Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

TastajBobra

Diavel Dark - Tastaj

Polecane posty

Witam Serdecznie Wszystkich,

 

już witałem się jakiś czas temu na ogólnym. Ale w razie czego na początek przekopiowałem, żeby nikt się nie czepiał o braku kultury ;)

 

"Witam Serdecznie forumowiczów,

 

mam na imię Miłosz, od paru lat mieszkam w Wawie, chociaż często pojawiam się w moim rodzinnym mieście Poznań. W tym roku byłem na Motogp, gdzie była wystawa Ducati. Tak sobie pomyślałem czy nie wrócić do moto. Bardzo spodobał mi się diavel no i monter jak zawsze. Z motorami mam doczynienia od dzieciaka: motorynka, simson, skutery, crb600 f4i, później dwa sezony latałem w motocrosie, gdzie pobierałem lekcje jazdy od Łukasza Kurowskiego. Z braku czasu na motocross przerzuciłem się na bardzo szybkie auta, którymi latam obecnie. Jednak brakuje mi od czasu do czasu pojeździć na moto a motgp i wstawa Ducati tylko zwielokrotnił ten ciąg. Także całkiem możliwe, że na wiosnę zawitam w salonie Ducati."

 

Do rzeczy

Jak w powitaniu, miałem zamówić moto na wiosnę ale wykonałem telefon zapoznawczy do salonu przedwczoraj. Po krótkiej pogawędce, bez większego namysłu, kolejnego dnia podpisałem umowę i przelałem zaliczkę. Także jeszcze zdjęciami się nie pochwalę ale jak w salonie dotrzymają słowa, luty-marzec, wrzucę foty na forum mojego nowego Ducati.

 

Moje pierwsze pytanie do Was(pewnie mimo przeczytania 2x wszystkich tematów dot. Diavela na forum, będę miał kilka) O ile cały moto jest bez zarzutu, trochę nie podoba mi się uchwyt na tablicę rejestracyjną. Znalazłem taki filmik:

Może ktoś z Was orientuje się czy taki uchwyt na tablice można gdzieś zamówić, czy tylko rzeźba we własnym zakresie?

 

Pozdrawiam

Tastaj

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czolem Tastaj.

Zapewne lista akcesorii jest tak samo bogata, jak w przypadku innych modeli.

Pytanie jest jednak takie. Czy to oryginalne mocowanie tablicy nie spelnia jeszcze dodatkowo funkcji blotnika?

Wyobrażasz sobie jaki pióropusz wody z kola bedzie szedl przy jeździe po mokrym. O ile Tobie moze to nie przeszkadzać, to juz komuś jadącemu za Tobą, moze ograniczyc widoczność.

Ale zrobic mozna jak widac na filmiku.

Edytowano przez Nikewid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KGr    1

Miki72 mial przez krotki czas inne mocowanie i wrocil do ori.

 

W wiekszosci motocykli jak pozbedziesz sie oryginalnego chlapacza, to trzeba sie liczyc z ogromna iloscia blota na wlasnych plecach przy byle deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 120% to co piszą koledzy co do chlapania na plecy :)

Nawet z oryginalnym "mini błotnikiem" plecy są brudne po jeździe w deszczu więc ściąganie tego błotnika to raczej tylko gdzieś w słonecznej Kalifornii a nie w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część,

 

To co widac na filnie to byc moze rzeźba indywidualna, a może to http://www.diavelparts.com/MotoCorseFE.html

 

Potwierdzam, że boczne mocowanie Rizomy (lub inne) powoduje w deszczu prysznic za kragiel (czytaj pod kołnierz) kurtki

 

Jest jeszcze coś takiego Barracudy co wydaje się spełnić jakąś cząstkową rolę błotnika - wypróbuj

http://www.barracuda-moto.pl/moto/ducati/diavel/diavel-mocowanie-tablicy.html

 

 

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak na marginesie puki nie masz jeszcze swojego Diavela to w ramach tymczasowego zastępstwa możesz pochwalić się w wątku "Ducatisti i ich cztery koła" właśnie swoimi szybkimi czterema kołami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak na marginesie puki nie masz jeszcze swojego Diavela to w ramach tymczasowego zastępstwa możesz pochwalić się w wątku "Ducatisti i ich cztery koła" właśnie swoimi szybkimi czterema kołami ;)

:thumbup:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w 120% to co piszą koledzy co do chlapania na plecy :)

Nawet z oryginalnym "mini błotnikiem" plecy są brudne po jeździe w deszczu więc ściąganie tego błotnika to raczej tylko gdzieś w słonecznej Kalifornii a nie w PL.

 

Akurat chlapanie, błoto uwielbiam, chociaż przyznaje nie na szosie ;) Także po powyższych opiniach za które dziękuję, chyba zrezygnuję z przeróbki, przynajmniej na początek.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4229283408729&set=pb.1184658208.-2207520000.1417791388.&type=3&theater

 

PS. robił ktoś z Was ochronę lakieru na motorze i felgach? Ja robiłem na aucie i jestem mega zadowolony, same plusy, zastanawiam się czy nie zrobić od razu na Diavelu.

 

edit: usunięte OT

autor umieścił wypowiedź ponownie, ale już w odpowiednim wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wiadomość mi nie wyszła, zły link do foty dlaczego mi nie przeszkadza chlapanie i błoto(dawne czasy) ;) Niestety, nie miałem możliwości edycji. Dlatego oprócz poprawy, 5 post, żeby sprawdzić czy już nie potrzebuje akceptacji moderatora.

 

Hmm, nikt nie robił ochrony lakieru na moto... ok to będę pierwszy.
 

550191_290889221027665_952272564_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.