Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

mlodybm

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

 1. https://docpoland.com/garage/ogloszenie/495-ducati-st4-sprzedam/#overview Zna ktoś może? Może się ktoś wypowie obiektywnie :)?
 2. Ducati ST3

  Vip3er, dzięki za opinie, Sebas, bardzo wyczrpująco, również dziękuję. Siwy, no w sumie czmu nie st2...? Z tego co zaobserwowałem to ma wyższa dopuszczalną masę :D. Mniejsza moc co mnie osobiście nie przeszkadza :) no i też na wtrysku. Tańszy, ale mniej urodziwy :)
 3. Ducati ST3

  Tego że nie ma motocykla uniwersalnego jestem świadom od dawna, sam mam gpz i xt.... ale przy moich zarobkach nie mogę sobie pozwolić na zbytnie widzi mi się. Po ubiegłorocznej wyprawie do Rumuni, stwierdziłem, że fajnie wyskoczyć sobie raz do roku gdzieś dalej... przy przebiegach rocznych rzędu 3-5 tys w tym jedna wyprawa, doszedłem do wniosku że klasa ST jak dla mnie najlepsza. Nie szarżuję, więc sport jest mi zbędny, choć na nim można by było przemęczyć, zwłaszcza że nie jestem marudny, ale jeżeli w grę wchodzi wypad w 2osoby na jednym moto to już raczej odpada, zwłaszcza że pasażer niekoniecznie może być tak wyrozumiały jak ja. Największą frajdę mam z pokonywania zakrętów niekoniecznie przy kosmicznych jak dla mnie prędkościach :), uwzględniąjąc tą kwestię typowy turysta odpada, przydałby się więc motocykl na wypad i do pośmigania po okolicy w sportowym charakteże. Tak tylko przypominam zasadność rozważań nad motocyklem sportowo turystycznym, choć można się śmiać że to ani sport, ani turysta.... kompromisy pociągają za sobą pewne konsekwencję. Dopóki jesteśmy ich świadomi to nie strzelamy sobie w kolano... Siman, dzięki za rozwinięcie. P. S. fajnie że się coś dzieję w dziale ST. Z tego co obserwoałem to prawię uMarty był....
 4. Ducati ST3

  Zulus, właśnie też zaczynam dochodzić do wniosku że motocykl jak każdy inny, kwestia gustu, a mój kieruje się ku ST3. Szkoda że tak mało ich w ogłoszeniach. Muszę się pozbyć gpz 500 i xt 600... no i będę mógł się rozglądać poważnie. Bardzo chętnię poczytam jeszcze jakieś wrażenia z użytkowania, więc proszę pisać co "ślina przyniesie na język"
 5. Ducati ST3

  Szukałem powitalni/ przywitalni, ale widać zbyt leniwe. Naprawiłem błąd. Właśnie chodzi mi o taką uniwersalność. Nie potrzebuję super sportowego motocykla bo i tak nie wykożystam jego potencjału, wystarczy mi pojeżdżenie w te i z powrotem po okolicznych zakrętach. Żadko kiedy przekraczam 100... więc i tak jak tu pisałem że silnik aż ponad to co mi potrzeba. Ale właśnie tu druga strona, w trasię i 2ch osobach przyda się trochę więcej momentu obr. Właśnie dlatego motocykl ST, od tak do przejażdźek w weekend i jakaś wyprawa raz na rok. Pytanie czy właśnie ST3. Gburki2, a jak z przebiegiem? jakieś przygody? Trzymam stereotypy i boję się tego jakże "egzotycznego" motocykla. :roll:
 6. Ducati ST3

  Witam, Od momentu w którym uświadomiłem sobie, że chciałbym posiąść motocykl sportowo turystyczny :P minęło sporo czasu. Przeglądając rynek wtórny, natrafiłem na model ST2… po nitce do kłębka odkryłem odkrywczo istnienie ST3. No i teraz tak. Motocykl bardzo się podoba. Odczucia, przypuszczenia, podejrzenia, wrażenia po obserwacji „obrazków”. Motocykl wygląda fajnie, może się podobać. Owiewka robi wrażenie działającej. Kanapa na bogato. Zbiornik bodajże 21l jak na klasę ST dość przyzwoicie. Silnik na kartce prezentuję więcej niż potrzeba –jak dla mnie. Teoretycznie po 9kg na kuferek, trochę minimalistycznie, bo chyba nie są najmniejsze? Do tego 5kg na baku. Czyli mam jakieś 240kg moto z paliwem , kierowca 85 –z kamaszami itp. Plus pasażer 65, podsumujmy daje 385kg +- inne dodatki, raczej niewiele mi się zmieści by nie przekroczyć DMC, a przydałby się kuferek centralny ;/ Ale z tego co zaobserwowałem nie tylko w ST3 tak kalkulację wychodzą… Jak się tak czyta czyta o motocyklach to dochodzi się do wniosku, że każdy ma tyle samo zalet co wad… Kwestia wybrania odpowiedniego dla siebie zestawu… Moglibyście bardziej przybliżyć mi ten motocykl? Swoimi opiniami na temat użytkowanych egzemplarzy? Jak to w praktyce wygląda, ta faktyczna ładowność bez pękania stelaża pod siodełkiem :P Jakie przebiegi, co wymienialiście podczas eksploatacji, co was Cieszy prócz faktu posiadania Ducati, co męczy… prócz faktu posiadania Ducati. Mój problem polega na tym, że czym dłużej czytam, szukam, teoretycznie właściwego motocykla sportowo turystycznego czy odwrotnie, tym częściej pojawia się wniosek że nie ma odpowiedniego motocykla dla mnie. A na dwa mnie nie stać, więc jakiś kompromis chciałbym osiągnąć. I tak przechodzę fantazjując od ST3 przez ZZR 1200, Sprinta, pospolitą VFR, po YZF 600R, CBRf4i podobno sportowo turystyczne… i dochodzę do wniosku że ST3 jednak to jest to, a potem znów, że Ducati, że mało szt. w ogłoszeniach, i tak znów w koło…. Liczę na opinię Was, właścicieli i użytkowników ST3, bo Internet mnie nie zadowolił informacjami. Może dzięki Wam wyciągnę odpowiednie dla siebie wnioski. I albo zakończę rozważania, albo będę je kontynuował zawracając gitarę innej grupie osób…. Tak więc jeżeli masz chwilkę, proszę napisz coś więcej.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.