Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

davidson

DOC
 • Content count

  1045
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by davidson


 1. ... dla tego kupiłem pickupa i mój następny samochód też będzie pickup. :) Idealny samochód wakacyjny dla łowcy gratów. Jak 5 lat temu jeździłem po Włochach (jeszcze Asconą) to natrafiłem koło San Marino takie miejsce, wielką graciarnię wszystkiego. Gosia krzyczy "stare rowery!" Staję, wracam, a tam za zwałami desek i mebli góra strych rowerów. Stare Bianchi, tandemy, stare rowery z mocowaniami do silników, masa tego (przeważnie dość zardzewiałe)

  Na dach Ascony wszedł tylko jeden. Stara damka - dla Gosi, za znaleźne. Jak bym był wtedy Campo to teraz handlowałbym rowerami! :) ... do tej pory pamiętam gdzie to było! :)

  graciarnia w SanMarino.JPG

  Gosia na rowerze.jpg


 2. ... płace, taaa...

  Cały czas uważam, że Hiszpania to dobre miejsce na zakup starego Ducati. Pamiętasz tego MHR co znalazłem jakiś czas temu za 3800 ojro? Też był w Hiszpanii. To była okazja!... Obiecuję sobie, że kiedyś pojadę swoim pickupem, pod pretekstem wakacji, do tego pięknego kraju za Pirenejami i coś przywiozę. Oj, coś przywiozę!! :)


 3. Hehehe...nic nie jest oczywiste... biję się w piersi...

  Otóż pomyliłem GTL z GTV, starszy niewypałowy model z nowszym poprawionym,.....

   

  Sorki Chłopaki!!!!

   

   

  Pozdr. J.

  P.S. Już stary jestem.....i wzrok chyba nie ten i pamięć... :smile:

  Ja też nie wiedziałem, że pomiędzy GTL a GTV jest jakaś znacząca różnica. To ogłoszenie mnie zmotywowało i musiałem trochę doczytać... ;) Tak czy siak,  jest na chodzie i z kwitami a jeśli gość by zszedł do 1,5 ojro to chyba warto go łyknąć... jak ktoś nie ma co robić z kasą oczywiście ;)


 4. Od jakiegoś czasu borykam się z klasyfikacją/chronologią powstawania konkretnych modeli Ducati. Żeby sobie ułatwić i zobrazować postanowiłem zrobić takie "małe" drzewo genealogiczne. :)

  Proszę, jeśli macie jakieś merytoryczne uwagi to piszcie. Proszę też o podanie źródła wiedzy, którym się posiłkujecie, żeby mnie przekonać do swojej racji. :)

  Tabela po wydrukowaniu na A3 daje się rozczytać :)

   

  Jak wszystko będę miał już pewne to mam w planie zrobić taką tabelę w HTML-u i puścić w internet. Po kliknięciu na model będzie otwierać się zdjęcie i dane techniczne. Co Wy na to? :D

   

   

   

  DUCATI kalendarium.pdf


 5. Dzisiaj w końcu wymieniłem cewki na Dyna Coils. Roboty trochę było bo te Dyny są potężne! Musiałem trochę przerobić mocowania i końcówki kabli. Ale udało się! :) Efekt jest zadowalający. SS odpalił na zimno od strzału, po kilkunastu sekundach odpuściłem ssanie i ku mojemu zdziwieniu nie zdechł! Chodził spokojnie poniżej 1tyś. obrotów! :) ... niestety, nie pojeździłem, bo cały czas padało ... ale jutro sprawdzimy go w akcji! ;)

   

   

  IMG_8426.JPG

  IMG_8432.JPG

  IMG_8433.JPG

  IMG_8465.JPG

  IMG_8466.JPG


 6. Stare cewki sa jak najbardziej ok.! Ten zakup był, jak to powiedział Nikewid, impulsywny. ... byłem zły na problemy z rozruchem i postąpiłem jak kobieta :) Kable z fajkami mam nowe (NGK racing). Myślałem też o wymianie modułów na http://www.silent-hektik.com/Duc_PB.htm ale spojżałem na cenę ... może innym razem :)

  W dodatku na forum ducati.ms naczytałem się, że te cewki w starych ducatach to "must have". Podobno łatwiej zapalają, spokojniej chodzą na wolnych obrotach i lepiej się wkręcają. Kultura pracy silnika jest lepsa ... podobno. Zobaczymy. :)


 7. Kupiłem Vartę, wyczyściłem wszystkie klemy i połaczenia, odpiąłem alarm i wtyczkę do ładowania (pro forma), popsikałem elektrosolem ... odpala od strzału :)

   

  A przy okazji zrobiłem małe "strzyżenie" ... i zrobiłem z SS-a golasa :) ... teraz widać, jaki silnik jest zapuszczony. Trzeba będzie się zabrać za poprawę estetyki jednostki napędowej :)

  IMG_7909.JPG

  IMG_7917.JPG

  IMG_7920.JPG

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.