Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Misiek

Użytkownik
 • Content count

  1378
 • Joined

 • Last visited

About Misiek

 • Rank
  Ducatista Senior

Inne

 • Kraj
  Polska
 • Miasto
  Konstancin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  Sprint RS
 • GSM
  886 944 555
 • Gadu Gadu
  0
 1. 1 i 2 przy liczniku, 3 do przewodu dającego sygnał z czujnika prędkości obrotowej silnika 4 do przewodu dającego sygnał z czujnika prędkości pojazdu. Jeśli nie masz schematu i doświadczenia polecam skorzystać z usług elektryka motocyklowego, niewłaściwe podłączenie może wywałać usterkę motocykla. P.S. Do dobrych wyświetlaczy biegu dołączone są instrukcje montażu i podłączenia. P.S.2. Geartronic Zero Plug&Play Podpinasz kostki, synchronizujesz prędkość obrotową silnika z prędkością pojazdu na poszczególnych biegach i cieszysz się z wyświetlacza. http://4motoracing.pl/elektronika-motocyklowa-pzracing/
 2. Problem z ładowaniem

  Czasami uszkodzone uzwojenie alternatora potrafi uszkodzić regulator, który to może uszkodzić sprawne uzwojenie. I koło się zamyka. Do tego warto przy okazji sprawdzić przewody zasilające i masowe, między regulatorem a akumulatorem nie powinna byćwiększa różnica jak 0,5V. Sprawdzenie napięcia ładowania przy kostce regulatora i przy klemach aku. Jeśli jet większa różnica instalacja do sprawdezenia i usunięcia usterki. Po za tym w manualu jest opisane jak teoretycznie sprawdzić uzwojenie i regulator.
 3. http://otomoto.pl/ducati-monster-dark-600-M3717082.html Motocykl ze spawaną główą ramy - dłuższy o 8-9cm rozstaw osi. (Widoczne wydłużenie przy spawie dolnych elementów, rur łączących się z główką ramy). 2001 gaźnikowy, srebrne obwódki zegarów. VIN: ZDMM300AA1B017303 Nr rej KBC79TG. Jak ktoś może niech wstawi screen ogłoszenia dla potomnych.
 4. Ducati 749 z 2005r WWA

  Nie jest to 2005 rok (inny tylny wahacz). Po za tym na zdjęciach za dużo nie widać. Trzeba na żywo obejrzeć.
 5. 750 SS ie - suche sprzęgło

  Kiedyś w katalogu akcesorii do Ducati występował zestaw do przerobienia na suchara koszt około 5600PLN. Wszystko co niezbędne w zestawie.
 6. Przy wciskaniu przycisku rozruchu, powinno być słyszalne stuknięcie (wciągnięcie stycznika), jesli tego nie słychać, sprawdź kostkę przy styczniku i czy dochodzi tam stałą masa oraz plus po wciśnięciu przęłącznika. Jeśli to słychać sprawdź czy prąd przechodzi ze stycznika na rozrusznik. Ewentualnie można dać bezpośrednio z akumulatora (za pomocą przewodów rozruchowych prąd na rozrusznik), w celu sprawdzenia samego rozrusznika czy obraca silnikiem.
 7. 748 R, miód, malina z Gostynina

  Jeśli to 748R to gdzie podziało się przednie zawieszenie i tylny amorek od wersji R oraz tabliczka z półki z numerem seryjnym ?
 8. Białe szkła migaczy

  Czy chodzi o takie jak : larsson.pl 1310198 czy 1301077 ?
 9. Przekaźnik rozrusznika (stycznik) działa ? Złóż nóżkę boczną i wrzuć luz żeby paliła się kontrolka.
 10. Jutro go obejrzęi dam znać co i jak.
 11. ładowanie aku, problem czy nie problem

  Napięcie akumulatora w stanie spoczynku w pełni naładowanego 12,7V (12,5 jeszcze akumulator OK), poniżej 12,5 świadczy o rozładowanym akumulatorze, poniżej 12,2 V może występować problem z rozruchem - mierzone bezpośrednio na aku (przeważnie voltomierz w liczniku przekłamuje). W trakcie rozruchu nie powinno spadać poniżej 10,5V (licząc od prawidłowo naładowanego akumulatora). Napięcie ładowania 13,5-14,5 V. 4Ride to jedne ze słabszych akumulatorów z którymi sięspotkałem, JMT są sporo lepsze, ewentualnie Quand, Unibatt. Bardzo dobry stosunek cena - jakość Motobatt. Akumulatory żelowe lub AGM, są bardzo dobre pod warunkiem odpowiedniego przechowywania i doładowywania w trakcie magazynowania. Po odpięciu klemy - minusowej wpinasz szeregowo Amperomierz (miernik uniwersalny przełączony na 10 lub 15A - w zależności od miernika) i mierzysz upływ prądu, oczywiście trzeba odczekać dłuższą chwilę aż wszystkie odbiorniki się wyłączą odczytaj jaki jest pobór prądu powinno być poniżej 0,03A, oczywiście czasami trzeba odczekać kilka minut aż wyłączy się wyświetlacz i inne odbiorniki.
 12. A co chcesz wiedzieć na temat tego : http://otomoto.pl/ducati-monster-695-gwarancja-M3607813.html pisz na PW. Mogę go obejrzeć dokładniej. Wiem tyle że w cenie masz kpl. dokumentów i przegląd przed zakupowy, nowe płyny, oleje, regulacje z kontrolą i ewentualną wymianą pasków i co tam jeszcze wynika dla danego przebiegu.
 13. pomoc w wyborze monstera

  Ad.1. Był opisany na forum - jako nie polecany. Ad.2. Nie kojarzę. 696 z 2009 za 16900 ??? Polecam zabrać kogośkto zna się na Ducati i niech oceni na żywo wskazane egzemplaże.
 14. alternatywa dla silnika 600

  Jeśli chodzi o paski rozrządu to wg. instrukcji można je zamontować tylko raz - po demontażu obowiązkowa wymiana - dotyczy to motocykli jak i samochodów. W Ducati na wale łożyska ślizgowe są tylko jako panewki korbowodwe, W obudowach silnika są łożyska kulkowe o specjalnej konstrukcji z mniejszym luzem. 1500PLN to standardowa cena za "remont" wyjęcie, rozłożenie, weryfikację, wymianę i złożenie silnika 4T o minimum 2-ch cylindrach. Owszem można zrobić to samemu ale dobre narzędzia kosztują (może wyjść na to samo, albo i drożej - oczywiście nie można zapomnieć o narzędziach pomiarowych jak mikrometr, a w przypadku Ducati mogą być potrzebne aż 3- do pomiarów 0-25, 25-50, 50-75 mm). Po za tym kupując 2-gi silnik nie mamy pewności że wszystko z nim będzie OK, nie licząc podstawowej obsługi serwisowej - któa w przypadku remontu jest już przeważnie wliczona. Dlatego uważam że warto reanimować swój obecny silnik.
 15. alternatywa dla silnika 600

  Tak można włożyć 900 - nawet ktoś z forum przerabiał. Tylko czy koszty nie będą wyższe niż zakup 900 ?
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.