Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

pawwlo

Poszukiwanie 749 - co sprawdzić, jakieś polecane egzemplarze?

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Jako, że za oknem coraz cieplej chciałbym zaopatrzyć się w coś czerwonego w garażu. Po namysłach i rachowaniu budżetu wyszło mi, że optymalnym wyborem będzie 749. Cena tak do 15 tys. polskich z orzełkiem. I teraz pojawiają się pytania: 

1. Wiadomo, że motocykl trzeba ogólnie sprawdzić, ale czy są w przypadku 749 jakieś szczególne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę? Moje doświadczenia z włoskimi sprzętami wiążą się z Aprilią RSV i jej feralną elektryką - czy tutaj też trzeba przywiązać szczególną uwagę w tym aspekcie?

2. znalazłem trochę ogłoszeń na olx i otomoto z 749 - jest kilka sztuk - może ktoś z forumowiczów oglądał lub zna właściciela któregoś z nich i zechce podzielić się opinią czy warto?

3. Może ktoś na forum ma 749 na sprzedaż ale jeszcze nie wystawił na żadnym portalu? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, na początku gratuluję wyboru! A teraz odnośnie oględzin to wiadomo co trzeba sprawdzać i pełno tego znajdziesz na forum, dlatego skupię się na tym co moim zdaniem będzie ważne w tym przypadku. 1 sprawdź zgodności egzemplarza z rzeczywistością ( po VIN ) oryginalny egzemplarz będzie dobra inwestycją. 2 sprawdź czy jest historia serwisowa. 3 Dokładne oględziny ramy , spawy przy główce ramy, od przodu ogranicznik skrętu jest dość delikatny, sety i ich mocowania, mocowania chłodnic. 4 Felgi, wachacz, przedni zawias - wszelkiego rodzaju otarcia, wgniecenia, ubytki lakieru mogą świadczyć o wypadku. 5 Osiowości kół - dwie 2m listwy do tylnego koła dostawiamy i jeżeli tył jest 180 a przód 120 to odstęp po 30 z każdej strony. 6 sprawdzić pasowanie czaszy do boczków oraz lusterka i ich stelaże też bardzo narażone na wszelkie gleby. 7. Jazda probna - ten motocykl bardzo pewnie sie prowadzi i jeżeli nie będzie miał takiego wrażenia to coś nie tak. Mam nadzieję że coś pomogłem jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to zapraszam. Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.