Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Tomek G

MTS 1200 wymiana termostatu na "akcesoryjny"

Polecane posty

Witam Wszystkich!

 

Z racji tego że rozgorzała dyskusja na temat ruchu, który poczyniłem z moją trusią przenoszę temat na osobną kartę, by nie zanieczyszczać "Co dzisiaj zrobiłem dla mojego ducata"

Do rzeczy!

Z powodu niskiej temp silnika podczas przelotów w chłodne dni postanowiłem sprawę wziąć w swoje graślawe ręce  :razz:

Pierwszym krokiem była wymiana oryginalnego termostatu na oryginalny kupiony z za Odry.

Efekt był żaden  :evil:

Rozmontowałem oryginał i chciałem dokupić wkładkę na inną temp. niż 63st. ale jest nie do dostania. Behr pomimo iż ma wkładkę w swoim katalogu na temp 70st nie produkuje jej  :evil:

Jeśli znajdzie ktoś wkładkę o średnicy kołnierza 35,5mm to może sobie coś pokleić samemu.

 

Postanowiłem więc nająć tokarza i zakupić standardową wkładkę samochodową na temp. 71stC, którą to zaprzyjaźniona firma MERA robi mi pod zamówienie (normalnie mają 80 i 90st) ale poza małym marudzeniem nie było problemu zrobić na 71stC :razz:

 

A oto wyniki mojej półroczner pracy:

DSC_0173.JPG

DSC_0168.JPG

Tak tak wiem że moto jest brudne  :-|

DSC_0170.JPG 

DSC_0172.JPG

DSC_0181.JPG

DSC_0180.JPG

 

Podczas grzania silnik nie dochodzi lawinowo do 100st tylko powoli do 85-90.

Teraz temp silnika podczas bardzo chłodnej jazdy to 74-75 stC 

 

Zapraszam do komentowania  :mrgreen:

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.