na schemacie nie da sie pokazać algorytmów sterownika, a o to rozbija się dyskusja. Po włączeniu "zapłonu" stacyjką i Killswitchu na ON sterownik ma zasilanie ale nic poza tym, reszta odbiorników typu wtryskiwacze, pompa czy cewki jest martwa elektrycznie. Jedynie przez kilka sekund jest podawany sygnał na przekaźnik pompy by umożliwić szybkie odpalenie silnika. Reszta zostaje uruchomiona przez sygnały ze sterownika które je generuje dopiero jak "wie" że silnik sie kręci czyli po sygnale z jedynego czujnika który jest w stanie to stwierdzić czyli z czujnika położenia wału. Przy rozruchu rozrusznikiem działa to tak samo. Odłacz sobie czujnik położenia wału i kręć rozrusznikiem i zobaczysz że pompa nie ruszy, cewki nie iskrza i wtryski nie leją. P.S. Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej. ;)
 7. Formalnie to w tym motocyklu nie ma MAP sensora.
 8. Ducati Data Analyser

  ktoś tu szydery nie zjarzył
 9. Ducati Data Analyser

  Laptimer to absolutnie i bezwzględnie najważniejszy aspekt pierwszej w życiu wizyty na torze, podobnie zresztą jak nagrywanie onboardów ;)
 10. Ducati 848

  czyli jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Inaczej to widzi klient chcacy kupic fajny motocykl, a inaczej handlarz który chce na tym jak najwiecej zarobić
 11. Ducati 848

  Gruz z europy jest do zweryfikowania przed zakupem
 12. Ducati 848

  Co do motocykli ze stanów. Rozumiem że ktos sprowadza gruz ze stanów kontenerami i potem to kleci by dało sie sprzedac i zarobić, więc bedzie bronił motocykli ze stanów jako fantastyczne źródło pozyskiwania wspaniałych maszyn. Rzecz w tym że zazwyczaj sa to z aukcji rozbitki i jest to kupowanie kota w worku i tylko od szczęścia zależy co w transporcie wyszabrują a czego nie. Naprawde trzeba być bardzo naiwnym by wierzyc że handlarz sprowadza ze stanów motocykl w stanie salonowym by na nim zarobić. Oczywiscie nie ma co demonizowac, ale motocykle ze stanów trzeba ogladać ze szczególna ostroznoscia, zreszta jak kazdy poaukcyjny.
 13. Ducati 848

  Rynek motocykli offroadowych rządzi sie troszke innymi prawami. Mój znajomy prowadzacy dealerkę husqvarny nieco mi to rozjasnił. Tak w skrócie. Motocykl enduro jakim jest wspomniana wr-ka podlega gwarancji jak każdy nowy pojazd, jednak jest dość mocno zdławiona względem nominalnej mocy generowanej przez jej silnik. Odblokowanie automatycznie przerywa gwarancję. Takie zabezpieczenie sie producenta przed reklamacjami, i jak najbardziej to rozumiem. Bo jak ktoś używa takiego motocykla zgodnie z przeznaczeniem a nie jeździ po bułki do sklepu w co druga niedzielę to trudno zeby coś nie poległo na placu boju. Jak ktos sie chce turlać to ok i ma gwarancje, jak wie do czego ten motocykl słuzy to musi sie liczyć z kosztami eksploatacji.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.