Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Roberto848

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Roberto848

 • Rank
  Ducatista Newbie

Inne

 • Kraj
  Polska
 • Miasto
  Polkowice
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Motocykl
  Ducati 848 Evo
 1. Witam wszystkich. Licznik w moim Ducati nie pokazuje prędkości oraz przejechanych kilometrów. Po sprawdzeniu był to błąd czujnika prędkości. Podmieniłem używany czujnik ,od osoby która jest pewna ,że czujnik jest sprawny. Zanim kupię nowy czujnik chcę sprawdzić czy dochodzi napięcie na niego. Czy ktoś z Kolegów wie jakie powinno być napięcie podane na czujnik prędkości tylnego koła w Ducati 848 ( w moto nie ma abs-u ) i na które piny? W serwisówce są opisane kolory, numery oraz ,że jest to czujnik halla. Po analizie schematu który posiadam widać ,że środkowy pin jest to "masa" a dwa pozostałe to zapewne "plus" i sygnał z czujnika prędkości. Tylko który jest sygnałem a który "plusem" ? Dodatkowe pytanie dotyczy listwy z numerem 34 na schemacie,czy jest to listwa ECU czy inna,ponieważ są na niej opisane wejścia-wyjścia z numerami . I tak ,numery na listwie 20 i 22 opisane engine odpowiadają połączeniu z czujnikiem halla . Czy to engine to wejście-wyjście na Ecu czy w innym elemencie,a jeśli w innym to jaki to element? Dziękuję za odpowiedzi.
 2. Przygotowanie lakieru Arctic White Silk

  Witam wszystkich ponownie. Sytuacja z kolorem mojego Ducati się wyjaśniła. A mianowicie, po rozmowie z uprzejmym Panem z serwisu z Torunia i sprawdzeniu, kolor mojego Ducati 848 Evo to Arcitc White Silk. Ducati 848 Evo w tym kolorze występowało w roczniku 2011,2012,2013. Najlepiej sprawdzić jaki mamy kolor oryginalny po numerze części który znajduje się na "lewej" stronie np. owiewki ,następnie szukamy tej części, numeru w manualu i tam obok numeru podany jest kolor. Tak potwierdziłem kolor mojego Ducati. Jeśli chodzi o stan faktyczny koloru jaki chciałem dobrać do mojego Ducati ,to wychodzi na to że czas zrobił swoje i biały kolor zmienił odcień. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że ta informacja trochę pomoże tym którzy szukają w jakim kolorze jest ich Ducati.
 3. Przygotowanie lakieru Arctic White Silk

  I niespodzianek ciąg dalszy. Lakiernik przyznał ,że nie zrobił próby lakieru Pearl White ( lakier od kolegi BiałyByk ) ponieważ w mieszalni PPG dostał informację, że Oni ( mieszalnia ) nie mają u siebie składu i proporcji tego lakieru ( ani po numerach ani na wzorniku ). Czy kolego BialyByk znasz skład tego lakieru ? A może ktoś inny go posiada?
 4. Przygotowanie lakieru Arctic White Silk

  Dziękuję za informację. To ciekawe, że w manualu jest podany kolor arctic white silk dla 848Evo z 2011 roku. Tak czy tak, ani jeden ani drugi kolor nie jest tym jaki mam na motocyklu. Teraz pytanie czy mieszalnia źle zrobiła kolor czy jest to aż takie zestarzenie lakieru. Musze tu nadmienić, że motocykl wcześniej nie był malowany. Jeszcze raz w takim razie muszę się skontaktować z lakiernikiem. Pozdrawiam.
 5. Przygotowanie lakieru Arctic White Silk

  Witam ponownie. Niestety od lakiernika dostałem odpowiedź ,że kolor który podał mi kolega BialyByk też nie jest tym ,który mam pomalowany np. bak . I tutaj mam pytanie do wszystkich którzy mają Ducati 848 Evo, lub osób wiedzących w jakich kolorach wychodziły Ducati 848 Evo z 2011 roku, w jakim innym kolorze - białym, były malowane 848 Evo ? Mój Ducati ,według manuala , serwisu z Poznania, powinien być pomalowany kolorem arctic whit silk. Więc zastanawiam się co to jest za kolor skoro ani nie jest to ten który jest w manualu ani ten który podał mi kolega BialyByk. Jeśli ktoś zna odpowiedź i ma kod innego lakieru to z góry dziękuję za informację.
 6. Przygotowanie lakieru Arctic White Silk

  Dziękuję za odpowiedź. Podam te kody lakiernikowi ,zobaczę co z tego wyjdzie.
 7. Witam i pozdrawiam wszystkich. Potrzebuję rady, pomocy przy przygotowaniu lakieru do mojego Ducati. Jest to kolor arctic white silk .Problem polega na tym, że pomimo tego iż lakiernik dostał kod lakieru ( każdy składnik lakieru ),w mieszalni dobrali kolor na tzw fiszce i po przyłożeniu do owiewki pasował. Ale po pomalowaniu okazało się, że nie jest ten odcień. Zdaję sobie sprawę, że może się kolor różnić na starszej owiewce w porównaniu z nowo pomalowaną, tylko, że różnice widać gołym okiem bez względu na światło. Nowo pomalowana owiewka jest dużo jaśniejsza i nie ma tego matowego połysku, jest bardziej matowa. Czy ktoś z kolegów malował już swoje Ducati w tym kolorze i wie w czym może być problem? A może ktoś wie w jakich proporcjach powinien być lakier pomalowany? Takie mam kody tego koloru : dual primer arctic white code - L 2920057 ( lechler ) base pearl white Ducati SF code - L 2909004 ( lechler ) matt anthracite undersump clear matt lacquer 2k code - 92310652 ( palimal ) Jeśli jest coś nie tak z kodami to proszę o poprawienie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.