Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

pl007

quickshifter - blipper

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Czy ktoś z Was montował w swoim Diavelu quickshifter z blipperem? Czy jakieś rozwiązania poza TuneBoy możecie polecić? Ewentualnie czy podejdą rozwiązania dedykowane innym modelom Ducati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam wszystkich możliwych rozwiązań, ale wybrałem Tuneboy i jego konstrukcje trochę poznałem, wiec chciałbym zwrócić Ci uwagę żebyś przy rozważaniu innych opcji dobrze rozumiał  różnice.

Większość (wszystkie ?) konkurencyjne rozwiązania QS maja własny kontroler obserwujący różne parametry pracy silnika i sztucznie sterujące z zewnątrz akcesoriami (wtrysk czy zapłon). Rownolegle ECU tez stara się nimi sterować, wiec mniej lub bardziej sobie przeszkadzają co zwykle ma różne konsekwencje.

Tuneboy to jest modyfikacja oprogramowania oryginalnego ECU tak by mając wszystkie te sygnały w ECU można było optymalnie sterować po otrzymaniu sygnału z czujnika zmiany biegów o wartości nacisku na dźwignie. Czasy reakcji, zakres oceny wszystkich sygnałów, stanu silnika, warunków jego pracy, warunków zewnętrznych ... jest sporo większy niż inne rozwiązania QS. 

Wiele już Wayne z Tuneboy dodał z czasem w kolejnych wersjach swojego oprogramowania do ECU Ducati ale dalej jest pole do manewru i co jakiś czas, również na skutek uwag użytkowników Tuneboy, dalej jest rozwijane i ulepszane. Na konfiguracja QS  była prosta, prawie ON/OFF a dzisiaj są osobne tabele z możliwością ustawienia czasów reakcji, wartości zmian obrotów, opóźnienia dla każdego biegu i poszczególnych zakresów obrotów. 

Wydaje mi się ze to rozwiązanie z nieskończonym potencjałem bo nie jest „dolepione” z boku całego układu sterowania silnikiem ale jest zaimplementowane jako dodatkowe funkcje zmodyfikowanego ECU Mitsubishi.

A sam czujnik QS oferowany przez Tuneboy to czujnik renomowanego producenta (Cordona) z przerobioną wtyczką ;)

LWG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.