Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
davidson

Czujnik luzu

Polecane posty

W moim SS-sie urwał się kabelek od czujnika luzu. To był jeszcze czujnik starego typu, z dwoma kabelkami na stałe połączonymi z czujnikiem. Na Alledrogo można dostać te nowsze, na jeden kabelek.

Moje pytanko. Czy będzie łon pasował do mojego? Mechanicznie jest pewnie taki sam ale czy jest jakiś system żeby go inaczej podłączyć. :)

http://moto.allegro.pl/czujnik-luzu-duc ... 55973.html

http://moto.allegro.pl/czujnik-luzu-duc ... 58191.html

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przerobić zasilanie kontrolki luzu.

W ukłądzie z czujnikiem dwuprzewodowym zamykany jest obwód +

W układzie jednoprzewodowym + stale zasila kontrolkę a obwód jest zamykany - do "masy" silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie domyślałem, że w moim jest + a w tym nowy minus.

Czyli reasumując. Kabelki po moim starym włączniku zewrzeć a kabelek od minusa przy kontrolce odłączyć, a w jego miejsce pociągnąć ten od nowego czujnika? Dobrze kombinuję? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ciężko znaleźć. A używany to nie wiadomo czy kabelki też się nie urwą.

To było w ogóle gupio pomyślane, żeby kabelki były na stałe a nie na wtyczkę. Może jeszcze uda mi się je przylutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuję temat :D

 

u siebie mam czujnik luzu na 2 przewody - jeden idzie do wiązki do oryginalnej wtyczki, drugi to masa podłączona do ramy. Według fiszek nr czujnika do mojego modelu to 53940201A czyli na jeden przewód. Czy te czujniki różnią się tylko miejscem podłączenia masy? (w tym moim dodatkowe wyjście, w oem masa do silnika przez obudowę czujnika). Podejrzewam, że ktoś użył czujnika luzu starego typu i podłączył go tak żeby działał.. Mam nadzieję, że fiszki mówią prawdę i czujnik 53940201A będzie pasował.

 

I jeszcze jedno pytanie - czy czujniki  53940201A i 53910211A można stosować zamiennie? Czy różnią się gwintem? (zdjęcia poglądowe, nie jestem pewien czy na 2 zdjęciu jest dobry czujnik) Bo ceną na pewno :)

 

53940201A:

53940201a.jpg

 

53910211A:

 

contacteur-point-mort-ducati-monster-ie-

Edytowano przez sacrosaint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.