Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
the12

Kontrolka neutrala

Polecane posty

Podczas dzisiejszej jazdy nagle na 4 zapaliła mi się kontrolka neutralu, dziwna sytuacja później zgasła a za jakiś czas znów sie zapaliła na 3 chyba i nie gasła co prawda podczas zbicia na neutral jarzyła się mocniej, ale na wszystkich innych biegach się palił. Moje pytanie czy to zwarcie jakoweś, skrzynia chodziła normalnie i nic nie wskazywało na jakowąś awarie. Po dojeździe na parking i zgaszeniu moto i ponownym odpalwniu było ok ??? Zdarzyło sie komuś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda na przetarty przewód od czujnika biegu neutralnego - luzu.

Czujnik ten znajduje się w bloku silnika z tyłu po prawej stronie delikatnie nad wahaczem.

 

Masz czujnik 1-no czy 2-u przewodowy ?

 

Przy 1-no przewodowym może być to tylko kwestia instalacji elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info poprobowałem zobaczyłem i narazie działa, poczekamy na jakaś dłuższą jazde i sie okaże czy pomogło na stałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja z podobną pierdołą więc nie ma sensu mnożyć tematów.

 

Mianowicie - jakoś dziwnie mi zaczęła dzisiaj działać kontrolka luzu - pokazuje luz ale nie w całym zakresie ruchu stopki pomiędzy jedynką i dwójką a tylko w jednym krótkim punkcie (a wcześniej tak nie było) tuż przed samą jedynką.

Co to to może być?? Tak jak powyżej - poruszać czujnikiem :) ? Czy ten czujnik to, to co zaznaczone kółkiem na zdjęciu?? (jeżeli tak to przewody wyglądają OK.)

post-681-1366038157,4617_thumb.jpg

 

Będę wdzięczny za poradę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być to kwestia:

- zużytego czujnika luzu bądź sprężyny w nim

- uszkodzonej - pękniętej sprężyny ustalającej wałek zmiany biegów (tzw. pamiętnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh te ducaty... dzisiaj już czujnik działał bez zastrzeżeń :) Być może dostała się gdzieś woda czy coś innego go zabolało.

Jeżeli sytuacja się powtórzy będę działał.

 

Dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem . 1 słabo wyczuwalny bieg neutralny trzeba się napocic żeby to wrzucić . 2 jak wskoczy bieg neutralny to zapala się kontrolka trójkąt awaryjny.  Ducati monster m 600 96. Proszę o jakieś podpowiedzi jak to naprawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.