Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

mandaryn

silikon a uszczelka-awarie

Recommended Posts

W pokrywie alternatora osadzony jest czujnik polozenia walu, wedlug serwisowki, szczelina pomiedzy kolem zebatym a czujnikiem powinna byc w przedziale 0.6 - 0.8mm

Dodajac uszczelke oddaliles ten czujnik o grubosc uszczelki (jakis milimetr)

Kiedys kolega zwrocil sie do mnie bo mu silnik nierowno chodzil, wczesniej pomalowal pokrywy proszkowo i zamontowal czujnik nie czyszczac gniazda z farby

Zmierzylem odleglosc i mial 1.5mm, po zeskrobaniu farby z gniazda wyszlo 0.7mm i wszystko wrocilo do normy

IMG_20161221_170427.jpg

Edited by Arecki

Strachy na lachy, nie słyszałem żeby jakikolwiek silnik sam sobie zdrapywał silikon i się nim żywił. Poza tym o wosku pszczołach i faszyzmie to kabaret można zrobić, ale juz na pewno nikt sobie nie pomoże dyskutując w temacie mechaniki i MODYFIKACJI- bo przecież taki temat aktualnie uskuteczniamy.

55 minut temu, Arecki napisał:

W pokrywie alternatora osadzony jest czujnik polozenia walu, wedlug serwisowki, szczelina pomiedzy kolem zebatym a czujnikiem powinna byc w przedziale 0.6 - 0.8mm

Dodajac uszczelke oddaliles ten czujnik o grubosc uszczelki (jakis milimetr)

Kiedys kolega zwrocil sie do mnie bo mu silnik nierowno chodzil, wczesniej pomalowal pokrywy proszkowo i zamontowal czujnik nie czyszczac gniazda z farby

Zmierzylem odleglosc i mial 1.5mm, po zeskrobaniu farby z gniazda wyszlo 0.7mm i wszystko wrocilo do normy

IMG_20161221_170427.jpg

Słuszna uwaga, na pewno podzielę się i tym spostrzeżeniem czy w jakikolwiek to wpłynęło na obroty. Taki mały szczegół i tak bardzo komplikuje sprawę.

Od czasu operacji przejechałem ponad 1000 km i wszystko jest szczelne. Profilaktycznie sprawdziłem filtr oleju i dodatkowy filtr siateczkowy i nie było nigdzie ani skrawka silikonu. Silnik tyka tak samo dobrze jak przed wymiana uszczelki. Mogę polecić zakładanie dedykowanej uszczelki a nie tylko uszczelnianie silikonową masą jak to kest czynione na pierwszy montaż.