Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
mckasp

Lusterka Rizoma

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie odnośnie widoczności w lusterkach Rizoma w porównaniu do standardu, wktórych widać ewentualnie własne łokcie...

Może funkcjonują również lusterka wraz z migaczami?

Wiem, wiem, że po co patrzeć do tyłu, ale czasami lubię...

Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie odnośnie widoczności w lusterkach Rizoma w porównaniu do standardu, wktórych widać ewentualnie własne łokcie...

Może funkcjonują również lusterka wraz z migaczami?

Wiem, wiem, że po co patrzeć do tyłu, ale czasami lubię...

Z góry dzięki za info.

 

a który model lusterek dokładnie Cię interesuje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o Edge, Limit lub Radial Naked.

 

Edge to raczej lustro na sztukę ;) podobnie jak circuit i tomok - miałem okazję sprawdzić . Limit i radial naked są bardzo podobne , jechałem hayą z limitami sport i było ok choć według mnie tak jak w przypadku seryjnych zwężają się na końcu.

 

Jeżeli nie jesteś przeciwny innej marce to pomyśl o lustrach performance , coś takiego założyliśmy do streetfightera i jest super , te lustra na końcach nie są wąskie i zdecydowanie powiększają pole widzenia ( Twoje seryjne są takie jak w streetfighterze)

http://cgi.ebay.de/DUCATI-Aluminium-Spi ... 25634fd8b3

 

poniżej te same lustra od producenta bez logo ducati ;) za 80 GBP

 

http://scooterbits.co.uk/product/Far_Vi ... ht_Thread/

 

Generalnie jak zauważysz na stronie rizomy te które maja homologację , coś pokazują w odbiciu . Ja mam class retro i w porównaniu do fabrycznych jest zdecydowanie lepiej ale może to tylko moja ocena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno: Nicht für den Straßenverkehr zugelassen - Niedopuszczone do ruchu ulicznego.

Po co w takim razie coś takiego kupować? Sprawdzę jeszcze u innych dealerów w Niemczech co oni na to, ale jak dla mnie to paranoiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jedno: Nicht für den Straßenverkehr zugelassen - Niedopuszczone do ruchu ulicznego.

Po co w takim razie coś takiego kupować? Sprawdzę jeszcze u innych dealerów w Niemczech co oni na to, ale jak dla mnie to paranoiczne.

No tym bardziej ze sygnowane przez ducati , w rizomie tez niektóre sa bez homologacji - być moze dedykowane do show bike , ale prawdę mówiąc wydechy akcesoryjne też nie spełniają norm :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Rizoma jest gdzieś zaznaczone, że lusterka są bez homologacji? Fakt faktem nie przejrzałem wszystkich ich modeli, ale nie spotkałem się z jakąkolwiek informacją o braku homologacji. Jak to jest ujęte prawnie, lusterka muszą mieć jakiś minimalny wymiar? kształt? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku Rizoma jest gdzieś zaznaczone, że lusterka są bez homologacji? Fakt faktem nie przejrzałem wszystkich ich modeli, ale nie spotkałem się z jakąkolwiek informacją o braku homologacji. Jak to jest ujęte prawnie, lusterka muszą mieć jakiś minimalny wymiar? kształt? :?

Przepisów dokładnych nie znam co do wymiarów ale na stronie rizomy sa oznaczenia przy modelach duże E , np tomok nie ma homologacji i większość tych małych lusterek. Class retro ma homologację co jest nawet uwzglednione na obudowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie odnośnie widoczności w lusterkach Rizoma w porównaniu do standardu, wktórych widać ewentualnie własne łokcie...

.

 

Myślę, ze to widać w lusterkach zależy od postury kierownika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wszystko z Rizoma jest z homologacją... to się teraz zwiesiłem. W praktyce chyba nikt na to nie patrzy. W zasadzie gdzie mogliby się do tego przyczepić? Serwis? Drogówka? To już chyba u szczytu upierdliwości. Gorzej jak ubezpieczenie prze coś takiego szlag trafi :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mania w 696 miała lustereczka Rizomy,

Theodor obecnie posiada lustereczka Rizomy.

 

Jak to niektórzy mówią, nie ważne co w nich widać, one muszą być idealne jak cały motocykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim S2R mam lusterka Rizoma Dynamic - niewiele w nich widać, kręciłem na wszystkie strony i niewiele wskórałem, żeby popatrzeć chowam łokieć do środka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję ;)

Kupiłem ostatnio używane lusterka Rizoma prototype naked. W jednym brakuje takiej podkładki wewnątrz, przez co lusterko lata i nie da się go regulować. 

Ktoś wie gdzie kupię taką podkładkę? Ewentualnie coś podobnego co może pasować?

WP_20180308_020.jpg

WP_20180308_013.jpg

WP_20180308_017.jpg

Edytowano przez Yurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.