Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
marian89

Soczewka bi-xenon w SS Papuga

Polecane posty

chcę przerobić lampę w SS papuga. tak jak wygląda to w nowszym SS. czyli soczewka. już mam wszystko pomierzone, obliczone.w lampę wejdzie. tylko poszukuje chętnego na kupno do spółki kompletu soczewek bi-xenonu. takich uniwersalnych . montowałem takie w RR także w ręce je miałem są ok.(te drozsze) i na styk wejdzie w papuge. szkło ryflowane wysyłam do allegrowicza który poleruje klosze. (jeszcze rok temu pytając o cenę mówi 100zł sama robocizna) wypoleruje tylko kółko na soczewkę jak na foto. zestawy na alledrogo są po ok 250-320zł za komplet - lecz bez przetwornic do żarnika xenonu lub tez zarnika. (osobno trzeba dokupić) obliczyłem:

wysyłka klosza + polerka + odsyłka klosza ok 160zł.( aktualnie jest wiecej ofert z taka usługa i trzeba rozpytac)

soczewka 1 szt (do spółki z kimś) + przesyłki 140 -170zł. zależny od rodzaju soczewek

przetwornica + żarnik ok 60zł.

 

zestaw 1. soczewka bi. + kable

zestaw 2. soczewka bi. kable żarnik wbudowane ringi + przetwornice do ringów (jak w BMW;)

Wymiary są prawie identyczne.

pytanie! czy jest ktoś chętny na soczewkę do spółki zakupić?

zima to dobry czas na rzezanie!

post-797-1366038881,8087_thumb.jpg

post-797-1366038881,8892_thumb.jpg

post-797-1366038881,954_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o przerobieniu lampy ale w SSie z 2001 roku.

Klosz jest czysty, więc odpada polerowanie.

Pozostaje tylko pytanie, czy soczewka wejdzie w klosz i jak ją zamontować.

W moim sprzęcie mam obluzowane mocowania żarówki i nie mogę jej wyregulować, dlatego myślę o przeróbce na soczewkę.

Orientujesz się może jakbym mógł wykonać takiej modyfikacji, o której piszesz w moim sprzęcie?

Jeśli tak ta ja chętnie bym wszedł w kupno tego bi-xenona.

 

Ew. może ktoś ma pomysł/doświadczenie jak dokonać takiej przeróbki?

Pytałem już o firmę w Poznaniu, która to robi, ale może gdyby nie było to strasznie trudne przez zimę mógłbym sam przy tym pogrzebać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.najtrudniejszym zadaniem będzie rozszczepić klosz od obudowy odbłyśnika lampy. ja mam zaklejony ale dam mu rade bo rozbierałem wiele lamp.

2. jak już SS odstawie na zimę, to wyciągam z niego lampę żeby dokładnie wymierzyć : średnice otworu na żarówkę. (na foto zaznaczone zielonym znakiem zapytania) i zapytać o ten wymiar sprzedawce bo nie podał.

głębokość od odbłyśnika od szkła do wyjścia na żarówkę.

sprzedawca podaje ze bezpośrednio pasuje pod żarówki H4 wiec ten otwór powinien być ok. zestawy maja dodatkowe dystanse , podkładki, gumki, (bynajmniej ten droższy) dzięki którym wystarczy przełożyć soczewkę przez lampę i odpowiednio skręcić. i zakleić klosz.

dorzucam zdjęcie z RR która przerabiałem, na soczewki , Angel eyes, i devil eyes. ta płytka z tyłu to laminat na wzmocnienie całości , (gość przez gumowanie połamał odbłyśnik przez te soczewki i drugi raz je robiłem)

także wiem czym to wszystko śmierdzi. a zrobić nie jest trudno.

z orientuj się czy klosz masz zaklejony czy morze na zatrzaski?

aha za kupno przetwornicy i palnika weź się na końcu , bo rożne zestawy maja rożne kostki i trzeba czasem pokombinować ,(chodzi mi o podłączenie elektromagnesu w soczewce) z reszta instalacji.

post-797-1366038886,8675_thumb.jpg

post-797-1366038886,9145_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...witaj pomysł dobry efekt jeszcze lepszy też myślałem sobie przerobić światło tu na fotkach masz fajny przykład ciekawej koncepcji

post-1845-1366038887,3573_thumb.jpg

post-1845-1366038887,4913_thumb.jpg

post-1845-1366038887,5681_thumb.jpg

post-1845-1366038887,6467_thumb.jpg

post-1845-1366038887,7519_thumb.jpg

post-1845-1366038887,827_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj tak.. ten czarny wyszedł rewelacyjnie...

niestety z uwagi na fakt, że zdolności manualne mam mocno ograniczone i nie potrafię dobrze zająć się lampą to chyba będę musiał znaleźć kogoś, kto zrobi to za mnie :/

nie da się liczyć na taki efekt jak na zdjęciach powyżej ale cóż, każdy orze jak może, a raczej jak potrafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak.. ten czarny wyszedł rewelacyjnie...

niestety z uwagi na fakt, że zdolności manualne mam mocno ograniczone i nie potrafię dobrze zająć się lampą to chyba będę musiał znaleźć kogoś, kto zrobi to za mnie :/

nie da się liczyć na taki efekt jak na zdjęciach powyżej ale cóż, każdy orze jak może, a raczej jak potrafi ;)

 

jeżeli nie czujesz się na siłach to zlec to mi. rozklejałem już kilka lamp wiem jak to pachnie. z mojej strony możesz liczyć na montaż soczewki w lampie i zaklejeniu jej.ewentualnie pomalowanie lustra na "inny kolor" za przysłowiowe 5 dych to zrobię i odeśle. ale musisz wiedzieć ze np, w moim ss lampa jest mocno zaklejona i osadzona w kołnierzu i będę musiał pozbyć się zewnętrznego kołnierza , po to aby podciąć klej, (niektóre kleje nie ulegają roztopieniu po podgrzaniu) i zdjąć klosz. jeżeli w Twoim SS będzie podobna sytuacja , to decyzja należny do Ciebie czy ciąć czy nie. w tym czerwonym, obok soczewki jest - dodatkowy kołnierz (ten czerwony) ja go nie wykonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak.. ten czarny wyszedł rewelacyjnie...

niestety z uwagi na fakt, że zdolności manualne mam mocno ograniczone i nie potrafię dobrze zająć się lampą to chyba będę musiał znaleźć kogoś, kto zrobi to za mnie :/

nie da się liczyć na taki efekt jak na zdjęciach powyżej ale cóż, każdy orze jak może, a raczej jak potrafi ;)

 

jeżeli nie czujesz się na siłach to zlec to mi. rozklejałem już kilka lamp wiem jak to pachnie. z mojej strony możesz liczyć na montaż soczewki w lampie i zaklejeniu jej.ewentualnie pomalowanie lustra na "inny kolor" za przysłowiowe 5 dych to zrobię i odeśle. ale musisz wiedzieć ze np, w moim ss lampa jest mocno zaklejona i osadzona w kołnierzu i będę musiał pozbyć się zewnętrznego kołnierza , po to aby podciąć klej, (niektóre kleje nie ulegają roztopieniu po podgrzaniu) i zdjąć klosz. jeżeli w Twoim SS będzie podobna sytuacja , to decyzja należny do Ciebie czy ciąć czy nie. w tym czerwonym, obok soczewki jest - dodatkowy kołnierz (ten czerwony) ja go nie wykonam.

 

dorzucam wymiar soczewki. można liczyć ze potrzebne jest w lampie 11 cm od klosza do lustra reflektora.można włożyć przez otwór na żarówkę kawałek metrówki i zobaczyć jaką mamy odległość, w gładkich kloszach łatwiej odczytać ten wymiar.

dodaje od razu: skupimy się na zestawie za ok 300zł. (ten z ringami) w zestawie są także palniki (temp. koloru świecenia do wyboru) 4300/6000/8000. testowałem 6000k i to maksimum jakie należny zamontować żeby nie zwiesniaczyć całości agro niebieskimi światłami.

w zestawie jest jedna wiązka elektryczna do której podpinamy elektrykę z motocykla i elementy soczewki mn.system odsłaniania przysłony za pomocą elektromagnesu (światła długie,krótkie). druga wiązkę jeden z nas bezie musiał zakupić za ok 15zl. (z przesyłka). czyli . zestaw 300zł + 20 wysyłka. wysyłasz mi lampkę dokupuje wiązkę za 15zł. dla siebie. (tobie oryginał) montaż 50zł. + odsyłka ok 20 zł. razem kosztuje Cie to : 160 + 70 = 230zł. tak orientacyjnie. bez montażu 160zł.(wysyłka pojedynczej soczewki + reszta)

post-797-1366038891,9142_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W weekend będę w domu i zajrzę do klosza i przemyślę całą sprawę.

Twoja oferta jest ciekawa ale rozważam też opcję z tym czerwonym kołnierzem, który robi firma z Poznania.

Poza tym u mnie na pewno trzeba będzie tył lampy jakoś rozciąć albo coś, bo gdy go ostatnio miałem w ręce to wydawał mi się być wykonany jak monolit.

Co prawda pewnie masz rację i trzyma go klej ale wydaje się to być na prawdę mocne łączenie.

Tak jak mówisz, można też pomalować lustro ale muszę zobaczyć jakby to wyglądało.

Jakby co, odezwę się na Twojego pirv'a po weekendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W weekend będę w domu i zajrzę do klosza i przemyślę całą sprawę.

Twoja oferta jest ciekawa ale rozważam też opcję z tym czerwonym kołnierzem, który robi firma z Poznania.

Poza tym u mnie na pewno trzeba będzie tył lampy jakoś rozciąć albo coś, bo gdy go ostatnio miałem w ręce to wydawał mi się być wykonany jak monolit.

Co prawda pewnie masz rację i trzyma go klej ale wydaje się to być na prawdę mocne łączenie.

Tak jak mówisz, można też pomalować lustro ale muszę zobaczyć jakby to wyglądało.

Jakby co, odezwę się na Twojego pirv'a po weekendzie.

 

MI tez się nie spieszy, także spokojnie możemy to nawet na "po świętach" przełożyć, lub tez ktoś inny chętny się znajdzie jak się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to taka pierwsza przymiarka i przedsmak, przed próbami pomalowania lustra na czarny lub czerwony. soczewkę tez myślę pomalować.np. czarne lustro a czerwona soczewka, albo na odwrót.lub tylko czarne lustro i chromowana soczewka.przymiarki kolorystyczne tez będą. klosz jeszcze przed polerką. pomaluje dopiero jak będzie komplet.

post-797-1366038979,478_thumb.jpg

post-797-1366038979,6562_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oto efekt mojej pracy. nie spodziewałem się tak dobrego światła. wizualnie może nie porywa ale liczy się światło do nocnych podróży.

 

 

 

post-86964-0-32589200-1366150577_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak udało Ci się złożyć lampę do kupy  :)

Kawał dobrej roboty, a chodzi własnie o to światło w nocy!

 

 

 

Edytowano przez DAvi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kot gwiazdą wieczoru, zdecydowanie lepsza widoczność, miałem w monsterku i było bez porównania lepiej, w końcu coś było widać w nocy, a jeśli zamontuje się również gładkie szkło, to efekt się potęguje...

Gratuluje pomysłu i wykonania, a przede wszystkim dzięki za podzielenie się relacją pracy !

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.