Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

davidson

Mój SS900 - przepoczwarzenie

Polecane posty

...od dziś SS jest numer jeden! :)

Reszta naklejek czeka na razie na półce. Owiewki muszą najpierw dostać nowy lakier. Mam nadzieję, że już niedługo... :D

50.jpg

51.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szacun...

...duczka wyglada teraz bardzo bojowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem dlaczego SS w starej budzie bardzo Ci się podobają... Bo są piękne! :D

 

I jeszcze jedno. Są kwadratowe i ich estetyka siedzi gdzieś głęboko w mózgu ludzi pokolenia klocków lego :) Ja się do niego zaliczam i motocykle podobne do SS, 888 itp. robiłem za kajtka z klocków Technic.

...Taka jest moja teoria. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w końcu FINITO! :D

... no prawie, bo wiadomo, modyfikacje nigdy się nie kończą ;)

Gratuluje :) piekna sztuka ;)

Jednak tak sie spytam... co z tymi kominami puszczonymi gora? 8-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w końcu FINITO! :D

... no prawie, bo wiadomo, modyfikacje nigdy się nie kończą ;)

Gratuluje :) piekna sztuka ;)

Jednak tak sie spytam... co z tymi kominami puszczonymi gora? 8-)

 

Z podniesionymi kominami jest tak, że ich nie ma :) ... Mini ma ładne do sprzedania, ale niestety, nie stać mnie żeby wywalić prawie kołka na kominy ... szczególnie teraz, jak zacząłem "się budowa" :)

Oczywiście, pisząc kominy puszczone górą, mam na myśli poniesione, jak w SL, lub 888 - żebyśmy się dobrze rozumieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garaż z funkcją mieszkalną jeszcze nie skończony a ja już zabieram się za ostatni etap mojego DougPolenReplica :)

SS dostał ostatnio zadupek monoposto (dzięki Marcin), karbonowy błotnik i podniesione kominy. Nie są karbonowe jak powinny, ale za to kosztowały jak za złom ... którym może i są ale coś z nich da się zrobić. Polerowane amelinium też będzie dobrze wyglądać :)

Po wstępnych przymiarkach SS wrócił do wersji biposto - na czas dalszego ogarniania domu - ale tych kilka zdjęć daje już jakieś wyobrażenie końcowego efektu :)

 

 

IMG_5168.JPG

IMG_5159.JPG

IMG_5158.JPG

IMG_5155.JPG

IMG_5154.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

davidson juz mi tutaj melduj jak i cym polerowales kominy :D tez takie chce!!!!!!!!!

 

btw wybierasz sie na rybnik  ?

Edytowano przez blejz23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kominów jeszcze nie polerowałem, takie kupiłem - ale ameliniu poleruje się łatwo - pasta polerska, flanela na wkrętarkę i lecisz! :)

A rower - po dziadku, wyrób krajowy, rocznik 1947, piasty Bałtyk - idzie jak marzenie, gorzej z zatrzymaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszła do mnie długo wyczekiwana paczka - cewki Dyna :D  Niedługo zobaczymy, co dadzą ... ale najpierw muszę ogarnąć jak je zamontować? Są 2x większe od oryginalnych! :)

IMG_0001.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A stare co uszkodzone???

W moim ....dziestoletnim bytowaniu z motocyklami, prawie każda wadliwość cewki wywołana była jej mechanicznym uszkodzeniem ( nie dotyczy PRL-u), a nadajniki / moduły i owszem psują się nawet jak motocykl stoi nie używany...

Osłabienie iskry może być też wynikiem uszkodzonych kapturków( u mnie tak było) i starości okablowania - czasami widoczne to jest - iskry przeskakują między przewodami a np. żeberkami...

 

Tak więc nie wyrzucaj starych cewek...chyba że były tłuczone/spalone/pałowane :mrgreen:...

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare cewki sa jak najbardziej ok.! Ten zakup był, jak to powiedział Nikewid, impulsywny. ... byłem zły na problemy z rozruchem i postąpiłem jak kobieta :) Kable z fajkami mam nowe (NGK racing). Myślałem też o wymianie modułów na http://www.silent-hektik.com/Duc_PB.htm ale spojżałem na cenę ... może innym razem :)

W dodatku na forum ducati.ms naczytałem się, że te cewki w starych ducatach to "must have". Podobno łatwiej zapalają, spokojniej chodzą na wolnych obrotach i lepiej się wkręcają. Kultura pracy silnika jest lepsa ... podobno. Zobaczymy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu wymieniłem cewki na Dyna Coils. Roboty trochę było bo te Dyny są potężne! Musiałem trochę przerobić mocowania i końcówki kabli. Ale udało się! :) Efekt jest zadowalający. SS odpalił na zimno od strzału, po kilkunastu sekundach odpuściłem ssanie i ku mojemu zdziwieniu nie zdechł! Chodził spokojnie poniżej 1tyś. obrotów! :) ... niestety, nie pojeździłem, bo cały czas padało ... ale jutro sprawdzimy go w akcji! ;)

 

 

IMG_8426.JPG

IMG_8432.JPG

IMG_8433.JPG

IMG_8465.JPG

IMG_8466.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.