Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

cinek78

DOC
 • Content count

  2350
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by cinek78

 1. Nie zgodzę się z zuper , ale moja , jak i Jego opinia to subiektywna ocena. Mam bardzo dobra oponie o Regina. I o ile chwile temu była tańsza od DID , to ją stosowałem. Obecnie zakładam DID , i z tym też nie jest mega kolorowo. W mojej ocenie zarówno jeden jak i drugi długo nie wytrzyma , gdy o niego nie dbamy. Oczywiście może się też trafić jakiś fabryczny feler, ale to raczej epizod , niżeli jakaś stała wada produktów. Na pierwszym Regina zrobiłem 36 tyś km !!! ( ale dbałem i olejarka) , na obecnym 17 , ale to moja wina ( bez szczegółów) . Na DID zrobiłem 19 i na drugim 24, ale oba miały tendencje , do nierównego zużycia. Więc wybór napędu to zasadniczo kwestia naszego dbania o jego stan . Pamiętajmy też , że nasze Ducati to potężne V2 , więc szarpie strasznie te łańcuchy - nie tylko przy przyspieszaniu, ale tez przy hamowaniu. U mnie napęd obecnie kosztuje 1250 zł ( DID + esjot ) - więc dobra konfiguracja, w dobrej cenie.
 2. Zakup części

  Mam wszystko na stanie ;-)
 3. problem quickshifter MTS 1260

  QS do wymiany...
 4. Spadek mocy

  Sprawdź ciśnienie pompy paliwa i jej wydajność...
 5. Początek końca - wymień , nim zawiedzie Cie w trasie. Jak coś to są na stanie ( sklep www.tuningmotocykli.pl)
 6. Dodatki do oleju

  Pamiętajcie , że dodatki powodują zmniejszenie tarcia, a my mamy sprzęgła które z tego korzystają ( pomijam modele z sucharem). Osobiście w prywatnych autach wykorzystuje , w gutku i 749 też mam. Ale już MTS1260 nie używam (mokre sprzęgło).
 7. Mts 1200s sensor luzu

  Zakładam raczej przyuczenie , niżeli uszkodzenie. Uszkodzony w ogóle by nie działał.
 8. Mts 1200s sensor luzu

  Nie. Nie ma zamienników, i są nie naprawialne. Próbowałeś przyuczać skrzynię?
 9. Myślę , że problemy mogą być dwa: 1. któryś przekaźnik po zimowaniu umarł 2. trzeba zresetować CAN.
 10. Jakie opony?

  SE
 11. Mts 1200 opony

  Ja mam metzeler roadtec 01 se w MTS 1260 - 240-260 nic się nie dzieje...
 12. Witam Panowie. Za namową kilku osób zdecydowałem się napisać kilka słów o MTS V4 i jej marketingowym przebiegu dla rewizji zaworów , który Ducati wywindowało do astronomicznych 60 tysi. W ostatnich 3 miesiącach miałem sposobność wykonania regulacji luzów zaworowych w 3 egzemplarzach. Wszystkie z przebiegiem w granicach 20-30 tysi. Jedna z nich , to po prostu motocykl „technicznego” , nie praktykującego mechanika, który nie wierzył w ten interwał. Druga osoba zleciła mi to ze względu na tuning + egzemplarz nawrotowy ( kampania na wymianę głowic). Ostatnia sztuka to pedant, który poza podniesieniem mocy , chciał mieć wszystko sprawdzone, ustawione w tolerancjach pierwszego montażu. Niestety dla silnika Multistrady V4 okazało się ten interwał to jakieś nieporozumienie. We wszystkich egzemplarzach najmniej było do poprawienia 12 , a najwięcej 15 luzów zaworowych!!!!(na 16 możliwych). Przyznam się , że w tej statystyce ujęte też są luzy zaworowe które było w skrajnej granicy . Dlaczego o tym pisze. Bo dla ASO luz dopuszczalny np. 0,15-0,25 po zmierzeniu np.0,15 jest dopuszczalny i nie do poprawienia. U mnie nie. Staram się wszystkie „celować” w środkowy zakres , czyli w tym przykładzie do możliwie blisko 0,20. Nie zmienia to faktu , że farsą dla mnie jest przebieg 60 tyś , bez wcześniejszej ingerencji w luzy zaworowe. Pocieszające jest to, że rozwiązanie które zastosowało Ducati w V4 ma tendencję do powiększania luzów zaworowych, a nie do ich kasowania. Wiec „szczęśliwi” którzy osiągną 60 tyś km, będą mieli spadek mocy, większe spalanie, fortepian po pokrywami zaworowymi, ale nie doprowadzi to do np. wypalenia gniazd zaworowych. W mojej subiektywnej ocenie, udało się Włochom osiągnąć precyzję i jakość motocykli japońskich, i w (podkreślam to) w mojej ocenie takie interwały będą najlepsze dla tego silnika , czyli okolice 25 tyś km. Pozdrawiam.
 13. zapraszam. www.tuningmotocykli.pl - są w sklepie...
 14. Mam chyba 2 na stanie...
 15. Nie jest to normalne zachowanie. Powinna się świecić do chwili osiągnięcia minimalnego ciśnienia oleju w magistrali( czyli w praktyce po uruchomieniu silnika powinna zgasnąć) . Poziom oleju nie jest wyznacznikiem właściwego ciśnienia, czy poprawnego działania samego czujnika.
 16. Moje pierwsze Ducati (749 Dark '06)

  Ma ktoś z kolegów kontakt z autorem tematu (Bart-s) ??
 17. Sterownik ECU Ducati 848 Evo

  Po wymianie softu , możesz stosować zamiennie. Ze zmianą oprogramowania mogę pomóc...
 18. Crash pady

  O jakim modelu piszesz? Jeśli o serii DS , to montaż w miejscu rama/silnik może być kiepskim pomysłem. Niejednokrotnie ulegała uszkodzeniu i rama i blok silnika. Nie lepiej kupić coś do taplania w błocie za 4-6 tysi??
 19. Ale jak to bicie zmierzyli? Silnik był rozebrany? (innego pomiaru sobie nie wyobrażam, ale wiele już widziałem, więc wolę spytać... )
 20. Co z tym sprzęgłem?!

  Czyli nie wiesz czy pierwszy właściciel już nie spalił sprzęgła. A jeśli to było demo, to takie sprzęgło dopiero w <font color='red'>[desmo]</font>... dostało. Dalej nie wiem jaki olej, ale chyba zbędna informacja...
 21. Co z tym sprzęgłem?!

  Jaki masz przebieg? ,Jesteś pierwszym właścicielem? Jaki olej w silniku ( i czy stosujesz dodatki do oleju) ?
 22. Siłownik do wymiany. Częsta przypadłość tych elementów. Możesz się posiłkować jakimiś na zamówienie uszczelnieniami, ale to na krótką metę działa. Komplet naprawczy nie występuje. Jak coś to mam na miejscu zamiennik ( Ducabike). Zakładasz, zapominasz. Jak coś to dzwoń - 502 781 025
 23. Klucz do naciągu łańcucha MTS Diavel Monster

  wyślij mi ofertę na wszystkie... Jak grubość , jaki materiał?
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.