Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
SCHNNAZZI

Jak wyciągnąć rozrusznik? Multistrada 1100

Polecane posty

Chłopaki powiedzcie mi czy da się sprawdzić na krótko sprawność rozrusznika? Bo zamontowałem szczotki i lozysko i wszystko razem złożyłem i teraz chciałbym sprawdzić bez montażu w motocykl czy jest sprawny rozrusznik. 

IMG_20220929_202859.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sucho sprawdź czy się swobodnie obraca i czy właściwy luz wzdłużny walka. Potem dziada w imadło, kable i niech się pokręci z minutę. Oceń czy nie gorący - bez obciążenia powinien się grzać minimalnie. Możesz zmirzyc prąd jaki pobiera na sucho. Nie pamiętam ile u mnie było ale sporo mniej niż pod obciazeniem (u mnie 70-80 A) Nie wiem czy przetoczyles i rowkowales komutator. Jak nie to może warto to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Kręci się jak szalony bez obciążenia. Nie rowkowalem komutatora. Natomiast wszystko ładnie wyczyściłem ekstrakcyjną i polerowalem dość szorstką szmatką także od wewnątrz tak długo że wygląda jak nowy. Powodem awarii moim zdnaiem było zapylenie wewnątrz ze szczotek bo bardzo dużo syfu było. Zresztą szczotki też już były prawie na wykończeniu więc cały ten syf musiał osiąść dookoła w środku. Przez co nie było dobrego połączenia komutator-szczotki. Na dniach będę wszystko składał i zobaczymy czy odpali :)

Po drodze udało mi się znaleźć gościa który mi odtworzył plastik zamka. Pewnie każdy wie o co chodzi. Ale u mnie był wytarty ten pod siedzeniem pasazera i ten od schowka bocznego. Otworzyć schowek siedzenia pasażera to pikuś mając długi płaski śrubokręt. Natomiast otworzyć schowek boczka to była masakra. Męczyłem się z pół godziny.  Teraz czekam na część. Jak wszystko będzie super działać to zamówię z 10 sztuk i odsprzedam komu będzie trzeba. Swoją drogą ta część powinna być metalowa. Nie plastikowa.

Screenshot_2022-09-30-20-26-07-587_pl.tablica.jpg

Screenshot_2022-09-30-20-26-27-107_pl.tablica.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji się pochwalę. Podczas gdy Moto czekało na części to obszylem sobie kanapę kierowcy i pasażera. W kierowcy dodatkowo dołożyłem sobie matę żelową żeby było wygodniej jeździć. I powiem szczerze już siadając na moto czuc że jest miękko i komfortowo.  Także każdemu polecam.

IMG_20220918_081127.jpg

IMG_20220918_082735.jpg

IMG_20220918_083419.jpg

IMG_20220918_085416.jpg

IMG_20220918_102854.jpg

IMG_20220918_104041.jpg

IMG_20220918_104112.jpg

IMG_20220918_111151.jpg

IMG_20220921_200249.jpg

IMG_20220921_201406.jpg

IMG_20220921_201424.jpg

IMG_20220921_201430.jpg

IMG_20220921_171350.jpg

IMG_20220921_172045.jpg

IMG_20220921_172051.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapylenie samo w sobie raczej nie mogło być przyczyną nie kręcenia rozrusznika. Może masz zużyte sprzęgło jednokierunkowe. Załóż rozrusznik bez zakładania pokrywy i lania oleju i sprawdź czy obraca wał. Ino kilka obrotow bo zarzniesz panewki i wałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy to jest normalne gdy podczas podłączenia na krótko rozrusznika łapie go za wałek i zatrzymuje obracanie wałka w palcach?

Dziwne jest że nie stawia za wielkiego oporu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej lipa jak testujesz na aku. Jak z jakiegoś zasilacza to może prąd/napięcie za niskie.  Ten rozrusznik ma chyba z 800 W. Były w stojanie 4 magnesy? Może się 2 odkleiły i je zmieliło. Miałem tak w rozruszniku w Becie. Moze komuś sie wczesniej odkleily i źle przyklejone? Może składając bezwiednie źle ustawiłeś szczotkotrzymacz. Albo popalona cześć uzwojeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stojan wyglądał na sprawny tak samo komutator.  Co do sprawdzenia na motocyklu to trochę się boje bo tutaj jest to odpalanie na strzał z guzika. Chyba że jak raz zakręci to od razu kluczykiem go wyłączyć żeby motocykla nie zatrzeć. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz przycisk gaszenia. On też zatrzymuje rozrusznik. Te aku z auta i tak większe od tego co nasz motku. Jak odpalasz zimny silnik to pompa oleju też potrzebuje chwili by wytworzyć ciśnienie więc 1-2 obroty wałem nie stanowią zagrożenia. Coś jest źle. Nie ma opcji byś palcami mógł zatrzymać wirnik w sprawnym rozruszniku.

Te kable którymi podłączasz na krótko mają przynajmniej te 4 mm2 przekroju?  Może spadek napięcia jak cienkie i długie?

Edytowano przez rrolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rozciągnięta lub zerwana sprężynka spinająca kamienie w sprzęgle. Zdejmij koło magnezowe i rozbierz. Jak nie zuzyte bierznie to można wymienić sam koszyk. Jak są w bierzniach wyraźne podcięcia trzeba wymienić też bierznie. Zwykle zewnętrzna szybciej pada. Ja kupilem komplet w kraju i rok działa. Ten koszyk z alledrogo też kitajski. Jak bieżnie i koszyk nie zjechane można zaryzykować wymianę samej sprężynki spinajacej kamienie - trzeba dobrać sprężynę z simeringu. Takie patenty stosuja wioskowi matadorzy w motocyklach do offu. Pomaga na jakiś czas. Ale tu z rozbiórka tyle roboty że chyba nie ma co się pier.olic. Pamiętaj żeby spróbować po pomontazu na sucho. To że możesz zatrzymać wirnik palcami nie jest normalne.

Edytowano przez rrolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz obejrzałem film. No ślepy jestem i ekranik mały, ale czy ten rozrusznik obraca się we właściwą stronę? Może to efekt pokarmowy ale wydaje mi się że wieniec zębaty za kołem magnesowym obraca się w prawo. Chyba powinno być odwrotnie.

Dobrze to pospinane elektrycznie, szczotkorzymacz nie przesunięty? Sprawdź układ magnesów, powinno być N S N S .

Edytowano przez rrolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci bardzo podziękować że to zauważyłeś. Bo poprawiłem rozrusznik tz prawidłowo go złożyłem. I teraz na krótko hula o wiele szybciej.  Jutro montaż na moto i zobaczę czy obróci wałem.

Edytowano przez SCHNNAZZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Moto złożone. Dziś zrobiłem krótką trasę. Jak na razie jest wszystko super.  Zobaczymy na dłuższą metę dzięki wielkie rrolek za pomoc :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.