Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
EasyPMI

Silnik MTS 1200 z 2013r vs 2011r.

Polecane posty

Witam

Jako że moja Multistrada po przejechaniu 2000km od zakupu rozleciała się (coś wali w silniku) planuję zakup innego silnika, no chyba że polecicie mi kogoś kto jeszcze w tym sezonie zrobi mi remont silnika (sprawdziłem manometrem ciśnienia i są na obu 12 wiec raczej rozleciał się gdzieś na wale) albo poradźcie co to może być i jak sprawdzić. 

Znalazłem silnik komplety ale jest z 2013r a moja multi jest z 2011r czy oprócz tego że ma 2 świece na cylinder czymś się jeszcze różni. zauważyłem że pokrywa głowicy nie ma śrubki do przykręcenia cewko-fajki oraz ma jeszcze jakąś dodatkową rurkę. Czy da radę zamienić pokrywę głowicy i od czego jest ta rurka (odma czy woda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silniki są zupełnie inne. Generalnie tylko kadłub jest bliźniaczy.

Musiałbyś ze swojego dawcy pobrać czujnik halla+ magneto, cylindry i głowice.

Generalnie nie opłaca się zważywszy, że musisz za to dodatkowo zapłacić mechanikowi + drogie uszczelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź co wali w siniku może się okazać że to nic bardzo poważnego i remont nie będzie bardzo drogi, ja tak miałem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, junak napisał:

Najpierw sprawdź co wali w siniku może się okazać że to nic bardzo poważnego i remont nie będzie bardzo drogi, ja tak miałem... 

Odkręciłem pokrywę od sprzęgła nic nie zauważyłem, zwaliłem zbiornik zmierzyłem ciśnienia na cylindrach, jutro zobaczę od strony magenta czy coś go boli ewentualnie podpowiedzcie co mogę jeszcze sprawdzić. Bardzo bym chciał już się dowiedzieć co go rozbolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.