Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
cinek78

semi active do multistrady (ohlins)

Polecane posty

I to jest ciekawa informacja, ciekaw jestem skąd będą brane dane do aktywnej reglacji, jakieś dodatkowe czujniki z przodu i z tyłu ? No i jak się to w praniu sprawdzi. Też chętnie to zainstaluję - 300 euro to nie jest jakaś mega zaporowa cena. Jakby się jeszcze dało upgrade' ować hamulce do poziomu modelu 2013. I szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mi się śni dual w hamulcach , ale tego bez wymiany sterownika i pompy ABS nie zrobimy - a to już mega kasa...  na chwilę obecna nie narzekam na hamulce (tył) - po wszystkich modyfikacjach jest naprawdę  skuteczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem

 

http://www.ducati.ms/forums/attachments/2010-current-2nd-generation-watercooled/189233d1367225188-ohlins-suspension-control-unit-scu-coming-mi_35000-03_0_3.pdf

 

Apropos hamulców - te nowe wg testu na asfalcie z takimi pasami piachu w poprzek drogi zatrzymują Multi 8 metrów wcześniej :o Na naszych syfiastych drogach to dość istotne. A ja to się wogóle muszę z Tobą umówić na koniec sezonu, żebyś mi doprowadził motocykl do takiego stanu jak Twój :)

Edytowano przez TomekL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to się wogóle muszę z Tobą umówić na koniec sezonu,

nie umawiam się z facetami... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :razz:

nie mogłem się powstrzymać - taki żarcik...;-)

 

znajdziesz chwile to zapraszam...

może gdzieś na trasie będzie możliwość spotkania sie i zamiany sztukami - wtedy sam ocenisz róznice w serii obraczonej błędem ludzkim , a moim egzemplarzem który jest złorzony/wyregulowany  tak jak chcieli ci, którzy go tworzyli na stanowiskach badawczych... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te nowe wg testu na asfalcie z takimi pasami piachu w poprzek drogi zatrzymują Multi 8 metrów wcześniej

tak jeszcze dopiszę... też przyglądałem się temu testowi i coś mi nie pasi: oba modele maja sternik ABS z tym samym algorytmem , ale inna pompa - czyli teoretycznie układ ABS działa tak samo. Tak więc skąd taka różnica??? wg. mnie pomiar nie był przeprowadzony  w sposób rzetelny, bo po wciśnięciu obydwóch hamulców (stary MTS)  i  jednego (nowy MTS-dual) skuteczność powinna być niemalże identyczna . W obu modelach jest ten sam układ hamulcowy , ta sama charakterystyka pracy pompy ABS , te same koła i ogumienie... więc skąd różnica???  szczerze wątpię, że inne zawieszenie tyle zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

centrala kosztuje 270euro netto - jest już dostępna... liczę na pomoc przyjaciela i zakup z rabatem  ;-)  - ktoś chętny na kilka sztuk??

ja się "uzbrajam" :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie umawiam się z facetami... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :razz:

 

A jak się ładnie umaluję ? ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanko - zakładałeś szybę kappa - jest lepiej niż w serii ? Gdzie ją kupowałeś i za ile ?

 

Doczytałem resztę postów . Ja bym się w sumie pisał na tego aktywnego Ohlinsa. Będzie na niego faktura ? A w kwestii ABS - z tego co ja czytałem, w modelu 2013 jest nowsza generacja tego systemu, więc pewnie stąd postęp.

Edytowano przez TomekL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szyba to wydatek 305zł . i naprawdę warto - jest wyższa, szersza i ma lekki deflektor który ładnie odchyla strugę powietrza... jak dla mnie (178cm) strzał w dziesiątkę  ;-)

 

więcej o tej szybie i różnica ori=kappa masz tutaj:

 

http://docpoland.com/temat/11659-zimowe-grzebanko-mts-1200/page-2?hl=+zimowe%20+grzebanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szyba to wydatek 305zł . i naprawdę warto - jest wyższa, szersza i ma lekki deflektor który ładnie odchyla strugę powietrza... jak dla mnie (178cm) strzał w dziesiątkę  ;-)

 

więcej o tej szybie i różnica ori=kappa masz tutaj:

 

http://docpoland.com/temat/11659-zimowe-grzebanko-mts-1200/page-2?hl=+zimowe +grzebanko

A kupowałeś gdzieś w Polsce ? Czy może Ty sprzedajesz takie szyby ? Chętnie kupię, tak jak ten moduł Ohlinsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem dystrybutorem tych produktów  ;-)  mam tez w dobrej cenie gmole, centralna podstawkę i inne bajery... najlepiej dzwoń - 502 781 025 lub pisz : [email protected]    - nie wysyłaj wiadomości na priv bo nie działa skrzynka...pozdro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki szybkiej reakcji naszego kolegi z forum juz mam konkrety:

1. centrala dostepna bedzie na poczatku czerwca

2. cena się utrzyma - i jak dobrze zakombinuję to dostane to w cenie netto :wink:

 

po weekendzie skonfrontuję to jeszcze z polskim przedstawicielem ohlinsa... - może niezależny import nie bedzie opłacalny...

Edytowano przez cinek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.