Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

arkadiusz

Jak dbać o odkryte sprzęgło?

Polecane posty

Moim skromnym zdaniem: tak samo, jak o cały motocykiel

 

Jak się zdarzyło pojechać w deszczu - to myjnia żeby wypłukać piasek z zakamarków - szczególnie tył moto.

Nigdy żadnej chemii nie używałem.

Z racji posiadania ładnego ;) docisku i osłony sprzęgła "z wizjerem" co jakiś czas odkręcam osłonę i wycieram (na sucho) kurz  z docisku.

 

Nigdy nie brałem się za czyszczenie tarcz, przekładek czy ich pomiary.

I żyję ja i sprzęgło moje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio rozebrałem, wymyłem benzyną ekstrakcyjną i mam wrażenie że po tej zabawie ciut lepiej pracuje, i nie skrzyp przy ruszaniu, a wcześniej bywało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przedmuchać sprężonym powietrzem, jak trochę zakurzone. Jak się zrobi maź z błota umyć po rozebraniu benzyną ekstrakcyjną, można lekko zmatowić tarcze papierem ściernym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak potrzebujesz kupić nowe tarcze i przekładki to Majka ExBolDor ma po dobrej cenie :mrgreen:

 

Oj tam oj tam :razz:

Czasem przedmuchać wystarczy (tarcze oczywiście).

Ale dzięki za reklamę :oops:

Edytowano przez ExBolDor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo mam okazję kupić w dobrej cenie akcesoryjny docisk sprzęgła w kształcie gwiazdy. Bardzo mi się podoba, ale pojawiło się pewne "ale".

Przeglądając Forum znalazłem zdjęcie suchego sprzęgła jednego z forumowiczów, który zaliczył szlifa na torze.

http://totem.home.pl/sprzeglo.jpg

 

Mniejsza o uszkodzenia, bo nie o to chodzi. Moje pytanie dotyczy tej rdzy, którą widać na tarczach. Czy to jest typowy obraz przy otwartym sprzęgle i takim typie docisku?

Jeśli tak, no to kicha. Chyba lepiej poszukać czegoś bardziej zakrywającego tarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą stalową przekładkę należy polakierować z jednej (zewnętrznej) strony i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą stalową przekładkę należy polakierować z jednej (zewnętrznej) strony i po sprawie.

Czy moze to byc zwykly lakier? Czy raczej powinien spelniac jakies warunki wytrzymalosci na temperature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.